search

Pronájem chaty a domů v Ueckermünde

Zvláštní atmosféra Ueckermünde, tu musíte zažít

Modravé vody Štětínského zálivu a zelenající se, pryskyřicí vonící lesíky v rovinaté krajině protnuté hojnými říčkami a vodními kanály rámují typický obrázek městečka Ueckermünde. Najdete ho na severu Meklenburska-Předního Pomořanska, v oblasti nečekaných zážitků během dovolené v Německu. Stačí se pořádně rozhlédnout kolem sebe a uvidíte tolik zajímavých míst, že je během prázdnin ani nestihnete všechna navštívit.

 

Velké zoo nad Ueckerem

Ueckermünde je velice pěkné historické město, rozložené mezi ústím řek Uecker a Zarow do Štětínské laguny. Neváhejte, vyberte si některý z kvalitních, kompletně vybavených rekreačních bytů v Německu a poznejte starobylé centrum zahrnující zbytky hradu s regionálním muzeem, četné hrázděné domy a barokní kostel Panny Marie. Pohodovou atmosféru tu dotváří městský přístav, řada slepých říčních ramen a jachetní mariny.

K největším atrakcím Ueckermünde rozhodně patří zoologická zahrada se sto druhy zvířat včetně exotických. Pokud chcete trávit ubytování v Německu především odpočinkem, určitě se vydejte na zdejší pláž dosahující délky 800 metrů – klidné místečko k odpočinku na ní jistě objevíte. Jedinečným cílem vašich toulek do přírody bude chráněné vřesoviště Ueckermünde Heide, pár kilometrů východně, u polských hranic, jsou k vidění písečné duny.

Vypravte se na hravý německý sever

Jižně od Ueckermünde se rozkládá další hezké město Torgelow s troskami stejnojmenného hradu, několika kostely a skanzenem Ukranenland, představujícím dávnou slovanskou kolonizaci. V Anklamu stojí za vidění muzeum leteckého průkopníka Otto Lilienthala, gotický cihlový chrám Marienkirche a větrný mlýn. Renesančním loveckým zámečkem či romantickými parky Bürgerpark a Mecklenburg’s Ruhe se pyšní nenápadný Pasewalk.

Vypravíte-li se ze svého rekreačního domu v Německu u Ueckermünde kousek dál, podívejte se do Greifswaldu s kouzelným náměstím, dómem svatého Mikuláše a kostelem Panny Marie, nebo do „města čtyř bran“ Neubrandenburg. V muzeu v Peenemünde vás čeká návrat do nacistické éry, kdy zde fungovalo výzkumné středisko vyvíjející např. rakety V2. Nezapomenutelný celodenní výlet si uděláte i do velkých měst Štětín a Rostock.