Vítejte na ostrově Poel, ta elegance si vás podmaní

Pobyt u Baltu, chaty Meklenbursko-Přední Pomořansko, Německo

Chcete-li objevit turisty neprobádané kouty baltského pobřeží, plné nenápadných, o to více udivujících historických i přírodních skvostů, navštivte nevelký ostrov Poel. Nabízíme vám bohatý výběr chat a chalup na Poel na severním konci spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko, kde tento magický kousek země najdete. Pro milovníky aktivně prožitých prázdnin to je skutečná lahůdka. Výhodou ostrova Poel je jeho snadná dostupnost osobním automobilem. U nejbližšího pevninského města Wismar, v němž nezapomeňte navštívit zoologickou zahradu, se totiž nachází významná dálniční křižovatka. Na ní se střetává autostráda A20, spojující Rostock s Lübeckem, s jižně orientovanou A14 vedoucí od starobylého Zvěřína. Dále se po nich dostanete do charismatického Hamburku nebo dokonce do Berlína. Zkuste si tady vybrat prostorný rekreační domy na ostrově Poel!

Království vody, ptáků a starých pamětí

Ostrov Poel, zaparkovaný ve Wismarském zálivu, má nevalnou rozlohu 36 čtverečních kilometrů. Hlavním střediskem je Kirchdorf, ležící v jeho středu a zároveň u Baltského moře, neboť až k němu dosahuje úzká a podlouhlá zátočina zvaná Kirchsee. Jeho největšími památkami jsou zbytky středověkých hradeb, vlastivědné muzeum a kostel ze čtrnáctého století, sloužící i ke koncertům a kulturním událostem jako je festival věnovaný Švédskému království. Do Kirchdorfu se od dálnice pohodlně dostanete po silnici, přetínající průliv, který ostrov odděluje od pevniny. K dalším upomínkám na dlouhé dějiny Poelu patří pobřežní vesnice Fährdorf, popisovaná v arcibiskupské listině z dvanáctého století, což je vůbec nejstarší zmínka o ostrovu. Moderní dějiny zastupuje památník ve Schwarzer Busch, připomínající potopení dopravní lodě Cap Arcona na sklonku druhé světové války. Dovolenou na Poel si tu však užijí nejen milovníci vojenské historie.

Opalování i na chladném severu

Pobřeží ostrova Poel, o který se Prusko se Švédskem přetlačovalo po celé 17. století, zaujme nejen svou členitostí na jihu a divokostí na severu, ale též řadou velice pěkných pláží. Objednejte si kvalitní, nadprůměrně vybavený rekreační dům v Meklenbursku-Předním Pomořansku a užijte si slunění, koupání a jiné vodní radovánky na poelských plážích. Nespoutanost Baltu můžete obdivovat na přírodních písečných plážích v Neuhofu a Seedorfu, dále v Gollwitzu a Timmendorfu i na nudistické zóně ve Wangernu. K dalším aktivitám na Poelu, připojeným k Meklenbursku-Přednímu Pomořansku od roku 1903, patří cykloturistika a vyjížďky na koních. Uvidíte během nich například místní majáky a ornitologickou rezervaci v laguně Fauler See-Rustwerder. Z našich vil k pronájmu v Německu není daleko na golfové hřiště Club Hohen Wieschendorf, ani do obce Gollwitz, od níž vyplouvá loď směřující kolem ostrůvku Langenwerder do přístavu Rerik.

Vzhůru na dovolenou do Německa

Přemýšlíte o letní rekreaci, kterou vám budou všichni závidět? Toužíte vyzkoušet něco nového? Dejte přednost rekreačním domům v Německu od NOVASOL a vybírejte z tisíců lákavých variant. Možná se vám zalíbí prázdninové chaty na Poel, které jsou naprostou jedničkou. Dovolená na ostrově Poel se stává čím dál více úspěšnější. Jakmile vstoupíte na břehy ostrova, ihned pochopíte. Pohodlně se usaďte do křesla na terase a pozorujte létající ptáky nad pěnivými vlnami moře anebo si přečtěte oblíbenou knihu. Relaxace u Baltského moře je výjimečná a nedá se ničím nahradit. Rekreační domy na Poel jsou vaším tajným spojencem, vždy si vyberete svého favorita, který sedí na míru vašim požadavkům.

Apartmány jsou za bezvadné ceny!

