Atrakce v regionu Sauerland

Ubytování v Německu

Největší rekreační region v Serverním Porýní-Vestfálsku, Sauerland, láká milovníky aktivní dovolené ze všech koutů republiky. Většina z nich se rozhodne pro Sauerland díky možnostem pro turistiku, cyklistiku či lyžování nebo snowboardování. Bobová dráha ve Winterbergu a Bike-Arena Sauerland nadchnou i pasivní sportovce. Zážitek pro děti nabízí Elspe-festival Karla Maye, kdy se Winnetou projíždí na svém koni po jednom z největších přírodních divadel v Německu. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Německu.

Siegen a okolí

Historie ožívá v bývalých zámeckých rezidencích ve městech Siegen, Bad Berleburg a Laasphe stejně jako na vodním zámku Hainchen a hraniční tvrzi rodu Nassau-Oranier v Ginsburgu. Siegen je rodným místem vlámského malíře Petera Paula Rubense (1577-1640). Dovolená v Německu je záruka skvělého zážitku pro každého.

Přírodní park Diemelsee

Vodní sporty uprostřed zelených lesů na fantasticky čerstvém vzduchu - tuto kombinaci nabízí Diemelsee a Twistesee, což je i důvodem jejich obliby. Vedle klasických vodních sportů jako plávání, jachting, surfování a potápění, kanoistiky a rybaření se zde můžete věnovat i jiným sportům - turistice, cykloturistice, můžete jezdit na koni, hrát golf, letět balónem či věnovat se paraglidingu. Koneckonců se můžete rozhodnout i pro výlet na oslech. Po sportování se najde čas i na odpočinek: Velkorysá nabídka wellnessu ve známých lázních Bad Arolsen a Bad Wildungen splní každé přání. Na dovolenou v Německu hned tak nezapomenete.

Teutoburský les

Zážitek z přírody, turistika, cykloturistika a organizace volného času s důrazem na zdravý životný styl patří k hodnotám, které pro sebe moderní člověk znovu objevil v posledních letech. Teutoburský les, Zelená střecha Spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, je regionem zdravého trávení volného času v blízkosti přírody. Apartmány v Německu Vás naprosto okouzlí. Dva velké národní parky, národní park Severní Teutoburský les-Wiehengebirge a Eggegebirge-Jižní Teutoburský les - jsou typickými představiteli krajiny středohoří, kde se střídají smíšené lesy s pláněmi. Nabízejí nesčetné množství zajímavých míst podávajících svědectví o 2000 letech historie a kultury: od památníku Hermannsdenkmal na Grotenburgu u Detmoldu, pískovcových skal Externsteinen opředených legendami až po vestfálskou Cestu mlýnů, která patří k nejoblíbenějším výletním destinacím. Trávení volného času v Teutoburském lese a jeho okolí se vždy rovná objevování historických epoch Germánů a Římanů, Sasů a Franků, počínaje procesem šíření křesťanství přes založení hanzovních měst po Vezeru.

Cesta Hermannsweg

Cesta po hřebenech Hermannsweg je jedna z nejhezčích v Německu. Jméno dostala po Arminiusovi, kterému se v Německu říká Hermann der Cherusker. Cesta vede po jeho stopách přes hřebeny Teutoburského lesu od Rýnu do Velmerstotu u města Horn-Bad Meinberg. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Německu. Rozmanitost krajiny se zakládá na rozmanité povaze geologického podloží. -Historická místa se svými nesčetnými pamětihodnostmi jsou zárukou pro 156 napínavých kilometrů turistiky.

Jeskyně Atta

Největším krápníkovým labyrintem v tomto bizarním světě je jesykně Attahöhle. Vznikaly působením vody po milióny let. Krápníky jsou výsledkem odpařování vápencové vody, při kterém se vápník uvolňuje a usazuje na zemi nebo na stěnách a vytváří téměř umělecké krápníkové útvary. Bike Arena Sauerland: Bike Arena Sauerland se svými 38 tratěmi zve na sportovní cyklistiku. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu. Není to krytá hala, nýbrž chytře uspořádaná síť cyklistických stezek s celkovou délkou 1.700 kilometrů. *Nadšení sportovci musí překonat celkem více než 34.000 metrů výškových rozdílů .

Jeskyně Warsteiner Bilsteinhöhlen

Město Warstein je oblíbeným cílem výletů. Jeho pivovary jsou samozřejmě světoznámé, ale jeskyně Bilstein-Höhle také stojí za návštěvu. Co si od ubytování v Německu přát víc? Jeskyně Warsteiner Bilsteinhöhlen byly objeveny v roce 1887 při provádění prací na komunikacích. Rok co rok prozkoumávají statisíce návštěvníků podzemní bludiště ze stalagmitů, stalaktitů a jiných fantastických útvarů, které propůjčují jednotlivým jeskyním svá jména. Podzemní chodby vedou návštěvníky jeskyněmi pohodlně a bezpečně. -Celoročně otevřená výstavní jeskyně má celkovou délku asi dva kilometry a dosahuje hloubky téměř 50 metrů. Při výkopech byly v jedné z jeskyň objeveny pozůstatky z paleolitu.

Zábavní park Fort-Fun v Bestwigu

Sen o létání se stane skutečností: se světovou novinkou Wild Eagle vyletíte rychlostí 70 km/h do oblak a přeletíte Zemi dobrodružství! Hladinu adrenalinu v krvi Vám však rychle zvednou i další atrakce zábavního parku Fort Fun, který je vzdálený necelé dvě hodiny jízdy autem východně od Düsseldorfu. Trapper Slider sjede kopec rychlostí blesku a rychlá jízda v proudu slibuje nefalšovanou vodní zábavu. Rodinná dovolená v Německu je přímo nabitá skvělými zážitky.

  • O dobrodružství a akci je postaráno i v sesterském parku Sauerland s vodními boby a boby na kolečkách.