search

Dovolená na ostrově Rujána

Rodinná dovolená v Německu

Rujana je se svými 976 čtverečnýmí kilometry největším ostrovem Německa. Leží v Baltském moři u pobřeží Meklenburska-Předního Pomořanska a je vlastně archipelem ze cca. 30 poloostrovů a ostrůvků. Rekreační domy na ostrově Rujána si jistě skvěle užijete. Když se procházíte po bývalých císařských lázních, které se v dnešní době představují v novém lesku, můžete stále cítit nádech vznešenosti období zvaného Belle Epoque.

Ubytování v soukromí v Německu

Majestátní strmé útesy ze sněhobílé křídy, které vystupují z modro-zeleného moře, vděčí za svou světovou slávu romantickému malíři a rodákovi města Greifswald Casparu Davidu Friedrichovi. Naše chaty a chalupy a chaty na Rujáně jsou překrásné! Nejznámějsím křídovým útesem je 118 metrů vysoký tzv. Královský stolec (Königstuhl) na poloostrově Jasmund. Můžete se zde věnovat vodním sportům nebo na kole či během turistiky objevovat naleziště kalcedonu u města Mukran, malebný lovecký zámek Granitz nebo knížecí město Putbus. Lauterbach je přes Putbus a Binz spojen s městečkem Göhren úzkokolejkou Zuřivý Roland. Tento vlak jako z obrázkové knihy spojuje všechny důležité lázně a mnoho pamětihodností.

Apartmány v Německu

Rezervujte si ubytování na ostrově Rujána v Německu v blízkosti malebných pláží ve vznešených lázeňských městech Sellin či Baabe. Nebo toužíte po větším klidu daleko od turistických center? Ať se rozhodnete pro kterýkoliv druh ubytování v Meklenbursku - Předním Pomořansku: Rujana rozhodně stojí za návštěvu. Ušlechtilá mořská lázeňská střediska a skromné rybařské vesničky, pláže dlouhé několik kilometrů, rovné aleje a divoce rostlý rakytnik, starodávná pohanská pohřebiště a stoleté majáky, strašidelné bukové lesy a třpytící se jezera jako i nejmenší německý Národní park Jasmund představují různorodost a jedinečnost ostrova.

Hiddensee

Ubytování a rekreační domy v Německu

Devatenáct čtv. kilometrů malý ostrov Hiddensee, kde je automobilová doprava zakázána, se nachází před ostrovem Rujana a je částí národního parku Vorpommersche Boddenlandschaft. Jako mořský koník se tulí k velkému ostrovu, k Rujaně. Hiddensee je dílem doby ledové a mořských proudů. Z majáku Dornbusch na strmém pobřeží je krásný rozhled přes malebnou vesničku Kloster a přístav ve Vitte až po kvetoucí vřesoviště na jihu. Není snad nic lepšího než ubytování na Rujáně. Obraz krajiny tohoto ostrova utváří písčité pláže sněhobílé barvy, které jsou tu a tam téměř karibsky půvabné, dále strmé, drsné útesy, světlem zalité bukové háje, šumící borové lesy a široké solné louky. Je obklopen mořem, které se občas jemně čeří, občas divoce pění. A na jihu u Gellenu je unikátní ptačí ráj. Ostrov je z velké částí chráněnou přírodní krajinou. Na ostrově udává tón zvuk koňských podkov či zvonky kol.