Chaty a chalupy na poloostrově Fischland-Darss-Zingst

Výletní ráj, to je poloostrov Fischland-Darss-Zingst 

Chaty a chalupy v Německu

Kouzelná krajina spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořany láká turisty mnoha líbeznými kouty. K těm nejbarevnějším bezesporu patří poloostrov Fischland-Darss-Zingst, tvořící magický přechod mezi pevninou a nepoddajným Baltským mořem. Využijte pohostinnosti našich prázdninových domů v Německu a načerpejte na přívětivém severu tolik potřebnou sílu a energii. Poloostrov Fischland-Darss-Zingst je jakýmsi přirozeným pokračováním vyhlášeného ostrova Rujána, který leží východně od něj. Doslova na dosah ruky tak budete mít její atrakce jako vybělené útesy národního parku Jasmund, zoo v Sassnitzu, parní úzkokolejka v Putbusu nebo sáňkařská dráha v Bergen auf Rügen. Stačí vybrat si z naší bohaté nabídky kvalitně vybavených, prostorných a výhodně situovaných rekreačních domů v Německu.

Pobyt na Darssu uhrane každého

Takřka 50 kilometrů dlouhý poloostrov Fischland-Darss-Zingst zaujme na první pohled svým bizarním tvarem a neuvěřitelně členitým pobřežím. Ještě před pár staletími bývaly některé z jeho částí samostatnými ostrovy, ovšem kvůli častým záplavám byly pospojovány různými umělými náspy a hrázemi. Výsledkem je protáhlá pevninská kosa začínající na západě u městečka Ostseebad Dierhagen a končící severně od Stralsundu, zařazeného mezi světové dědictví UNESCO. V některých místech je široká sotva pár set metrů. Mezi břehy poloostrova Fischland-Darss-Zingst, od přímočarého Baltu na severu po soustavu lagun, kanálů a zátočin na jihu, se rozkládá rovinatý teren jako stvořený pro milovníky sportu, přírody a historie. Zajistěte si komfortní vilu k pronájmu v Německu a užijte si četné cykloturistické stezky, během pohodové procházky dojděte až k útesům u Ahrenshoopu či se kochejte romantickými výhledy od majáku Darsser Ort.

Kam se mrknout na Darssu

Svou dovolenou v Německu na poloostrově Fischland-Darss-Zingst můžete prožít vyloženě relaxačně na písečných plážích Darss West Beach, ale též poznáváním místních zajímavostí. Metropole Ostseebad Zingst se pyšní přístavem s molem dlouhým necelých 300 metrů a unikátní potápěcí kapslí, slovanským hradištěm Hergesburg a novogotickým chrámem svatého Petra a Pavla. Vše důležité o regionu se dozvíte ve vlastivědném muzeu ve vísce Prerow. Dalším tahákem poloostrova Fischland-Darss-Zingst, který byste během ubytování v Německu neměli minout, je přímořský národní park Vorpommersche Boddenlandschaft. Kromě turisticky vděčných sekvojí a 14 metrů vysokých dun nabízí ohromné množství vzácné vodní fauny a flóry. Celodenní výlet se vyplatí i za dalšími návštěvnickými magnety blízkého okolí. Řadí se k nim například jantarové muzeum v Ribnitz-Damgartenu, slovanská expozice Vineta v Barthu i rozsáhlé oceánografické sbírky ve Stralsundu.

Luxusní dovolená v Německu

Už se vám stýská po hřejivých paprscích slunce, které potřebuje ke spokojenému život snad každý z nás? Mrkněte na velkolepé nabídky letních domů NOVASOL a ohřejte se již u jejich prohlížení. Možná u vás zvítězí dovolená v Německu. Fantastické podmínky pro prázdninovou rekreaci představují kouzelné chaty Fischland-Darss-Zingst. Máte v plánu impozantní dovolenou v evropských zemích? NOVASOL se stane vaším společníkem. Díky moderně vybaveným chalupám si dopřejete luxusní podmínky svěží rekreace. Utečte od víru velkoměst a zamiřte do přírody, která uzdravuje. Uvelebte se v pěkných vilách s bazénem anebo dejte přednost koupání v moři.

Pohádkové ceny apartmánů vás osloví

Ohromte svou rodinu báječnou dovolenou v Fischland-Darss-Zingst. Tento poloostrov Německa slibuje slušné vyhlídky pro letní rekreaci. Dejte přednost svěžímu vánku Baltského moře, rozsáhlým pastvinám a lesům, dunám a vůni mořeplavectví. Procházejte se krajinou s typickými doškovými střechami a vyřezávanými okenicemi. Rekreaci na Fischland-Darss-Zingst ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Letovisko Prerow se pyšní více než 100-letou lázeňskou tradicí, plážemi s pozvolným vstupem do vody a bělostným pískem. Jen kousek od města se nachází národní park Vorpommersche Boddenlandschaft a půvabný maják Darsser Ort. V rybářské vesnici Ahrenshoop pochopíte, jak se snoubí atmosféra moře, písečné pláže a modré nebe v dokonalost.

Vykročte vstříc moderním chatám Německa

Klidné místo pro lenošení a sportovní aktivity slibuje bývalá rybářská vesnice Born. Pláže Baltského moře se nacházejí pouhých 10 minut od obce. Jste vášniví sportovci? Rozhodněte se pro ubytování u Wieck, kde se můžete věnovat vodním činnostem dle libosti. Wustrow je jako stvořený pro rybáře a milovníky mořeplavectví. Najdete zde starý kostel s 18-metrů vysokou věží. Putujte po písečné pláži, stavějte hrady z písku, dovádějte s dětmi v bezpečné přírodě. Věnujte se plachtění, surfování, rybaření a užívejte si chvíle s rodinou jako nikdy předtím. Zavítejte do místních hospůdek a restaurací a dopřejte si k večeři čerstvou rybu. Díky letním domům Německa se přenesete do pohádky.