Podlehněte svodům lázní Bad Doberan, budete nadšeni

Kde na pobřeží Baltského moře najdete dějinami prověřené zákoutí, které ani s roky neztratilo na své výjimečnosti a zajímavosti? Pátráte-li po hezkém místě k ubytování v Německu, na samém severu spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořany objevíte lázeňské město Bad Doberan. V jeho nejbližší krajině se spojuje velkorysá volnost zdejších polí a lesíků, divokost Baltu i objemné přírodní a historické bohatství.

Lázně Bad Doberan leží jenom několik kilometrů od pobřeží Baltského moře. Příliš daleko to není ani k dálnici A20, zajišťující rychlé a pohodlné spojení s celou řadou turistických cílů v okolí. Ze své vily s bazénem v Německu tak budete mít blízko do jezerního Zvěřína, na poloostrov Fischland-Darss-Zingst i do hansovního krále Rostocku. Ten je ostatně ještě lépe dosažitelný po běžné krajské silnici.

Lázeňská vzpomínka na dávné slovanské vládce

Historie Bad Doberanu se začala psát již v roce 1171. U tehdejší slovanské obce Dobřany založil první meklenburský kníže Pribislav klášter cisterciáků. Okolo této stavby, díky gotické přestavbě a impozantnímu chrámu ze 14. století význačné pamětihodnosti, se později začalo tvořit i vlastní město. Prohlédněte si však i vlastivědné muzeum v domě architekta Möckela a další paláce či měšťanské domy z éry lázeňského rozvoje v prvních letech 19. století.

Během dovolené v Německu si povšimněte též ostatních zařízení a míst, určených v Bad Dobreanu k relaxaci. Neopakovatelnou lázeňskou atmosféru tu vytváří bujný park Kamp s bílým a červeným pavilónem v čínském slohu či říčka Stülower Bach. Největším lákadlem nejen pro turisty je ovšem parní úzkokolejka Bäderbahn Molli vinoucí se z městského jádra až do dalších lázní Ostseebad Kühlungsborn u břehů Baltského moře.

Kam se vypravit při pobytu v Předním Pomořansku

Při své pouti se železnice vyhýbá chráněné oblasti Coventer See s jezerem stejného jména, mokřady a sousedícím dostihovým závodištěm i parkem v anglickém stylu. Lokomotiva taktéž zastavuje v Heiligendammu, nejstarších mořských lázních celé SRN. Zatoužíte-li ve svém apartmánu v Německu po koupání a slunění, vydejte se právě sem, neboť se zde rozprostírají dlouhé písečné pláže.

Neobyčejně krásný je i ostrov Rujána a města jako Stralsund, Greifswald či Lübeck s Holštýnskou bránou, čtvrtí Koberg a solnými sklady u řeky Trávy.