Zábava a zajímavá místa v Sasku - dovolená a pobyt v Německu

Hlavním městem Svobodného státu Sasko jsou Drážďany. Zarezervujte si včas ubytování v Německu. Díky stavbám ve slohu renesance, baroka a z 19. století jakožto i díky nádherné kopuli kostela Frauenkirche či panoramu Labe se tomuto městu nadšeně říká Florenc na Labi. Směs skládající se z urbanistických atraktivit, světoznámých sbírek a živých tradic v oblasti hudby a výtvarného umění vytváří dnes kulturní atmosféru Drážďan. Přispívá k tomu i krása krajiny podél řeky Labe s nádhernými zámky a vilami.

Koruna saského baroka:

Soubor ze zahradních besídek a galerií je unikátním mistrovským dílem barokního umění. Bohatá plastická výzdoba se zde spojuje s okázalou architekturou v jedinečné umělecké dílo. Stavba původně vznikla jako oranžérie a sloužila reprezentačním účelům saského kurfiřta Augusta Silného. Na dovolenou v Německu hned tak nezapomenete. Byl místem ohlasných bálů. Skvosty jsou zvonková besídka se zvonkohrou z Míšeňského porcelánu, pavilón na hradbách s fantastickou plastickou výzdobou, matematicko-fyzikální salon a sbírka porcelánu. Sbírka obrazů starých mistrů skrývá světoznámé poklady. Zlatým hřebem je určitě obraz Sixtinské madony od Raffaela. Dresdener Zwinger: Drážďanský Zwinger je světoznámá barokní stavba a svědectví proslulého knížecího dvora. Bohatě zdobené zahradní besídky a galerie obklopují slavnostní nádvoří a tvoří svými okouzlujícími fontány nádhernou kulisu.

Lipsko

Sebevědomé měšťanské město Lipsko je dnes živější než kdykoli v historii - je pulzujícím místem uspořádání veletrhů, kongresů a obchodu, metropolí kultury, nočního života a nákupů. Fascinující renesanční a barokní budovy, historická obchodní centra a pasáže se prezentují v novém lesku a zvou k poznání pamětihodností a na nákupy. Apartmány v Německu Vás naprosto okouzlí. Exkluzivní zážitky z umění a kultury nabízejí koncertní dům Gewandhaus, opera, Svatotomášský sbor, kabarety, divadla a jazzové bary. Bach, Mendelssohn-Bartholdy a Schumann dopomohli Lipsku k hudebním tradicím.

Chemnitz

Chemnitz, třetí největší město Saska, nabízí působivé poklady umění, kulturní rozmanitost, skvostnou secesní architekturu, nostalgickou průmyslovou kulturu a idylickou krajinu. Opeře vděčí město za pověst saského Bayreuthu díky jeho zdařilým provedením Wagnerovy hudby. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Německu. Umělecké sbírky se svými renomovanými speciálními expozicemi se znovu a znovu postarají o rozruch. V průmyslovém muzeu můžete zhlédnout 200 let starou historii saského průmyslu.

Budyšín

Od roku 1002 je Bautzen nebo-li Budyšín hlavním městem Lužických Srbů, slovanské menšiny žijící v Lužicích. Budyšín je kulturní a politické centrum regionu. Symbolem města je Stará fontána tzv. Alte Wasserkunst. Pozoruhodná jsou středověká opevnění, historické jádro města a impozantní hrad Ortenburg. Hrdě ční 17 městských věží a bašt - nejznámější z nich je Reichenturm, zvaná též šikmá věž. Svérázné hospůdky a rustikální hostince v úzkých uličkách zvou k návštěvě. Zarezervujte si ubytování v soukromí v Německu.

Zhořelec

Město Zhořelec leží v samém srdci Evropy. Působivé stavební umění s architekturou pozdní gotiky, renesance, baroka, období Gründerzeit a secese utváří ucelený obraz města a svědčí o bohaté historii dřívějšího soukenického a obchodního města. Více než 4000 budov je chráněno památkovým úřadem. Perla Horní Lužice nabízí středověké jádro obklopené velmi krásnými uzavřenými obytnými čtvrtěmi z grunderského období. Během dovolené v Německu se rozhodně nebudete nudit.

Cvikov

Hudební skladatel Robert Schumann a August Horch, průkopník automobilového průmyslu, patří k slavným občanům Cvikova. Milovníci hudby se mohou v rodném domě Roberta Schumanna dozvědět všechno o životě a díle tohoto komponisty. Fanoušci automobilů se v muzeu Augusta Horcha dozvědí mnohé o celosvětovém vítězném tažení automobilu. Rozhodně se nebudete nudit během Dovolená v Německu. Velmi citlivě a vkusně zrekonstruované vnitřní město Cvikova nabízí návštěvníkům skvostné památky z různých století.

Světové kulturní dědictví

Park Muskau z ranného 19. století je vyjímečným příkladem evropského krajinného parku, který byl z hlediska vývoje uměle vytvořených ideálních krajin průkopnickým dílem. Byl předchůdcem nového přístupu k úpravě krajiny ve městech a ovlivnil vývoj krajinné architektury jako vědecké disciplíny. Park Muskau se nachází na hranici Německa (Saska) s Polskem a je považován za společný projekt obou států. [link8] je záruka skvělého zážitku pro každého. Údolí Labe dlouhé 18 kilometrů se rozprostírá od zámku Übigau na severozápadě po ostrov Labe na jihovýchodě od saského hlavního města Drážďan. Středem kulturní krajiny údolí Labe je známá historická silueta starého města Drážďan s kostelem Frauenkirche, Brühlsche Terrasse, Vysokou školou uměleckou, rezidenčním zámkem a Semperovou operou. Rozlehlé nivy Labe, historická jádra vesniček, pozoruhodné parky, půvabné zámky a strmé vinice se spojují do jedinečné harmonie z městské architektury a přírodních říčních krajin jako výsledek rozvoje regionu po staletí.