Chaty a chalupy na ostrově Poel

Zdraví vás ostrov Poel, místo vašich pohodových prázdnin

Dovolená a pobyt u Baltu, ubytování v Německu

Čarokrásný ostrov Poel se nachází na okraji Baltského moře ve Wismarském zálivu. Už od roku 1903 patří k Meklenbursku-Přednímu Pomořansku a najdete na něm rozmanitý výběr rekreačních domů v Německu. Prožijete tady spokojený pobyt naplněný aktivním oddechem, poznáváním zdejší dlouhé historie, výlety na zajímavá místa i lenošením na písečných plážích. Tento kus severoněmeckého pobřeží rozhodně stojí za objevení! Poel má rozlohu necelých 40 kilometrů čtverečních, jeho severní pobřeží nastavující tvář širému moři je rovné a pravidelné, zatímco jižní, otočené k pevnině, bohatě tvarované. Podílí se na tom především protáhlá zátoka Kirchsee, sahající prakticky až doprostřed ostrova. Během dovolené v Německu si však při prohlídce památníku ve Schwarzer Busch, mementu potopení dopravní lodě Cap Arcona na konci války, také uvědomíte, že ne vždy tady vládla prázdninová idyla.

Jak se dostat na Poel

Spojení s Poelem a s našimi vilami s bazénem v Německu usnadňuje vynikající dopravní obslužnost regionu. Nejbližší nádraží je sice až na pevnině (například v Neubukowě), ovšem silnice vede přes most nad úzkým průlivem přímo až na ostrov. Do německého vnitrozemí se od blízkého křížení rozbíhají dvě dálnice A14 a A20, po nichž můžete nakonec dorazit až do metropole Berlína či do obřího přístavu Hamburku. Administrativním centrem Poelu je Kirchdorf, kde se vše důležité o ostrově dozvíte v místním vlastivědném muzeu. Na středověkou minulost oblasti, doloženou i arcibiskupským dokumentem z dvanáctého století, odkazují dochované ruiny opevnění. Nejvýraznější pamětihodností města je románský kostel, postavený zřejmě před rokem 1350. Pyšní se pěknou věží, zvonicí a konají se v něm bezpočet koncertů a kulturních událostí, jako je festival zaměřený na historické Švédsko.

Porozhlédněte se po poelském sousedství

Ostatně právě se Švédským královstvím Prusko o Poel soupeřilo až do 18. století. Dnes si tu ovšem v prázdninových domech v Německu, kvalitně a komfortně vybavených, užijete klid a relax. Koupání a opalování si užijete díky celé řadě pěkných písečných pláží u Neuhofu, Seedorfu, Gollwitzu, Timmendorfu nebo Wangernu, přičemž posledně jmenovaná je určená pro vyznavače nudismu. K nejčastějším aktivitám se řadí tenis, minigolf, turistika či jízda na kolech a koních za zdejšími majáky a do ptačí rezervace v laguně Fauler See-Rustwerder. I nejbližší okolí ostrova Poel má co nabídnout. Vydejte se ze svého apartmánu v Německu u obce Gollwitz kupříkladu do nedalekého přístavu Rerik. Lodí po Baltu kolem ostrůvku Langenwerder je to velice pěkný celodenní výlet. Na milovníky golfu čeká hřiště Club Hohen Wieschendorf a nejen děti ocení zoologickou zahradu v městečku Wismar. Zhruba hodina cesty to je do jezerní perly Zvěřína (Schwerin) i do hansovních magnetů Lübecku a Rostocku.

Zasněte se u Baltského moře na ostrově Poel

Už se nemůžete dočkat na pobyt v prázdninovém domě na pobřeží Mecklenburgu? Vůbec se vám nedivíme. Budete obklopeni dechberoucí přírodou, nekonečným Baltským mořem, kulturními památkami a wellness službami. Dovolená v Německu vám přinese vytouženou relaxaci. Není určena jen rodinám s malými dětmi, ale i aktivním seniorům. Myslíte si, že patříte k činorodým starším výletníkům? Objednejte si prázdninové domy v Německu od NOVASOL a prozkoumejte třeba celou Evropu. Čekají na vás nezapomenutelné chvíle, které doma na gauči anebo na zahrádce nenajdete. Držte krok s mladou generací a splňte si sen o cestování. Luxusní vila s bazénem anebo chata s moderním vybavením nemá chybu!

Konečně pohodlné vily za skvělé ceny

Sympatický ostrov Poel leží v Baltském moři v Německu. Nabízí desítky možností zábavy pro malé i velké návštěvníky. Je to zvláštní? Oddejte se romantickým procházkám po pláži anebo zvolte vodní sporty. Máte pocit, že toho není stále dost. Vyplujte na otevřené moře, zkoumejte poklady historie a nasávejte léčivý mořský vzduch. Na ostrově Poel se vyřádí celá rodina. Počínaje lenošením na pláži, přes koupání v pěnivých vlnách až po jízdu na koni. Vzdejte se svých starostí a čerpejte energii z přírody. Věnujte se relaxačním činnostem, mini golfu, plážovému volejbalu, bowlingu anebo rybaření. Prozkoumejte slaniska, mořské ptáky a perly přírody.

Moderní chaty Německa mají zelenou!

Užívejte si lehký mořský vánek, mírný vstup do moře a relaxaci v bílém písku. Pokud vás chytne toulavá, vydejte do hanzovních měst Rostock, Wismar anebo Lübeck. Právě zde se oddáte poznání historie, která je všudypřítomná. Dopřejte si výborné gurmánské speciality místních restaurací a s dětmi dovádějte na četných hřištích. Dominantou letoviska je kostel z 13. století vystavěný v románsko-gotickém slohu. Jeho chloubou je 47 metrů vysoká věž a hradní zeď. Kroky výletníků vedou k majáku Timmendorf, který funguje od roku 1871. Naplánujte si výlety lodí, lovte ryby anebo si pronajměte motorový člun. Nepropásněte nejlepší nabídky ubytování na pobřeží Mecklenburgu a vzhůru za dobrodružstvím.