Dejte body lázním Bad Doberan, důvodů je více než dost

Všude je hezky a něco zajímavého k vidění – a dvojnásob to platí pro okolí severoněmeckého lázeňského městečka Bad Doberan. Vyberte si z našich vil k pronájmu v Německu a objevte místo dlouhé historie, nevšední krajiny a mnoha turistických atrakcí. Až sem se ve středověku dostali Slované, tady začínají dějiny německého přímořského lázeňství a zde se rozkládají dva z 16 národních parků našich západních sousedů.

Lázně Bad Doberan se nachází ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko, nadosah pobřeží Baltského moře. Je to z nich kousek do zdejší hansovní metropole Rostocku, po dálnici pohodlně dojedete i do velkoměst Berlín či Hamburk a rozjuchaná Rujána je doslova za rohem. Nenechte si ujít dovolenou v Německu plnou poznání, oddechu i rozmanitých pohybových aktivit!

Pobyt v Německu plný relaxace a poznání

K nejsilnějším magnetům Bad Doberanu se řadí úzkokolejná železniční dráha Bäderbahn Molli s parní trakcí vedoucí nejprve městskými ulicemi a poté až do lázní Ostseebad Kühlungsborn na břehu Baltu. Zavítejte též do vlastivědného muzea v domě architekta Möckela, projděte se podél říčky Stülower Bach nebo parkem Kamp s bílým a červeným pavilónem, které napodobují čínský styl.

Asi nejvýznačnější památkou Bad Doberanu jsou zbytky cisterciáckého kláštera, založeného prvním meklenburským knížetem Pribislavem roku 1171 u tehdejší slovanské obce Dobřany. Jeho dnešní podoba je ovlivněná gotickou úpravou a dostavbou spektakulárního chrámu ze čtrnáctého století. Pokud vyrazíte ze svého rekreačního domu v Německu na severozápad, narazíte na jezerní přírodní rezervaci Coventer See s dostihovým závodištěm a parkem.

Meklenburská turistická hitparáda

K dalším místům, která byste během ubytování v Německu neměli kolem Bad Doberanu minout, patří Heiligendamm, nejstarší mořské lázně v Německu. Jejich pýchou jsou především dlouhé písečné pláže jako stvořené ke slunění a koupání. Oblastí na pomezí divokého Baltu a rovinatého kraje lesů, jezer a polí to z Bad Doberanu není ani do Rostocku s dómem Panny Marie a barvitou rybářskou čtvrtí Warnemünde.

K perlám severního Německa se řadí i úchvatný Zvěřín (Schwerin) s efektním vodním zámkem a Lübeck se solnými sklady u řeky Trávy, gotickým Kobergem a Holštýnskou bránou.