Rekreační domy na ostrově Rujána

Odhalte báječná tajemství ostrova Rujána

Rekreační domy v Německu

V Baltském moři u Pomořanského zálivu leží Rujána (Rügen), s rozlohou 935 kilometrů čtverečních největší německý ostrov. Zapomeňte na jeho dávno přemalovanou socialistickou minulost a prožijte dovolenou v Německu na dlouhých písečných plážích, při toulkách mezi rybářskými vískami a pozůstatky pohanských pohřebišť, v kraji majáků, jezírek a tajemných bukových lesů. Rujána leží na severu SRN ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko. Na první pohled je to placka, vždyť vrcholek Piekberg dosahuje nezajímavých 161 metrů. Objednejte si však rekreační dům v Německu a objevíte mimořádně atraktivní krajinu v čele s národním parkem Jasmund. Vyniká svými bělostnými útesy, z nichž nejznámější je útvar zvaný Königsstuhl (Královský stolec) vysoký 118 metrů. Dá se k němu dojet výletní lodí z přístavu a největšího zdejšího města Sassnitz.

Oprášený lesk belle epoque

Dovolená a ubytování v Německu

Ostrov Rujána má neobyčejně členité břehy s řadou zálivů, poloostrovů a dun. Schabská kosa vede k jeho nejsevernějšímu bodu, slavnému mysu Arkona s majákem s výhledem až na Dánsko a Švédsko. Dřevěná socha pohanského boha Svantovíta a pozůstatky staroslovanského sídliště odkazují na kmen Ránů, který zde mezi osmým až čtrnáctým stoletím postupně vytvořil knížectví. Právě jemu ostrov vděčí za své jméno. S pevninou je Rujána ze starobylého Stralsundu spojena moderním silničním a železničním mostem, na němž se možná budete cítit jako v oblacích. Využijte našich kvalitně vybavených prázdninových domů v Německu a získáte vynikající základnu pro poznávání ostrova, který se stal součástí Německa (přesněji Pruska) až roku 1815 – předtím si jej nárokovalo také Švédsko. Na konci 19. století už byl vyhlášenou lázeňskou oblastí, do níž rád jezdil i samotný císař Vilém. Tehdejší atmosféru připomínají luxusní lázně Binz s známým mořským mostem a zámečkem Jagdschloss.

Putování za perlami Rujány

Zašlou slávu Rujány se snaží vzkřísit i další rekreační střediska jako Sellin či Baabe, zato bývalé nacistické odpočinkové sídlo Prora je již jen pouhou turistickou atrakcí. K dalším, které byste tady během ubytování v Německu měli vidět, patří lovecký zámeček Granitz, vyřazená britská ponorka Otus z roku 1963 v Sassitzu nebo knížecí městečko Putbus se zámeckým parkem, výstavní oranžerií a neoklasicistním Circusem. Vede tudy i oblíbená úzkokolejná železnice zvaná mile „Zuřivý Roland“. Na Rujáně si můžete užít relaxaci na krásných plážích, často nudistických, koupání i příjemné procházky. Na milovníky pohybu čeká spousta cyklostezek, různé vodní sporty a ideální podmínky tu panují pro kiting. A tajným tipem na výlet z vašeho apartmánu v Německu je romantický ostrůvek Hiddensee. Je součástí národního parku Vorpommersche Boddenlandschaft a rozhledy od majáku Dornbusch na vísku Kloster či přístav Vitte jsou prostě nezapomenutelné.

Splněný sen o dovolené

Prohlédněte si neodolatelné nabídky letních domů od NOVASOL a ihned najdete inspiraci pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou v Německu i jinde v Evropě. Zapomeňte na své strasti i problémy a pronajměte si prázdninový dům na Rujáně. Zažijete úchvatné chvíle pohody a vstoupíte do světa dokonalých zážitků. Proč se spokojit s málem, když nabízí NOVASOL luxus a moderní ubytování v chatách Evropy. Mrkněte na webové stránky specialisty na pronájem rekreačních objektů pro rodiny, větší skupiny výletníků, zamilované i seniory. Nemáte šanci vybrat špatně. Vždy se před vámi objeví kouzelná chalupa ležící v malebném prostředí lesů, hor, moře či majestátných měst.

Prázdninové chaty mají styl

Oddechněte si na impozantním ostrově Rujána, který je největším ostrovem Německa. Leží v Baltském moři a skýtá nekonečné možnosti celoroční rekreace. Pyšní se nízkými břehy, které jsou silně členité. Kolem pobřeží najdete překrásné duny a přesypy. Nedílnou součástí je národní park Jasmund, který se pyšní křídovými skalami s převisem i 30 metrů. Ostrov Rujána je velký 935 kilometrů čtverečných a zahrnuje i menší ostrůvky. Nejvyšším vrcholem je Piekberg a jeho povrch tvoří bukové lesy i zemědělská půda. Hlavním přístavem je nádherný Sassnitz a významnými letovisky přímořské lázně Binz či Sellin. S pevninou je spojen ostrov hrází, železnicí a mostem.

Dokonalé apartmány Německa stojí za hřích!

Těšte se na lenošení na 60 kilometrech písečných pláží a rozmanitost pobřeží. Gigantické národní parky, rušná přímořská města s romantickými uličkami a promenádami vás přenesou do království relaxace. Budete obklopeni paláci, parky, zahradami a všudypřítomnou květenou. Čekají na vás kilometry cyklostezek a výborně značené trasy pro pěší turistiku. Aktivujte svou vnitřní energii. Koupejte se v moři, rybařte, vandrujte, jezděte na kole a oddávejte se vodním sportům. Procházejte se kolem lagun a dovádějte s dětmi na sportovních hřištích. Zahrajte si golf, plachtěte, jezděte na koni, potápějte se a toulejte se bukovými lesy. Pronajměte si letní domy Německa, stavějte hrady z písku, jezděte na tobogánu a vyzkoušejte celoroční sáňkařskou dráhu v Rugard.