Zajímavá místa v Německu

Rujana je největším ostrovem Německa, který nabízí celou řadu možností pro Vaši dovolenou v Německu. Bílé písčité pláže dlouhé 60 kilometrů zvou na procházky v každém ročním období. Skvostné stavby lázeňské architektury dodávají ostrovu jeho nezaměnitelný půvab. Jedinečné je zastavěné molo Seebrücke, stejně jako světoznámé panorama, které se otevírá z různých míst ostrova. Wellness se na Rujaně píše s velkým W: kde se můžete nechat rozmazlovat lépe, než v takovémto okouzlujícím prostředí? Jak vidíte - Rujana má svým návštěvníkům co nabídnout.

Ubytování v Německu

Projděte se elegantním lázeňským střediskem Binz, navštivte historické městské centrum Bergenu. Největší klid daleko od veškerého ruchu Vám nabízí ostrov Hiddensee, kde je automobilová doprava zakázána. Není snad nic lepšího než ubytování v Německu. Objevte přírodu v Národním parku Königstuhl a přírodní památku Kap Arkona. Četné zámky a panská sídla čekají jen na Vás! V této nádherné krajině najdete dva národní parky. Nenechte si ujít regionální kulinářské speciality, kreativita zdejších kuchařů nezná meze.

Křídové pobřeží Jasmund s útesem Königsstuhl

Povznášející dovolená v Německu

V nádherném kontrastu k zeleným bukovým lesům se tyčí do výšky bílé křídové útesy u modrého moře. Takovýto obraz se nabízí návštěvníkům Rujany na severo-východním poloostrově Jasmund. Křídová skaliska Königsstuhl jsou díky svým 118 metrům nejvyššími útesy. Vychutnejte si ubytování v Německu bez komplikací. V době ledové se vytvořily díky ledovcům vysokým i několik kilometrů, tzv. Wissower Klinken jsou pravděpodobně nejbizarnějšímí křídovými útvary.

Kap Arkona

Nejsevernější místo ostrova je zlatým hřebem každého pobytu. Již z dálky jsou vidět oba majáky u mysu Arkona. Zarezervujte si co nejdříve chaty v Německu. Do roku 1160 byl mys tvrzí Slovanů, kterou později dobyli Dánové, kteří přinesli s sebou i křesťanství. Dnes zde stojí nejstarší maják celého baltského pobřeží - Schinkelův maják, který byl vybudován v letech 1826/27 a pojmenován po svém architektovi Karlu Friedrichu Schinkelovi. Působivé je i až 46 metrů vysoké strmé pobřeží.

Lovecký zámek Granitz

Lovecký zámek Granitz se nachází na 109 metrů vysokém vrchu Tempelberg, který je největší vyvýšeninou ostrova na jihovýchodě Rujany. Rodinnou dovolenou v Dánsku si jistě skvěle užijete. Byl vybudován v letech 1836 až 1846 a ze svých čtyř věží nabízí návštěvníkům nezapomenutelný výhled na velkou část ostrova. Na zámku se pravidelně konají výstavy.

Zámek Spyker

Renesanční zámek Spyker pochází z dob Švédů a byl postaven v letech 1570 až 1595. Díky svým 4 kruhovým věžím se stavba podobá hradu. Kde trávit hezčí rodinnou dovolenou než v chatách v Německu. Švédská královna Christine darovala zámek generálu polnímu maršálu Carlu Gustavovi Graf von Wrangel a Salmis za jeho zásluhy během třicetileté války ve službách švédské koruny. Zámek leží přímo u břehu jezera Spyker a zve návštěvníky k odpočinku.

Putbus

Rezidenční město Putbus bývá nazýváno Bílé město ostrova. Rozprostírá se podél Rujanské zátoky a bylo dříve knížecí rezidencí knížete Wilhelma Malteho. Návštěvníky dnes okouzlují zářivě bílé klasicistické budovy a růžové keře před nimi. Za návštěvu stojí divadlo, oranžérie, farní kostel, rodinná hrobka knížecího rodu, růžová kavárna aj. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Německu.

Festival Störtebekera

Na přírodním jevišti v městečku Ralswiek se již více než 15 let koná festival Störtebekera. Dovolená v Německu je záruka skvělé zábavy. Stále střídající se inscenace s více než 100 účinkujícími, koňmi, loďmi a speciálními efekty znázorňují život legendárního piráta a zavede návštěvníky zpět do dávno zapomenuté doby. Závěrem každého večera je ohňostroj nad Velkým Jasmundským zálivem.

Zuřivý Roland

Je to snad nejznámější německá úzkokolejka: nostalgický Zuřivý Roland. Již více než 100 let jezdí ostrovem a spojuje dnes městečka Lauterbach a Göhren vzdálená od sebe 26 kilometrů. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Německu. Těší se velké oblibě jak u obyvatel ostrovu, tak i u milovníků starých železnic z celého světa.

Park Gingst na Rujáně, země miniatur

Zde můžete obdivovat všechny pamětihodnosti Rujany v miniaturním formátu. Ale nejen ty - sbírka je rozšířena o pamětihodnosti z celého světa. Zarezervujte si včas své ubytování ve Finsku. Vláčkem parku Emma projedete celým parkem a během jízdy si můžete poslechnout podrobný výklad o exponátech. Park je otevřený od začátku dubna do konce října.