search

Dovolená v Černém lese

Ubytování v soukromí v Německu

Pobyt ve Schwarzwaldu, rekreační domy a chaty v Německu

Černý les ( der Schwarwald ) - je mezinárodní pojem a země s dlouhou kulturní tradicí. Zde vznikly slavné hodiny kukačky. Toto 200km dlouhé a až 60km široké pohoří pokryté lesem hraničí na západě s Francií, na jihu se Švýcarskem, na východě s pohořím Švábská Alba nebo Jura a Bodamským jezerem, na severu s Kraichgau. Dovolená v Německu Vám navždy utkví v paměti. Lázeňská střediska léčící místním podnebím, vodou a vzduchem ( již staří Římané si velice cenili zdejších pramenů ) a najdete jich zde celou řadu.

Dovolená v Německu

V severní části Černého lesa vytvořily řeky Enz, Nagold, Alba a jejich přítoky hluboká údolí, přičemž na vyšších místech byl původní les vymýcen jen z malé části. Celá řada horkých minerálních pramenů, které vyvěrají v údolích, se používá k léčbě nejrůznějších nemocí. Tyto překrásné lázeňské kláštery nabízejí také spoustu zábavy a uvolnění a představují tak komplexní lázeňské s wellness služby. Zarezervujte si včas své ubytování v Německu. Nápisy na hostincích zvou na vybrané speciality tohoto zajímavého regionu. V městečku Gutach se nachází známý skanzen Vogtsbauernhof, který ukazuje nejpozoruhodnější domy a statky z uplynulých staletí. Z Gutachu také pochází klobouk Bollenhut tvořící dříve důležitou součást zdejšího kroje.

Rekreační domy v Německu

V jižní části Černého lesa, v trojzemí Německo-Francie-Švýcarsko, leží města Freiburg, Titisee-Neustadt, Breisach, Elzach a Lörrach. V této části se také nacházejí nejvyšší vrcholy celého pohoří ( Feldberg, Kandel, Schauinsland, Belchen a Blauen ) a fascinují svým panoramatickým kruhovým výhledem až ke švýcarským alpským velikánům a k Vogézám. Dovolená v Německu je skvělý a nezapomenutelný zážitek. V divokých romantických údolích ještě dnes najdete osamocené staré usedlosti s šindelovou střechou a hluboko posazenými stropy, kde se dle pradávné tradice nabízí špek s chlebem a třešňovicí. Se svou serpentinovitou krajinou v Kaiserstuhl a známými vinnými sklepy v Breisgau garantuje jižní část Černého lesa opravdu vzácné plody. Ale Hochschwarzwald je také vhodným místem pro pěší putování, cyklistiku a lyžování, stejně jako terasovitý Hotzenwald, jenž pomalu klesá z jižního svahu Feldbergu jako obrovská sluneční terasa až k hornímu Rýnu. A i příznivci vodních sportů si zde přijdou na své - jezera Titisee a Schluchsee se už těší na Vás!

Apartmány v Německu

Přírodní síly v té nejčistší podobě lze sledovat u vodopádu v Schaffhausenu. Z výšky více než 20m zde padají vody Rýna. Rodinná dovolená v Německu bude nezapomenutelným zážitkem. Bývalé obchody a řemeslnické dílny stejně jako ostatní zachovalé historické stavby, zámky, hrady, zříceniny, kostely a kláštery, římské lázně, muzea a další památky svědčí o pohnuté historii této oblasti. Ale Černý les je doslova veteránem mezi turistickými regiony a může tedy nabídnout mnohem více než jen klobouky, kukačky a šunku. Při cestě severní částí Černého lesa pojedete převážně smrkovými a jedlovými lesy ale také přes volné vysoko položené plochy. Kapradí a náprstník v lesích, jalovec a vlčí bob podél silnic - to jsou charakteristické rostliny tohoto regionu mezi městy Karlsruhe, Pforzheim, Baden-Baden a Freudenstadt. Opravdový ráj pro všechny milovníky letní i zimní turistiky. Výhled sahá až k Hornorýnské nížině a přes Rýn dále až k Vogézám. Unikátními atrakcemi jsou zejména jezero Mummelsee, nejvyšší vrchol severní části Černého lesa Hornisgrinde ( 1.164 m.n.m. ), hora Schliffkopf a přehrada Schwarzenbachtalsperre. Rozmanitostí své krajiny, která harmonicky navazuje na zalesněné hory kolem, se prezentuje oblast kolem města Offenburg. V předhůří kolem Ortenau, jehož svahy pomalu klesají až k Rýnu, rostou známé odrůdy vinné révy: ryzlink, rulandské, tramín atd.. Mohutné zříceniny přitom dosvědčují historii plnou změn a událostí.

NOVASOL-tipy:

 • Pforzheim - město šperků.
 • Schonach - největší hodiny kukačky na světě.
 • Triberg - vodopády.
 • Schramberg - orloj.
 • Eisenbach - hodiny odměřující světový čas.
 • Freiburg - univerzitní město, Münster.
 • Lenzkirch - lázeňské středisko, přírodní rezervace propast Wutachschlucht.
 • Feldberg - přírodní park, zimní sporty.
 • Hasel - krápníkové jeskyně.
 • Maulbronn - cisterciácký klášter, UNESCO.
 • Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu.