Zajeďte na ostrov Poel, jeho atmosféra je magická

Rekreační domy a pobyt baltské pobřeží, ubytování v Německu

Toužíte poznat místa vynikající svou krásou a množstvím návštěvnických lákadel, přesto na běžné mapě masového turisty prakticky neviditelná? Máte-li rádi sport, historii a pěknou přírodu, určitě si zajistěte vilu k pronájmu v Německu, na samém severu spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořany. Právě tady se nachází uhrančivý ostrov Poel. Na tento tak trochu opomenutý kout v zemi našich západních sousedů se snadno dostanete díky dálnici, vedoucí k němu ze tří směrů. Po A14 od nádherného města nad několika jezery Zvěřína a po A20 buďto z východu od hansovního centra Rostocku či z druhé strany od Lübecku. Po autostrádách zároveň rychle dojedete do velkoměst Berlína nebo Hamburku, která odsud nejsou vzdálena více než 250 kilometrů. Na mnoha místech v jejich okolí stojí pěkné rekreační domy, Německo je i v tomto ohledu velice štědré.

Vychutnejte si prázdniny plné dobrodružství

Nevelký (celková plocha jen 36 čtverečních kilometrů) ostrov Poel vyplňuje podstatnou část Wismarském zálivu. Jeho jižní polovinu roztíná zhruba jeden tisíc metrů široká zátočina Kirchsee, končící u střediskového městečka Kirchdorf, do nějž také míří lodě z pevninského Wismaru. V Kirchdorfu si můžete prohlédnout zbytky hradeb, regionální muzeum a taktéž cihlový kostel se zvonicí a věží, vybudovaný pravděpodobně mezi roky 1210 a 1350. Konají se v něm bohoslužby, koncerty i kulturní akce v čele s letním festivalem zasvěceným Švédskému království. Právě Švédsko soupeřilo hlavně v 17. století s Pruskem o vládu nad Poelem, jehož příslušnost k Meklenbursku-Přednímu Pomořansku byla s konečnou platností ukotvena až roku 1903. Historie ostrova, na němž prožijete výtečnou dovolenou v Německu, je ovšem daleko hlubší. Nejstarší záznamy o něm pocházejí z dvanáctého století, kdy je v arcibiskupském dokumentu zmiňována osada Fährdorf.

V plném víru relaxace u Baltu

K dalším pomníkům minulosti se na Poelu řadí památník ve Schwarzer Busch, odkaz na tragédii dopravní lodě Cap Arcona potopené kousek odsud na konci druhé světové války. Nejvíce kvalitních, bohatě vybavených prázdninových domů v Německu však najdete kolem vísky Gollwitz na severu. Loď vás z něj během třiceti minut dopraví po Baltském moři kolem ostrůvku Langenwerder do přístavu Rerik, pyšnícího se megalitickými hrobkami v lokalitách Gaarzerhof a Neu Gaarz. Nedozírný Balt je též vynikajícím místem ke koupání a opalování. Vyzkoušejte během ubytování v Německu na Poelu zdejší pláže. Nejlépe vybavené jsou v Timmendorfu a Gollwitzu, přírodní písečné objevíte v Seedorfu a Neuhofu, nudisté si užijí ve Wangernu. Vybírat můžete i z celé řady dalších aktivit jako rybaření, jachting, minigolf, tenis a golf na hřišti Club Hohen Wieschendorf. Značně populární jsou projížďky na bicyklech či koních k ptačí rezervaci v laguně Fauler See-Rustwerder a dvěma zdejším majákům.