search

Dovolená v Sauerland

Dovolená  v rekreačních domech v oblasti Sauerland

Rekreační domy a ubytování v Německu

Sauerland je největším rekreačním regionem v Severním Porýní-Vestfálsku. Jeho hranice jsou plynulé: na západě hraničí s oblastí Bergisches Land, na jihu se jedná o Siegerland, na severu o Porúří a Vestfálsko. Na dovolenou v Německu hned tak nezapomenete. Na východě zahrnuje Sauerland náhorní planiny okolo Winterbergu a také pohoří Lennegebirge a Rothaargebirge. Kraj tisíců hor nabízí šumící smrkové lesy, rajská údolí, sem a tam bizarní skalní útvary, navíc četné velké a malé přehrady s dobrými možnostmi pro vodní sporty. V tomto regionu je největší souvislá jeskynní krajina v Německu. Největší krápníkový labyrint v rámci tohoto bizarního světa tvoří jeskyně nazvané Atta. Vznikaly působením vody po milióny let. Krápníky jsou výsledkem odpařování vápencové vody, při kterém se vápník uvolňuje a usazuje na zemi nebo na stěnách a vytváří téměř umělecké krápníkové útvary.

Tajemnou krásu Sauerlandu hlídají bizoni

Kopcovitá oblast plná zdravých dubových a bukových hvozdů, táhnoucí se jihovýchodní částí spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, to je Sauerland. Jedná se o území s nedotčenou přírodou kolem krásných jezer i o místo reprodukce vzácného bizona evropského. Dovolenou v Německu ocení především milovníci turistiky v čarovné a romantické venkovské krajině.

Pořiďte si apartmán v Sauerlandu a užijte si nejen pěších výletů či cyklistických vyjížděk nádhernou přírodou. Bohatá historie naplnila kraj spoustou hradů, zámků, kostelů, klášterů a dalších kulturních skvostů, takže si tu na své přijdou také milovníci památek.

Památky a středověká města, co stojí za to

Z nejznámějších hradů a zámků Sauerlandu rozhodně neopomeňte mohutnou zříceninu gotického Schwaleburgu u městečka Schwalefeld, pyšnící se nejdelším opevněním v západní Evropě. Za vidění stojí i spektakulární ruina hradu Rappelstein z třináctého století u Nordenau a zachovalý, až pohádkově vyhlížející královský hrad Schnellenberg na skalisku nad vesnicí Attendorn. Apartmány v Německu Vás naprosto okouzlí. Za pozornost během dovolené v Německu též stojí středověké městečko Siegen, známé jako rodiště slavného vlámského mistra Paula Rubense a Ginsburg s mohutnou tvrzí Nassau. Nádherným renesančním zámkem se pyšní Bad Berleburg a romantický Hainchen je vodní zámeček. Oblast zaplňuje celá řada pitoreskních měst a vesnic plných historických domů s břidlicovými střechami, postavených v místním charakteristickém hrázděném stylu.

Jeskynní labyrinty a vzdělávací parky jak se patří

Pod Sauerlandem se také ukrývá největší jeskynní komplex Německa. Vchod do jeskyně Atta, světoznámého krápníkového bludiště, leží u městečka Attendorn. Neméně zajímavý podzemní prostor se nalézá i u největšího města Sauerlandu, stotisícového Iserlohnu. Dechenhöhle byla objevena při stavbě železnice v roce 1868 a chlubí se řadou spektakulárních stalaktitů. Kromě rekreačních chat v Německu nabízí cyklistiku a turistiku v romantické přírodě a nepřeberné množství dalších sportovních aktivit a tematických parků pro děti i dospělé. K nejzajímavějším patří národní geopark Grenz-Welten s rozsáhlou přírodní expozicí pravěkých zvířat a přehledem prehistorického vývoje oblasti.

Prázdninové domy v Německu

Sauerland nabízí množství krajinných krás a kulturních pozoruhodností, v neposlední řadě i jako kraj pramenů - pramení zde mnoho řek, jsou tu nesčetné potoky, rybníky a jezera. Této znamenité pramenité vodě vděčí místní piva za svou vysokou kvalitu. Nejlépe uděláte, když se vydáte po tomto regionu pěšky nebo na kole. Cyklistům se sportovními ambicemi přijde vhod Bike-Arena Sauerland, kterou tvoří celkem 1 400 kilometrů zajímavých tras s prvky downhill, trail a cross country. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Německu. Krajinný ráz určují charakteristické obce s hrázděnou architekturou, najdete tu staletá historická městská jádra, kostely s okázalými oltáři, staré kláštery, hrady a zámky. Nad Attendornem například trůní hrad Schnellenberg, nejmohutnější hrad této spolkové země.

Ubytování v soukromí v Německu

Na kole do kopce a z kopce. Cykloturistika přírodou je v kopcovitém terénu Siegerland a Wittgensteiner Bergland opravdovým zážitkem. Tento kraj se vyznačuje lesním hospodářstvím v oblasti Siegerländer Hauberg, které je v Evropě jedinečné. Některé milíře na dřevěné uhlí, z nichž se dříve vozilo dřevěné uhlí na tavbu železné rudy, jsou ještě dnes v provozu.

Zarezervujte si ubytování v Německu. Historie ožívá v bývalých zámeckých rezidencích ve městech Siegen, Bad Berleburg a Laasphe stejně jako na vodním zámku Hainchen a hraniční tvrzi rodu Nassau-Oranier v Ginsburgu. Siegen je rodným místem vlámského malíře Petera Paula Rubense (1577-1640). Hrázděné zdivo tvoří i zde ve všech místech malebnou scenérii. V regionu Siegerland je hrázděná architektura jednoduchá. Ve Wittgensteinu jsou domy pobité břidlicí nejen na střeše, ale od hlavy k patě. Těžbu železné rudy je možné vidět v muzeích-dolech a v hornickém muzeu. Nejstarší známý těžební revír byl odkryt na Altenbergu u obce Hilchenbach-Müsen. Nálezy dokazují, že se zde hutnicky zpracovávala měď, stříbro a olovo už před čtyřmi tisíci lety.