search

Pronájem domů a chaty v Gustow

Zajeďte za lákadly rujánské obce Gustow a jejího okolí

Nevelká vesnice Gustow se krčí mezi lesíky, políčky a loukami jižního okraje největšího německého ostrova Rujána (Rügen). Neotálejte a vyberte si tady některý z našich rekreačních domů v Německu, bude se vám tu moc líbit. Můžete se těšit na koupání, relaxaci i téměř nekonečné procházky či projížďky na kole uhrančivou krajinou plnou odkazů na dávnou slovanskou minulost.

 

Vyzkoušejte severoněmeckou idylu

Gustow je velice klidná víska, v níž prožijete opravdu pohodovou dovolenou v Německu. Nejbližší okolí ukrývá několik příjemných míst k vodním radovánkám, zvláště kousek od zdejšího jachetního klubu. Dlouhými, písečnými plážemi je však vyhlášená celá Rujána, ráj cyklistů, turistů, rybářů ale i milovníků plachtění či kitingu. K zajímavým místům přímo v Gustowě patří protestantský kostel v gotickém stylu a pamětní kámen z roku 1510 odkazující na starou vraždu. Daleko to není ani ke zbytkům vojenského opevnění Prosnitzer Schanze.

Zhruba dvacet minut jízdy autem od našich apartmánů v Německu u Gustowa leží městečko Putbus, vyhlášené pěkným zámeckým parkem, výstavní oranžerií a raritním neoklasicistním náměstím Circus. Začíná zde též parní úzkokolejná trať zvaná „Zuřivý Roland“, spojující význačná lázeňská střediska východní Rujány jako Sellin, Baabe či Göhren. Ucítíte v nich ještě závan nedávného socialistického budovatelství, zároveň se jim postupnou renovací vrací jedinečná atmosféra období belle epoque, kdy sem za odpočinkem jezdíval samotný pruský císař Vilém.

Prázdniny podle vašeho gusta v Gustowě

Ještě více na sever objevíte největší rujánskou atrakce. Nejznámější z nich je bezesporu národní park Jasmund, proslavený pohádkově bělostnými útesy. K největšímu útvaru Königsstuhl (Královský stolec) dojdete osvěžující procházkou pěšky, nebo můžete využít loď vyplouvající z přístavu Sassnitz. V něm rozhodně neopomeňte prohlídku staré britské ponorky Otus z roku 1963. Za viděním na ostrově stojí i zámky Jagdschloss a Granitz, opuštěné nacistické rekreační sídlo Prora či letovisko Binz.

Ukončení takzvané Schabské kosy, úplně na druhé straně od Gustowa, tvoří legendární mys Arkona. Dřevěná socha pohanského boha Svantovíta a stopy po hradišti tady odkazují na staroslovanský kmen Ránů, jimž ostrov vděčí za své jméno. Ubytování v Německu na Rujáně využijte i k poznání dalších hezkých lokalit Meklenburska-Předních Pomořan, jako je romantický ostrůvek Hiddensee v národním parku Vorpommersche Boddenlandschaft, starobylý Greifswald nebo hansovní Rostock.