Odhalte vnady lázní Bad Doberan, nebudete litovat

K nejvyhlášenějším a nejzajímavějším koutům spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořany bezpochyby patří lázeňské město Bad Doberan. Toužíte-li po volnosti severoněmeckých plání a nespoutanosti baltského pobřeží, chcete-li něco udělat pro své zdraví a přitom si užít mnoha turistických atrakcí, jedná se o naprosto ideální místo k prožití vaší dovolené v Německu. Budete skutečně nadšeni!

Lázně Bad Doberan najdete v severním Německu, pár kilometrů od břehů Baltského moře. Díky jeho strategické poloze a blízké dálnici jsou odsud dobře dostupné všechny významné návštěvnické lokality jako metropole Rostock, poloostrov Fischland-Darss-Zingst či historický Wismar. Stačí si vybrat z naší pestré palety prázdninových domů v Německu – jsou dobře umístěné, disponují pěknými výhledy do kraje a samozřejmostí je jejich kvalitní vybavení.

Výlet do historie severního Německa

Dějiny Bad Doberanu sahají až do roku 1171, kdy zde u osady Dobřany poslední kníže obodritský Prisbislav založil cisterciácký klášter. Jeho současný gotický areál, pocházející včetně monumentálního svatostánku ze čtrnáctého století, patří k nejvýznačnějším památkám města. K dalším, které tu během ubytování v Německu můžete spatřit, náleží dům architekta Möckela s vlastivědným muzeem nebo řada paláců i měšťanských domů z doby lázeňského boomu na počátku 19. století.

Zvláštní pozornost si v městečku Bad Doberan zaslouží jednotlivé stavby a prvky, vytvářející jeho lázeňskou atmosféru. Pořiďte si rekreační dům v Německu a projděte se například příjemným parkem Kamp s červeným a bílým pavilónem v čínském stylu. Velkou atrakcí je úzkokolejná parní železnice Bäderbahn Molli vedoucí z městského centra až do rekreačního střediska Ostseebad Kühlungsborn na baltském pobřeží.

Jede, jede německá parní mašinka

Cestou míjí tato výletní dráha přírodní rezervaci Coventer See se stejnojmenným jezerem, močály a navazujícím anglickým parkem a dostihovým závodištěm. Další zastávkou vláčku jsou nejstarší mořské lázně v SRN, malebný Heiligendamm. Zde si můžete prohlédnout empirový pavilón, různé sochy a památníky, nebo relaxovat na krásných, dlouhých písečných plážích.