search

Pronájem chaty a domů v Ediger-Eller

Do nenápadného Ediger-Eller nejen za lahodným vínem

Historie vísky Ediger-Eller se začala psát již v keltských a římských dobách. Dodnes disponuje romantickou atmosférou, již podkresluje pěkné centrum s mnoha památkovými budovami a tajuplná změť středověkých křivolakých uliček, lemovaných starobylými kamennými domy. Dochovala se tu i část původního městského opevnění z konce čtrnáctého století.

Dobrodružství v úrodném údolí Mosely

Vyberte si kvalitně vybavený rekreační dům v Německu v magické přírodě zelených kopců u Ediger-Eller, kde si vychutnáte v četných sklípcích a vinárnách jedna z nejkvalitnějších evropských vín. Nezapomenutelné jsou procházky zdejší venkovskou krajinou, protkanou množstvím turistických tras a cyklostezek, či výlety na lodičkách a člunech po řece Mosele.

Stejně poutavé je však i nejbližší okolí Ediger-Eller, které můžete poznat z našich apartmánů v Německu. U sousedního Bremmu stojí zbytky augustiniánského kláštera Stuben, v Sehlu funguje malé zoo a nad Cochemem se tyčí nádherný hrad stejného jména. K hezkým městečkům v okolí patří Kastellaun, Ulmen a historický Wittlich.

Na výpravách za dlouhou německou historií

Jen necelých 50 kilometrů od Ediger-Eller s prázdninovými domy v Německu se rozprostírá význačné město Koblenz, založené samotným Juliem Cézarem. Na okolních kopcích se zde tyčí středověké pevnosti, kdysi střežící soutok Rýna s Moselou. Centru města vévodí mohutný gotický hrad Alte Burg a pompézní románská bazilika Svatého Kastora.

Daleko to nebudete mít ani do nejstaršího německého města Trevíru s římskými lázněmi, amfiteátrem a bránou Porta Nigra, katedrálou svatého Petra či Konstantinovou bazilikou. Ubytování v Německu u Ediger-Eller můžete využít i k návštěvě bývalé západoněmecké metropole Bonnu, velkolepého Kolína nad Rýnem, Wiesbadenu nebo Mohuče.