search

Pronájem domů v Pruchten

Objevte zapadlý Pruchten s řadou lákadel v okolí

Na samém severu Meklenburska-Předního Pomořanska se krčí malá, nenápadná víska Pruchten. Zajistěte si v ní nebo v jejím okolí některý z našich prázdninových domů v Německu a užijete si tady pobyt, na který se nezapomíná. Ponese se ve znamení výletů překrásnou krajinou u Baltského moře, plaveb četnými kanály a lagunami, poznávání starobylých hanzovních měst i toulek nekončícími lesy a loukami.

 

Vydejte se po kolejích do ptačího království

Projdete-li se kolem svého rekreačního domu v Německu ve vesnici Pruchten, určitě si všimněte zrušené železniční tratě. Dříve vedla přes ocelový most Meiningenbrucke, otevírací z důvodu hojné lodní dopravy, až do pobřežního Prerowa. Dnes končí už v Barthu, ovšem z bývalé zastávky Bresewitz jezdí turistický vláček. Navíc to je vynikající výchozí bod pro výpravy za pozorováním ptáků v národním parku Vorpommersche Boddenlandschaft.

Střediskovým městečkem je Barth rozložený u Barthské zátoky, kterou od širého Baltu dělí poloostrov Fischland-Darss-Zingst. Podle některých teorií se město nachází v místech, kde kdysi stávalo legendární slovanské sídlo Vineta – přesvědčit se o tom můžete v místním muzeu, legendě zcela zasvěceném. Dále tu stojí za prohlídku malé technické muzeum, kostel Panny Marie a městská brána. Vaří zde dokonce i své vlastní pivo.

Jasmund a Rostock, dvě veličiny při pobytu na německém severu

 Vydejte se během dovolené v Německu u Pruchtenu za dalšími magnety blízkého i širokého okolí. Bezesporu k nim patří další národní park Jasmund, ležící na ostrově Rujána, který je za každého režimu oblíbeným cílem masové rekreace. Hezký den prožijete i v kouzelném kraji Palingerského vřesoviště a v zalesněných hřebenech Kühlung u Meklenburského zálivu. Na své si tady hodně přijdou milovníci cyklistiky, oblast je doslova protkána kilometry příjemných tras, jež zvládnou i ti méně zdatní.

Takřka povinností, zvolíte-li ubytování v Německu kolem Pruchtenu, je návštěva význačného přístavu Rostock. Turisty v něm nejvíce přitahuje gotický dóm Panny Marie, nezaměnitelná čtvrť rybářů Warnemünde a krásné renesanční budovy v centru. Podobným bohatstvím se pyšní další hansovní města Stralsund a Wismar. Zajeďte se mrknout i do Greifswaldu s katedrálou svatého Mikuláše, kostelem Panny Marie a zbytky kláštera Eldena.