Ubytování na ostrově Rujána

Vydejte se za nenápadnými poklady ostrova Rujána

Rekreační domy a apartmány v Německu

Ostrov Rujána (německy Rügen) je díky ploše 935 čtverečních kilometrů největším v celé SRN. Najdete ho u Pomořanského zálivu na jižním okraji Baltského moře – ovšem otisky bývalé socialistické atmosféry tady objevíte už jen stěží. Právě naopak, zkuste například ubytování v soukromí v Německu a užijete si pobyt v jedné z aktuálně nejblyštivějších rekreačních lokalit našich západních sousedů. Rujána, typická svými písečnými plážemi, jezery, rybářskými obcemi, majáky a pozapomenutou pohanskou minulostí, leží na severu spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. Vydáte-li se sem na dovolenou v Německu, čeká vás sice placatá, avšak mimořádně atraktivní krajina s řadou zajímavých míst. Kopce tu sice nejsou (nejvyšší Piekberg má ubohých 161 metrů), ovšem bělostné útesy národního parku Jasmund rozhodně stojí za to. K nejpopulárnějšímu Königsstuhlu (Královský stolec) doplujete výletní lodí ze Sassnitzu nebo pod jeho vrchol (118 m) můžete vyšplhat pěšky.

Po Rujáně se projeďte se Zuřivým Rolandem

Nejsevernějším bodem Rujány je legendární mys Arkona na konci tzv. Schabské kosy. Od zdejšího majáku uvidíte za dobrých podmínek až na Švédsko a Dánsko, dřevěná socha staroslovanského boha Svantovíta a stopy jejich středověkého sídliště ukazují na kmen Ránů. Mezi 8. a 14. stoletím tady měli své knížectví a své jméno podle nich též nese i celý ostrov, jehož pobřeží vyniká mnoha zátokami, poloostrovy a dunami. Ke svému prázdninovému domu v Německu snadno dojedete po velkolepém, nově postaveném mostu z historického města Stralsund. Vede po něm silnice i železnice – obě dopravní sítě velice dobře pokrývají celé území Rujány. Velkou místní atrakcí je navíc parní úzkokolejka zvaná familierně „Zuřivý Roland“. Vidět byste rozhodně měli i Putbus s kruhovým náměstím Circus, honosnou oranžérií a zámeckým parkem, dále lovecký letohrádek Granitz nebo starou britskou ponorku Otus v přístavu a největším městě Sassitzu

Pokus oživit vznešenou císařskou tradici

Největší věhlas si Rujána, po tahanicích se Švédskem definitivně německá (pruská) až v roce 1815, získala jako lázeňské přímořské letovisko. Nablýskané období belle epoque se nyní pokoušejí vzkřísit rekreační centra Baabe, Sellin a hlavně Binz. Na proslulý mořský most s restaurací a do zámečku Jagdschloss jezdil s oblibou na konci 19. století dokonce i velký císař Vilém. Během ubytování v Německu se sem nyní můžete podívat taktéž vy. Nezapomeňte, že Rujána je též ideálním místem pro nejrůznější formy odpočinku. Z vašeho apartmánu v Německu to budete mít vždy blízko na některou z četných čarokrásných pláží, mnohdy nudistických. K dalším populárním aktivitám se zde řadí cykloturistika, plavání, procházky či kiting. Hezký výlet si udělejte na ostrůvek Hiddensee, nepřístupný všem vozidlům. Spadá pod národní park Vorpommersche Boddenlandschaft a nadchne vás zvláště výhledem od majáku Dornbusch.

Bláznivá dovolená na Rujáně

Přemýšlíte o neokoukané dovolené v Německu? Porozhlédněte se po rekreačních domech Rujány a rázem se ocitnete v pohádkové destinaci. Největší německý ostrov a jedno z nejkrásnějších míst Evropy vám dopřeje kouzelnou relaxaci. Dlouhé kilometry pláží s jemným pískem, úchvatná díla přírody a přepychové ubytování vás odvede od reality. Nakoukněte pod pokličku prázdninového ubytování NOVASOL a darujte své rodině bláznivou dovolenou kdykoliv během roku. Nejkrásnější chvíle patří létu, proto se na něj pečlivě připravte a rezervujte si chaty včas. Čekají na vás panoramatické výhledy na moře, bujarý tep nočního života a radovánky na pláži s dětmi.

Vydejte se po stopách letních domů

Čarovný ostrov leží v Baltském moři v Německu. Dominuje příjemným vstupem do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi, neplavci a starší turisté. Pozoruhodné členité pobřeží vyniká křídovými útesy, které náleží národnímu parku Jasmund a leží nedaleko přístavu Sassnitz. Dechberoucí útesy dosahují výšky až 30 metrů, prostě nevšední podívaná! Přístavem a historickým městem Sassnitz jistě nepohrdnete. Leží na poloostrově Jasmund a řadí se k nejpopulárnějším letoviskům. Zároveň je vstupní branou do národního parku Jasmund. Najdete zde zoologickou zahradu, vyřazenou starou ponorku HMS Otus a živou kulturou. Křídové vápencové útesy jsou hlavní atrakcí města a celé Rujány.

Vzhůru za komfortními apartmány Německa

Na Rujáně se pobavíte v lázeňských resortech, Sellin či Binz, které se postarají o vaše pohodlí. Nechte se unášet silou aktivního odpočinku a zahrajte si golf, projeďte se na koni anebo na vodních lyžích, surfujte, vandrujte, navštivte překrásná historická místa, koupejte se v osvěžujících vlnách moře a věnujte se cyklistice. Máte na výběr z mnoha zajímavých možností. Chystáte se na ostrov s dětmi? Objednejte si letní domy Německa a počítejte s velkým pískovištěm, dětskými hřišti a celoroční sáňkařskou dráhou Rugard v Bergen, zuřivým tobogánem v dobrodružném světě, Zoo, akváriem, nespoutanou přírodou a čerstvým vzduchem. Na Rujáně se budete cítit v bezpečí. Pozorujte divotvornou faunu i floru a dopřejte si pokrmy z mořských ryb.