search

Pronájem domů a chaty v Sellin

Vyzkoušejte odpočinkový pobyt v lázních Sellin na božské Rujáně

Jedním z nejvýznačnějších rekreačních středisek celého ostrova Rujána (Rügen) je lázeňský Sellin. Kdysi dávno tu bývala jen malá rybářská osada, ovšem po připojení k Prusku počátkem 19. století se zde rychle začal rozvíjet turistický ruch, podporovaný zvláště bohatou německou smetánkou. Není divu, že sem rád jezdil i císař Vilém, a pěknou dovolenou v Německu si zde nyní můžete dopřát i vy. Těšte se na dlouhé písečné pláže, procházky bukovými lesy a objevování dávné pohanské minulosti.

Městečko Sellin, jedinečná kombinace dramatické minulosti, severské přírody a nejrůznější zábavy, se nachází asi 30 metrů nad hladinou Baltského moře na východním pobřeží Rujány. Na druhé straně se rozprostírá jezero Selliner See a laguna Haven, propojené kanálem Baaber Bek. Na celém poloostrově Mönchgut najdete další známé odpočinkové resorty jako Binz, Baabe nebo Göhren. Spojení mezi nimi usnadňuje parní úzkokolejka „Zuřivý Roland“ vedoucí až do Putbusu.

Prožijte klidné prázdniny v Sellinu a jeho zákoutích

Můžete si zkusit jachting či kiting, lodí se plavit po blankytném Baltu, na německou pevninu jezdí časté trajekty. Hodně rušno, zvláště na hlavní třídě Wilhelmstrasse, je tady především během letních měsíců, kdy se pořádají různé festivaly, hudební vystoupení a další kulturní akce.

Nejslavnější pohlední ze Sellinu je ovšem 394 metrů dlouhý mořský most se stylovou restaurací a unikátní potápěcí kapslí. V rámci ubytování v Německu nezapomeňte navštívit jantarové muzeum Amber, galerii Hartwich v hasičské zbrojnici nebo katolický kostelík Maria Meeresstern. Stín nedávné socialistické éry konečně pomalu mizí a postupně ho nahrazuje uvolněná atmosféra belle epoque z konce předminulého století.

Na výpravách za magnety severního Německa

Rozhodně však stojí za to, porozhlédnout se ze Sellinu po celé Rujáně, největším a dost možná i nejkrásnějším německém ostrově. Jeho pýchou jsou národní parky Jasmund, vyhlášený bílými, příkrými útesy, a Vorpommersche Boddenlandschaft s mnoha druhy vodního ptactva. Ve městě Sassnitz si nenechte ujít prohlídku vyřazené válečné ponorky Otus, motýlího domu a zooparku. V Bergen auf Rügen funguje sáňkařská dráha, v Putbusu se chlubí zámeckým parkem a kruhovým náměstím Circus v neoklasicistním stylu.

Z našich rekreačních domů v Německu jsou snadno dostupné i další lákavé lokality spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. Nejbližší z nich je pevninský Stralsund s oceánografickým muzeem, součást světového dědictví UNESCO. Greifswald se honosí dómem svatého Mikuláše a ruinami kláštera Eldena, hansovní Rostock pitoreskní rybářskou čtvrtí Warnemünde. A lodí si můžete vyrazit na výlet do Peenemünde, kde se za druhé světové války vyvíjely neblaze proslulé zbraně jako ničivé rakety V2.