Podlehněte svodům kouzelného Baabe na ostrově Rujána

Na východním pobřeží největšího a nejoblíbenějšího německého ostrova Rujána se rozkládá příjemné rekreační centrum Ostseebad Baabe. Vyberte si některý z našich apartmánů v Německu na poloostrově Mönchgut a zažijete prázdniny jako žádné jiné. Ostatně v regionu plném vody, mámivé severské přírody, dramatických dějin a rozmanitých zábavních příležitostí to jde jaksi samo sebou.

Baabe najdete na úzkém pruhu pevniny, obklopeném Baltským mořem, lagunou Have a jezerem Selliner See. Krajina, zaplněná lázeňskými středisky, oprýskanými socialistickými stavbami a hojnými gastronomickými provozy, potěší všechny sportovce, nadchne romantiky a bodne u srdce milovníky nostalgie. Prostudujte si náš katalog vil s bazénem v Německu a připravte se na teplé léto spojené s pobytem na pláži, dobrým jídlem, nočním veselím i vycházkami ke kanálu Baaber Bek.

Tipy, jak si užít pobyt v Baabe

Prožití dovolené v Německu na Rujáně ocení zvláště všichni, kdo se rádi toulají podmanivou krajinou bažin, strmých bílých útesů a časem zapomenutých pozůstatků slovanských hradišť. Takový je hlavně národní park Jasmund, jedinečnou faunou a flórou se pyšní kouzelný národní park Vorpommersche Boddenlandschaft. Nejvyšší body tu sice sotva překonávají hranici 150 metrů, avšak přírodní rozmanitost, zoo v Sassnitzu a blízký motýlí dům plochý ostrovní terén určitě vynahradí.

V městečku Baabe navštivte rybářskou expozici, je tu také protestantský kostel a zčásti zachované středověké příkopy Mönchgraben. Z našich rekreačních domů v Německu se zde snadno dostanete do početných restaurací, barů a jiných zábavních zařízení, na programu jsou rozmanité kulturní podniky i festivaly. Samozřejmostí jsou plavby kolem ostrova nebo až do Peenemünde, nechvalně proslulého nacistickými raketami V2, o nichž se vše důležité dozvíte v muzeu.

Pohádky a taje baltského pobřeží

Podivuhodná Rujána je takřka prošpikována zajímavými místy a z prázdninových domů v Německu se k nim dostanete natotata. Nejvíce lákadel ve formě unikátního neoklasicistního náměstí Circus, romantického zámeckého parku či parního vláčku brázdícího historickou úzkokolejku si připravil Putbus. Sáňkařskou dráhou se povozíte v největším městě ostrova Bergen auf Rügen, typickou rybářskou atmosféru nasajete v Lauterbachu, Wieku a Breege.

Perlou pevninského pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska naproti Rujáně, zapsanou na seznam UNESCO, je Stralsund s malebnou architekturou a oceánografickým muzeem. Udělejte si taktéž čas na celodenní výlet do Rostocku, hansovního vládce se vznešenou gotickou katedrálou Panny Marie. Z Baabe je dobře dostupné i město Greifswald s mnoha středověkými památkami v čele s dómem svatého Mikuláše.