Chaty a chalupy na ostrově Rujána

Pospěšte za klenoty ostrova Rujána, turistického ráje u Baltu

Chaty a chalupy v Německu - dovolená a ubytování na ostrově Rujána

Který ostrov dosahuje v pahorku Piekberg maximální výšky pouhých 161 metrů? Kde uctívali pohanského boha Svantovíta? A kam si rád jezdil odpočinout i samotný pruský vládce Vilém? Objevte s naším prázdninovým domem v Německu největší tamní ostrov Rujánu (Rügen). Okouzlí vás svými tajemnými zákoutími, leskem císařských letovisek, nečekanými písečnými plážemi a mnoha atrakcemi. Rujána má rozlohu 935 kilometrů čtverečních a rozkládá se u Pomořanského zálivu v Baltském moři. Administrativně spadá do spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko, a přestože několik desítek let patřila Německé demokratické republice, dnes už socialistické manýry dávno překryl nový rozkvět zdejších rekreačních středisek. Vyberte si v nich z mnoha našich apartmánů v Německu i vy.

Otus, Arkona, Jasmund a jiné rujánské hvězdy

I Rujána ze všeho nejvíce připomíná rozpláclou placku, ukrývá řadu míst nejvyšší úrovně. Platí to především o nejmenším německém národním parku Jasmund, pyšnícím se bělostnými útesy. K tomu nejvyššímu, zvanému Královský stolec (Königsstuhl) dojdete pěšky hezkou turistickou trasou, nebo doplujete na výletní lodi ze Sassnitzu. V tomto přístavu a největším ostrovním sídle neopomeňte vysloužilou britskou ponorku Otus z roku 1963. Z pevniny se na Rujánu, pro niž je typické značně členité pobřeží s mnoha zálivy, poloostrovy a dunami, dostanete z historického Stralsundu po velkorysém silničním a železničním mostu. Nejsevernější bod, který tu ze svého rekreačního domu v Německu můžete navštívit, je bájný mys Arkona na konci Schabské kosy. Od majáku se lze kochat pohledy na království Dánska a Švédska, zbytky středověkého sídliště připomínají slovanský kmen Ránů, podle nějž ostrov získal své jméno.

Vydejte se po císařských stopách

V novodobé historii, poté, co se Rujána roku 1815 se švédských rukou definitivně přestěhovala do pruského (německého) područí, se zde začal houfně rozvíjet lázeňský ruch. Na tehdejší atmosféru belle epoque se dnes snaží navázat například turistické centrum Binz s pěknými vilami s bazény v Německu, pohlednicovým mostem na moři a zámkem Jagdschloss. Okolní pláže, cyklotrasy a množství sportovních příležitostí včetně kitingu mu k tomu vydatně pomáhá. Pokud se vám nechce chodit všude pěšky, využijte „Zuřivého Rolanda“. Tato parní úzkokolejka spojuje Binz s dalšími resorty jako Sellin či Baabe i s knížecím Putbusem, pyšnící se zámeckým parkem, nádhernou oranžerií a podivuhodným náměstím Circus. K ostatním zajímavostem Rujány, které během dovolené v Německu lze spatřit, se řadí lovecký zámeček Granitz, chátrající nacistické rekreační sídlo Prora nebo romantický ostrůvek Hiddensee v národním parku Vorpommersche Boddenlandschaft.