search

Dovolená v Mecklenbursku

Turistické magnety pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska

Prázdninové a rekreační domy v Německu

Úchvatné baltské pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska měří se všemi svými ostrovy a členitými zálivy téměř 1 900 kilometrů. Táhne se od hrdého hansovního města Lübeck na západě až po východní ostrov Usedom na hranici s Polskem. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou v Německu, každoročně okouzlující tisíce turistů jemnou krásou přírody, nádhernými plážemi a působivými starobylými městy s množstvím památek. Panoramatický kraj bílých skalisek, písečných pláží a zátočin je rájem jachtingu a dalších vodních sportů, ale také romantické turistiky a cyklistiky. Mezi osamělými majáky se podél pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska vinou stovky kilometrů dálkových pěších tras a cyklostezek. Můžete po nich doputovat až k Severnímu moři a při svých toulkách narazíte na řadu jedinečných přírodních oblastí.

Zkuste pobyt v Německu plný odpočinku a poznání

K nejkrásnějším úsekům na pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska, které na výletech z vašeho apartmánu v Německu uvidíte, právem náleží národní park Jasmund. Jedná se o magické území na největším německém ostrově Rujána se sněhobílými křídovými útesy, o něž se rozrážejí vlny divokého Baltu. Za vidění stojí též tajuplná Palingerská vřesoviště u Lübecku nebo majestátní lesnaté hřebeny Kühlung, táhnoucí se podél Meklenburského zálivu.

Památkovými perlami oblasti jsou ve středověku nesmírně prosperující hanzovní města a přístavy, jejichž okázalé kulturní a historické bohatství se zachovalo dodnes. Výstavní a pečlivě udržované aglomerace jako Lübeck či Stralsund vás během ubytování v Německu uchvátí svými středověkými centry s řadou pompézních pamětihodností.

Výpravy za raketami i katedrálami

Největší z těchto měst je Rostock s dómem Panny Marie, svéráznou rybářskou čtvrtí Warnemünde a centrem s renesančními domy movitých měšťanů. Prázdninové domy v Německu vám na pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska umožní poznat i Greifswald s katedrálou svatého Mikuláše či ruinami kláštera Eldena, památkově výjimečný Wismar nebo muzeum v Peenemünde, v němž nacističtí vědci vyvíjeli ničivé zbraně v čele s raketou V2. Vyberte si z našich chalup a chat v Německu u pobřeží Baltu, které zaznamenalo nebývalý rozmach v období průmyslové revoluce Belle Époque. Tehdy vzrostl zájem bohatého měšťanstva o mořskou rekreaci, proto zde vyrostla řada fantastických lázeňských městeček jako Ahlbeck, Bansin, Heringsdorf, Heiligendamm či Binz. Dodnes vyzařují jedinečnou secesní atmosféru konce 19. století.

Nezapomenutelný pobyt

Pokud přemýšlíte o opravdu netradiční, zajímavě prožité dovolené v Německu, vypravte se do Meklenburské jezerní plošiny. Zapomeňte na přeplněné přímořské pláže, na horské chodníky, kde se turistům ani vyhnout nemůžete, a objevte klidný kraj se spoustou vody, historických památek a nádhernou přírodou. Jezer jsou tady skutečně stovky, návštěvnických magnetů taktéž, infrastruktura je výtečná a dopravní obslužnost samozřejmostí. Meklenburská jezerní plošina se táhne severním Německem ve spolkové zemi Meklenbursko, zhruba sto kilometrů severozápadně od Berlína. Od našich hranic jste tady po dálnici doslova za pár hodin, a pokud budete chtít, můžete pokračovat až k Baltskému moři na vyhlášená rekreační centra jako Rujána, Poel či Fischland-Darss-Zingst. A výběr z našich dobře zařízených rekreačních domů v Německu je tu opravdu pestrý.

Aktivní dovolená v Německu především

Vydáte-li se na prázdninové putování Meklenburskou jezerní plošinou, připravte se – v kontextu s běžnými německými zvyklostmi – na takřka liduprázdnou krajinu, pokrytou šachovnicí kukuřičných polí, voňavých lesů a blankytných ok vodních ploch. Jezera skutečně dominují, vždyť právě tady se rozprostírá největší čistě německé jezero Müritz (rozloha 117 kilometrů čtverečních). Většina z nich je navíc propojena řekami či kanály. Od charakteru krajiny Meklenburského pojezeří se taktéž odvíjí aktivity, které zde během svého ubytování v Německu můžete podnikat. Velice oblíbené jsou plavby motorovou lodí, plachtění, windsurfing nebo rybolov, věnovat se ovšem můžete i tenisu, turistice, cyklistice a vyjížďkám na koních. Zkrátka nepřijdou ani milovníci golfu, za zmínku stojí například Golfclub Teschow či Ostsee Golf Resort Wittenbeck.

Dostatek zábavy pro příznivce vody i souše

K velkým turistickým tahákům, jimiž se Meklenburská jezerní plošina pyšní, se řadí město Zvěřín. Zásluhu na tom má zvláště nádherný zámek, umístěný na ostrově v jezeru Schweriner See. Ze svého prázdninového domu v Německu musíte rovněž navštívit i hansovní Lübeck s gotickou čtvrtí Koberg, Holštýnskou bránou a solnými sklady u řeky Trávy. Stejně přitažlivý je i Rostock, chlubící se gotickým dómem Panny Marie, renesančními měšťanskými domy a pitoreskní rybářskou čtvrtí Warnemünde. Typickým sídlem Meklenburské jezerní plošiny Malchow s padacím mostem a větrným mlýnem, ležící u stejnojmenného jezera. Zajistěte si apartmán v Německu a vydejte se na prohlídku největšího tamního sladkovodního akvária ve Warenu, udělejte si výlet do národního parku Müritz či obdivujte středověkou expozici na renesančním zámku v Güstrowě. Děti budou nadšeny z jízdy parním vláčkem a železničního muzea HeiNa Ganzlin v Röbelu.