Chaty v Meklenbursku-Předním Pomořansku

Za krásami spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko

Ubytování v Německu

Spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko leží mezi Baltským mořem na severu a Braniborskem s Dolním Saskem na jihu. Jejím východním sousedem je Polsko a na západ od ní se rozprostírá Šlesvicko-Holštýnsko. Na baltském pobřeží stojí průmyslové a obchodní srdce regionu, hansovní přístav Rostock, ve vnitrozemí spektakulární metropole, velkolepý Schwerin. My vám tady nabízíme širokou paletu prázdninových domů v Německu. Německo se pro vás díky nim stane dostupnější a skvěle si ho užijte. Nespornou devizou kraje Meklenbursko-Přední Pomořansko je jeho úchvatná příroda. Jezerní oblast národního parku Müritz je například zamilovaným místem vodáků. Skvělé výlety z vaší vily s bazénem v Německu nabízí mezi malebnými kopci a zelenými luky přírodní oblast Meklenburské Švýcarsko. Fantastická panoramata spatříte ze sněhobílých útesů národního parku Jasmund na největším německém ostrově Rujána.

Na prázdninách u Baltu

Každého návštěvníka Meklenburska-Předního Pomořanska určitě uchvátí starobylý Rostock, založený již v šestém století. Vévodí mu gotická katedrála Svaté Marie, kolem níž se rozkládá středověké jádro, plné renesančních měšťanských domů. Okouzlující je též změť křivolakých uliček staré rybářské čtvrti Warnemünde, velká jachetní marina, obchodní bulvár Kröpeliner Strasse či františkánský klášter. Vypravte se během dovolené v Německu za skutečným klenotem nejen Meklenburska, jeho administrativní metropolí Zvěřínem. Rozprostírá se na mnoha ostrovech a kanálech stejnojmenného jezera (německy Schwerin) a jeho nejslavnější dominantou je fantastický neorenesanční zámek. „Benátky severu“, jak se městu často přezdívá, jsou však doslova napěchovány mnoha dalšími historickými památkami.

Hansovní charakter Meklenburska

Pýchou baltského pobřeží jsou císařská lázeňská letoviska, budovaná během takzvané „Belle Époque“, kdy vzrostl zájem šlechty a měšťanstva o mořské pobyty. K nejznámějším, která můžete během ubytování v Německu spatřit, patří Ahlbeck, Bansin a Heringsdorf. Neméně působivá jsou i do seznamu UNESCO zapsaná, kdysi bohatá hanzovní města Stralsund či Greifswald. K dalším zajímavým místům, která byste rozhodně neměli na cestách ze svého rekreačního domu v Německu minout, se řadí „město čtyř bran“ Neubrandenburg a Wismar s gotickým skladištěm Alter Schwede a největším severoněmeckým náměstím. Demmin se pyšní cihlovou branou Luisentor a kostelem St. Bartholomaei, u jezera Malchow najdete městečko stejného jména se zvedacím mostem a větrným mlýnem.