search

Dovolená v Saských Krušných horách

Světoznámá řemesla z Krušných hor

Nejen v době vánoční se můžete pokochat uměním dřevorytu nebo soustružnickým uměním, výrobou hraček čí paličkováním, které kdysi byly životně důležitými řemesly. Typické techniky, které na celém světě neznají obdoby, mají svůj původ v Krušných horách: soustružení prstenců ze smrkového dřeva, vyřezávání ozdob ve tvaru dřevěných stromečků se spirálovitými větvemi či našívání prýmků.

Horské chaty a chalupy v Německu

Rozmanitost výstav ve více než 100 muzeích na nejrůznější tematiky zrcadlí historii vývoje a svědčí o řemeslné obratnosti a vynalézavosti. Snad každý zná vyřezané figury se zvláštním půvabem - louskáčky, kouřící panáčky na františky, svítící anděly, vánoční pyramidy a dětské hračky, které se zde s láskou vyrábějí ručně. Obdivovat zde můžete i historické svědectví hornictví, počtářského umění dle Adama Riese, stavění varhan, historické vlaky, zpracování mědi, historické mlýny a muzea-doly.

Zážitek v zimě

Tam, kde se dobře rozvíjela řemesla a technika, nezůstaly pozadu ani skvělé umělecké výkony. Nahoru a dolů - tak se zde udává směr cesty pro turisty ke všem těm hradům a zámkům, kostelům, místům opředeným mýty, pověstmi a napínavými příběhy.

  • Krušné hory - to je skutečně zimní pohádka s krystaly ledu a teplotou pod bodem mrazu. Je to vskutku romantická zimní krajina s vysokými vrstvami sněhu, která králům sjezdovek, závodníkům na saních, bruslařům a skokanům na lyžích splní každé přání. V předvánočním čase září celé Krušné hory jedinečným leskem světel, který je součástí nenapodobitelné, typické vánoční atmosféry. Glück auf! (Zdař bůh) - pozdravem havířů dnes vítají každého hosta v tomto jedinečném kraji. Rekreační dům v Německu je přitom vždy ideálním východiskem Vaší dovolené.