search

Dovolená v Fischland-Darss-Zingst

Dovolená a rekreační domy v Německu

Poloostrov podivuhodného tvaru, jména i rekreačních možností Fischland-Darss-Zingst leží na severu spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. Táhne se v délce téměř 50 kilometrů zhruba mezi městy Ribnitz-Damgarten a Stralsund. Najděte si zde ubytování v Německu a poznejte výjimečný region jako stvořený k toulkám magickou severskou přírodou, poznávání tajemných stop zdejší dlouhé historie a návštěvě četných turistických atrakcí. Fischland-Darss-Zingst má tvar podlouhlé pevninské kosy, široké od pár stovek metrů až po několik kilometrů. Jeho západní polovina se vine od městečka Ostseebad Dierhagen severním směrem, východní část se stáčí přesně na východ a na jejím konci na ni navazují ostrůvky patřící k Rujáně. Severní pobřeží poloostrova je poměrně rovné a omývají ho vody Baltského moře, mimořádně členité jižní břehy odděluje od německé pevniny spleť zátočin, kanálů, lagun a mokřadů.

Jak si užít volný čas na Zingstu

Četná území v oblasti Fischland-Darss-Zingst leží pod hladinou Baltu, proto je chráněna soustavou hrází a některá místa dokonce byla dříve, před vytvořením umělých náspů, ostrovy. Rovinatý terén kolem našich rekreačních domů v Německu zde nahrává milovníkům cyklistiky, nenáročných procházek a výhledů na čarokrásnou mořskou dálavu. Maják Darsser Ort, útesy u Ahrenshoopu či písečné pláže Darss West Beach dokreslují krásy tohoto romantického regionu. Největším městem poloostrova je Ostseebad Zingst obklopený ze dvou stran vodní hladinou. Obdivovat v něm můžete novogotický kostel svatého Petra a Pavla, malý přístav s molem dlouhým 270 metrů a potápěcí kapslí nebo trosky slovanského hradiště Hergesburg. Pěkná informační střediska vyrostla v budovách Max Hunten a Kurhaus. Objednejte si komfortní, plně vybavený apartmán v Německu a užijte si dary Fischland-Darss-Zingst.

Na vycházce po severním Německu

Velká část poloostrova Fischland-Darss-Zingst je součástí rozlehlého přímořského národního parku Vorpommersche Boddenlandschaft. Kromě vzácné fauny a flóry, jako jsou sekvoje a různí vodní živočichové, v něm najdete 14 metrů vysoké duny. Zajímavé vlastivědné muzeum věnované oblasti Darssu funguje v obci Prerow, k dalším místům v oblasti vaší dovolené v Německu patří Wieck či Wustrow. Dovolenou v Německu si jistě skvěle užijete. Výlet si z vaší vily s bazénem v Německu určitě udělejte i do velice hezkého města Barth, pyšnícího se gotickým mariánským kostelem, klášterem, mohutnou věží Dammtor či regionálním muzeem Vineta. V Ribnitz-Damgarten navštivte významné jantarové muzeum a prohlédněte si vznešenou Rostockou bránu. Stralsund, řadící se na soupis světového dědictví UNESCO, se chlubí tradičními hrázděnými domy, starobylými kostely a oceánografickým muzeem.