search

Dovolená na ostrově Poel

Objevte ukryté poklady ostrova Poel

Rekreační domy a ubytování v Německu

Spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko ukrývá celou řadu na první pohled nenápadných oblastí, které však při bližším prozkoumání odhalí svůj půvab a rozkvetou do nebývalé krásy. Jedním z nich je i nepříliš známý ostrov Poel, místo vaší jedinečné dovolené v Německu. Zvláště, máte-li rádi uhrančivou severoevropskou přírodu, rozmanité sportovní aktivity a atmosféru starobylých, hansovních měst. Ostrov Poel, s rozlohou pouhých 36 kilometrů čtverečních, se nachází na severu Německa ve Wismarském zálivu. Přístup na něj zajišťuje hlavní silnice z Neubukowa do Wismaru, kde se napojuje na dálnice A14 a A20 směřující do Hamburku či Berlína. Má tvar mohutné podkovy, obtočené kolem podlouhlé zátočiny zvané Kirchsee. Podstatná část ubytování v Německu se zde soustřeďuje do okolí obce Gollwitz, od níž se též můžete vydat podél ostrůvku Langenwerder na půlhodinovou plavbu do přístavu Rerik.

Prázdniny v Německu na ostrově Poel

První zmínky o ostrově Poel sahají do dvanáctého století, kdy se v arcibiskupském dokumentu píše o osadě Fährdorf. Vzpomínkou na středověkou éru jsou zbytky hradního opevnění u Kirchdorfu. Za rozbřesku novověku o tento nevelký kus pevniny v Baltském moři bojovalo Švédsko s Pruskem, součástí Meklenburska-Předních Pomořan se definitivně stal v roce 1903. Potopení dopravní lodě Cap Arcona na konci druhé světové války připomíná památník ve Schwarzer Busch. Objednejte si prázdninový dům v Německu a poznejte další zajímavosti Kirchdorfu, největšího města ostrova Poel. Kromě vlastivědného muzea stojí za návštěvu především cihlový kostel se zvonicí a věží v románském slohu, vystavěný zřejmě v letech 1210 až 1350. Slouží nejen k bohoslužbám, ale pro pořádání koncertů a kulturních akcí jako prázdninový historický festival věnovaný Švédskému království.

Na výpravě za poklady severního Německa

Ostrov Poel vybízí k vyjížďkám na kole a koních nebo pěším procházkám ke dvěma zdejším majákům, na divoké pobřeží Baltu i na okraj ptačí rezervace v brakické laguně Fauler See-Rustwerder. Většina sportovních aktivit se tu samozřejmě točí kolem vody, rybářské vyjížďky si například můžete dopřát z přístavů Timmendorf a Kirchdorf, oblíbený je jachting, avšak nechybí ani vybavení pro minigolf, tenis a fotbal. Milovníky golfu vábí hřiště Club Hohen Wieschendorf. Zatoužíte-li při pobytu v rekreačním domě v Německu spíše po nicnedělání, žádný problém! K dispozici jsou dobře zařízené pláže v Timmendorf a Gollwitz, nudistický ráj Wangern i přírodní písečné pláže Seedorf a Neuhof bez jakéhokoliv turistického vybavení. Láká-li vás spíše objevování širokého okolí, jistě si vyberete z nádherných měst, jako je historický Lübeck, pitoreskní Rostock či na jezeru rozložený Zvěřín.

Úchvatná dovolená v Německu na ostrově Poel

Žádáte od vytoužené rekreace maximum? Obraťte se na odborníky pronájmu prázdninových domů NOVASOL a máte vystaráno. Dovolená v Německu i jinde v Evropě vám zvedne náladu a navíc si dokonale odpočinete. Pokud prahnete po skutečném dobrodružství a seriózních wellness službách, vydejte se do luxusních vil Poel. Jste při výběru letní rekreace bezradní? Věnujte se milým záležitostem a nechte se inspirovat fantastickými nabídkami prázdninových objektů od NOVASOL. Jen tak máte jistotu, že bude vaše dovolená v zahraničí i ve vaší rodné zemi příjemná po všech stránkách. Naplánujte si relaxaci v přepychové vile s bazénem, přátelské chalupě pro zvířecí miláčky anebo v moderně zařízené chalupě.

Výborné ceny apartmánů si zamilujete

Už máte dost nic neříkajícího ubytování v soukromí? Dbejte na své pohodlí a dopřejte si nádherný odpočinek na ostrově Poel. Tento působivý německý ostrov vás potěší svou polohou, dostupností a četnými možnostmi volnočasových aktivit. Najdete ho v Baltském moři poblíž zajímavých měst Lübeck, Schwerin či Wismar. Ostrov Poel tvoří přírodní severní a východní hranice zálivu Wismaru a německého pobřeží. Severní strana ostrova a jižní díl velkého zálivu je nazývána Bay Meklenburska. Jeho blahodárný vzduch, čistá voda a dlouhé pláže jsou vodítkem k dovolené snů. Turisté si místo oblíbili pro jachting, rybaření, koupání a majestátnou přírodu.

Vzhůru do útulných chat Německa!

O kulturní složku se postarají mnohé perly historie. Vydejte se starými uličkami kolem zámeckých hradeb, cenných kamenů, muzeí a architektonicky zajímavých budov. Již zdáli spatříte kostel vystavený ve 13. století, který se pyšní výrazným zbarvením a je perlou románsko-gotického slohu. Za povšimnutí stojí maják Timmendorf. Poel je rájem vodních sportů, zaujme také kotviště pro jachty v malých přístavech a půjčovna motorových člunů. Navštivte místní muzeum, které dokumentuje ostrovní život. Prohlédněte si památník Cap Arkona, jedná se o luxusní parník, který byl potopen před koncem druhé světové války. Seznamte se s bujarou historií, sportujte, lenošte na pláži a večer se k sobě přitulte v exkluzivních chatách Německa.