Rekreační domy v Meklenbursku-Předním Pomořansku

Vyzkoušejte prázdniny na pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska

Dovolená a ubytování Německo 

Skoro 1 900 kilometrů podél blankytného a nespoutaného Baltského moře se vine kouzelné pobřeží spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. Je to jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí pro dovolenou v Německu, pyšnící se úchvatnou přírodou, nádhernými plážemi a městy s velkolepými dějinami. Území začíná na východě u ostrova Usedom a ze západu jej zakončuje majestátní hansovní přístav Lübeck. Překrásná hanzovní města poházená podél chladivého Baltu vzkvétala zejména v éře středověku a svým historickým bohatstvím okouzlí každého příchozího dodnes. Neváhejte proto, a při ubytování v Německu v oblasti pomořansko-meklenburského pobřeží si prohlédněte UNESCEM chráněná starobylá centra okázalých sídel jako Wismar a Stralsund. Jsou plná gotických a renesančních staveb, typické cihlové architektury a mnoha jiných zajímavostí.

Za chráněnou faunou a flórou severního Německa

Průmyslová revoluce vyčarovala koncem 19. století na pobřeží řadu kouzelných lázeňských letovisek. V bezstarostném období Belle époque totiž nebývale stoupl zájem bohatnoucího měšťanstva o mořskou rekreaci. Pojeďte se z vašeho prázdninového domu v Německu podívat do mondénních městeček jako Bansin, Ahlbeck, Binz, Heringsdorf nebo Heiligendamm, která zde tehdy vyrostla a jsou dodnes prodchnutá secesí a impresionismem. Unikátní jemná a rozkošná příroda láká každoročně na sever, do rekreačních domů v Německu, tisíce turistů a cyklistů. Po hřebenech útesů kolem azurových zátočin, bělostných pláží a skrz pobřežní šumící lesy se tu mezi majestátními majáky táhnou stovky kilometrů vskutku čarokrásných cyklostezek a pěších tras. Projděte se například starobylým centrem Barthu, zátočinami a mokřady u Dabitzu, úžasné terény najdete i v národním parku Vorpommersche Boddenlandschaft s lagunami a ostrůvky.

Tipy pro pobyt v Meklenbursku-Předním Pomořansku

K nejnavštěvovanějším přírodním krásám země náleží též věčně zelené, zalesněné hřebeny Kühlung podél Meklenburského zálivu a mysteriózní Palingerské vřesoviště. Nenechte si na cestách ze svého apartmánu v Německu ujít zejména magickou, úchvatnou krajinu křídových skalisek vyrůstajících přímo z moře v národním parku Jasmund na největším německém ostrově Rujána. Velká část výletů z rekreačních chat a chalup v Německu vede na pobřeží Meklenbursk a Předního Pomořanska samozřejmě do velkého města Rostock. Vznikl už v šestém století a k jeho význačným památkám se řadí hlavně gotický svatostánek Panny Marie a stará rybářská čtvrť Warnemünde. Asi 50 kilometrů od baltských břehů je vzdálený nádherný Schwerin (Zvěřín), vyhlášený především svým vodním zámkem. Lübeck, zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO, se pyšní gotickou čtvrtí Koberg, solnými sklady u řeky Trávy a Holštýnskou bránou.