search

Pronájem domů a chaty v Bellin

Malý, ale hezký Bellin a jeho čarokrásné okolí

Vypravte se s námi za slanou vůní moře, chechotem racků a rybářskými bárkami odpočívajícími v rákosí u břehů Štětínské laguny. Prožijete dny plné pohody, toulek krajinou ozdobenou stužkami vodních kanálů i prohlídek bohatých hansovních měst. Stačí si zajistit některý z našich apartmánů v Německu v okolí vísky Bellin, nenápadné krasavice na severu Meklenburska-Předního Pomořanska.

Obec Bellin sama o sobě není ničím mimořádně zvláštní, ovšem její blízké i široké okolí, to už je jiná kapitola. Nabízíme tady komfortní, kvalitně vybavené a dobře umístěné rekreační domy v Německu, z nichž budete mít veškerá lákadla a zajímavosti kraje prakticky na dosah ruky. Můžete se odsud vydat za poznáním zdejší kouzelné přírody, až na pobřeží Baltu 30 kilometrů severněji a s využitím dálnice A20 lze dojet i do vzdálenějších perel Meklenburska, jako je Rostock a Schwerin. Ba i do samotného Berlína.

Prázdniny v lůnu Matky přírody

Bellin je součástí velice pěkného městečka Ueckermünde a v současné době je především rekreační zónou plnou kempů, chatiček, chat a chalup. V Německu je takových míst více, avšak ne vždy se podaří tak přirozeně propojit zástavbu s lesem, vodou a zábavnými prvky. Zkuste některé z četných stanovišť a vydejte se za pozorováním ptactva v chráněné oblasti Stettiner Haff.

Přímořská fauna a flóra okolí Bellinu dominuje a uhrane i vás během dovolené v Německu. Stačí si vyšlápnout do dalšího přírodního parku, vřesoviště Ueckermünde Heide, zajet k polským hranicím za pravými písečnými dunami či si udělat celodenní výlet do národního parku Jasmund na Rujáně. V Ueckermünde na vás navíc čeká rozsáhlá zoologická zahrada.

Poučení i zábava v Dolním Pomořansku

Bellin leží od Ueckermünde asi tři kilometry, spojení s ním je zajištěno i autobusy. Ve městě, rozděleném řekou Uecker a vyhlášeném léčebnými sanatorii, najdete množství typických hrázděných domů, menší přístav, kostel Panny Marie a hrádek s vlastivědným muzeem. Zatoužíte-li po klasickém pobytu u vody, určitě využijte místní písečnou pláž, dlouhou takřka jeden kilometr.

Hezké zážitky si též odnesete z Pasewalku a jeho renesančního zámečku i romantických parků. V Torgelowu mají unikátní slovanský skanzen Ukranenland, nádherné jsou taktéž Neubrandenburg a Greifswald. Specialitou nejen pro milovníky válečné historie je muzeum v Peenemünde, kde se za druhé světové války vyvíjely rakety V2.