Hledáte pro svou rodinu bezpečné místo, písek a zábavu ve dne v noci? Vyrazte na ostrov Poel, který leží u Baltského moře. Náleží k Německu a je největším ostrovem Meklenburska. Nachází se ve smyčce hanzovních měst Lübeck, Wismar a Rostock. Prostě dokonalá souhra historických drahokamů, přírodních magnetů a svěžích služeb cestovního ruchu. Ostrov Poel slibuje bohatý plážový život, chutné pokrmy z mořských ryb, výtečnou zmrzlinu a zákusky z místních surovin, ale také pestrou škálu sportovních aktivit ve vodě i na souši. Blahodárný mořský vzduch přeje zdraví, proto je pobyt vhodný pro všechny věkové generace. Největší dominanta ostrova je samozřejmě nevyzpytatelné Baltské moře, které je zde velice přívětivé.

Už máte vsazeno na chalupy Německa?

Písečné pláže s pozvolným vstupem do moře přejí rodinám s malými dětmi, starším turistům i neplavcům. Děti mají před sebou obrovské pískoviště, proto nezapomeňte lopatičky a bábovky. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na loutkové divadelní představení a na kino. Určitě se nechcete na dovolené v Německu jen válet. Což takhle vodní sporty, pěší turistika, jízda na kole anebo volejbal. Dejte přednost kite-surfingu, plachtění, jízdě motorovým člunem, minigolfu, bowlingu, výletům lodí anebo vodnímu lyžování! Už se vám sbíhají sliny? Tady se nudit nebudete. Nezapomeňte si prohlédnout cenné historické klenoty ostrova, jen tak bude váš pobyt v luxusních vilách Německa naprosto prvotřídní!

Zábavná dovolená na ostrově Poel

Pátráte po nevšedním letovisku, které vám vykouzlí ideální podmínky pro dovolenou v Německu? Prohlédněte si elegantní nabídky prázdninových objektů NOVASOL a udělejte si v důležitém rozhodnutí jasno. Strhující okamžiky svobody, pohody a zábavy slibují letní domy Poel. Sympatický ostrov si vás ihned omotá kolem prstu. Máte spadeno na luxus a komfortní vybavení rekreačních chat? S NOVASOL si přijdete na své. Už se nesetkáte s neupravenými pronájmy, které celý dojem dovolené jen kazí. Připravte se na prvotřídní vily s vlastním bazénem, saunou a velkolepým výhledem z terasy. Ať už patříte ke starším generacím anebo mladým výletníkům, vždy budete spokojeni.

Luxusní vily s bazénem nemají chybičku

Vykročte vstříc novým zážitkům a naplánujte si dovolenou na Poel. Najdete ho v Baltském moři ve Wismar Bay. Sedmý největší ostrov Německa se nachází poblíž města Wismar, historického klenotu a symbolu mořeplavectví. Hlavním městem je Kirchdorf, které se pyšní kostelem s věží vysokou 47 metrů a opevněnými hradbami. Pokud se rozhodnete pro rekreaci na ostrově Poel, navštivte také Heimatmuseum, které dokumentuje církevní a historický život obyvatel. Příjemná procházka k majákům v Timmendorfu a Gollwitzu vám připraví chvíle pohody. Bavte se ve dne v noci, zúčastněte se koncertů pod širým nebem, dětských akcí a atraktivního švédského historického festivalu konajícího se v letních dnech.

Unikátní chaty Německa se vám ihned zalíbí!

Poddejte se rekreaci u Baltského moře a vychutnávejte si pěnivé vlny na plážích v Timmendorf a Gollwitzu. Čisté moře a prostorné pláže naleznete také v Neuhof a Seedorf. Pokud holdujete opalování a koupání bez plavek, zamiřte na přírodní pláž ve Wangern. Zamilované duše ocení romantické procházky pobřežím i dokonalou scenérii přírody. Už vás omrzelo koupání v Baltském moři? Dopřejte si sportovní odpočinek, lukostřelbu či tenis v Gollwizu, vyrazte na projížďku výletní lodí, zahrajte si fotbal, plážový volejbal, golf, kuželky anebo si vyzkoušejte jízdu na koni. Adrenalin si dodejte při kite surfingu, windsurfingu a jízdě na katamaránu. Objednejte si letní domy Německa včas a ponořte se do světa přátelské nálady.