search

Dovolená v Sasku

Dovolená v rekreačních domech v Sasku

Regiony

V regionech Saska se spojují nezaměnitelné umění a kultura, staleté tradice s krásou přírody a krajiny. Inscenace divadel jsou světoznámé, stejně jako kvalitní festivaly, muzea a výstavy. Světový význam Saska se zakládá na unikátních řemeslech: hudební nástroje z Vogtlandu, dřevořezba z Krušných hor, Míšeňský porcelán, textil z Plavna (Plavenská krajka) a hodinky z Glashütte. Půvabná příroda s masivními pohořími, malebnými údolími a jezery zve na léčebnou či rodinnou dovolenou v Německu. Horník, louskáček či kouřící panáček na františky jsou snad nejznámějšími muži z tohoto regionu.

Krušné hory

Již 300 let se lidé v Krušných horách věnují uměleckému řemeslu zpracování dřeva. Za své jméno vděčí lesnaté středohoří po staletech trvající tradici těžby stříbra. Zarezervujte si včas své ubytování v Německu. V hornických městech Annaberg-Buchholz, Schneeberg a Freiberg se i dnes odráží bohatství dávných časů. Podél Stříbrné cesty můžete obdivovat historické mlýny, kovárny na zpracování mědi, doly-skanzeny jakožto i první účetnickou školu založenou Adamem Riesem.

Horní Lužice

5000 kilometrů turistických stezek vedou křížem krážem Horní Lužicí na severovýchodě Saska. Díky svým více než 1000 rybníkům bývá horně lužnická krajina vřesovišť a rybníků také nazývána Zemí tisíce jezer. Užijte si skvělou dovolenou v Německu. Část regionu byl vyhlášen chráněnou biosférou UNESCO. Vogtland : Region středohoří kolem Plavna a údolí Göltzschtal tvoří krajinu, která je domovem světoznámé plavenské krajky. Již více než 300 let jsou města tohoto regionu Markneukirchen, Klingenthal aj. proslulá díky kvalitním hudebním nástrojům, které se zde vyrábějí.

Saské polabí

V okolí Drážďan se široké louky v údolí řeky, půvabné parky, zahrady, vinice, nádherné zámky a zdatné hrady vyhřívají na slunci. Přejeme Vám skvělou dovolenou v Německu. Svahy řeky Lößnitz plné rév, zámek Moritzburg, Míšeň - první rezidenční místo rodu Wettin se světoznámou manufakturou porcelánu, rybníky a rozsáhlé lesy - to všechno patří k tomuto regionu. Saské polabí bylo zdrojem inspirace pro Karla Maye. Jeho knihy patří k nejčtěnějším na celém světě.