search

Dovolená v Šlesvicku-Holštýnsku

Dovolená v rekreačních domech v Německu

Na severu Německa leží Spolková země Šlesvicko-Holštýnsko s hlavním městem Kiel. Živé ulice, romantické zadní dvory, tržiště a kulisy přístavů nadchnou každého svou nadčasovou severskou atmosférou. Šlesvicko-Holštýnsko nabízí všem věkovým skupinám, milovníkům extrémních, zájmových nebo oddechových sportů nejrůznější možnosti trávení volného času u vody nebo na pevnině. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu.

Ubytování v soukromí v Německu

Jako země dětí je tento region na severu s atraktivními nabídkami pro rodiny s dětmi ideální destinací rodinné dovolené v Německu. V mnoha mořských lázních u Severního a Baltského moře se budete cítit dobře v rekreačním domě a odpočinete si - a to hned dvojnásobně. Drsné a zároveň i nádherné podnebí, slunce, písek a mořská voda zlepšují náladu a posilují imunitní systém! Moře, pobřeží, vodní plochy, přírodní a národní parky charakterizují přírodu Spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko.

Regiony

Šlesvicko-Holštýnsko se dělí na pět regionů: Severní moře, Baltské moře, vnitrozemí, Holštýnské Švýcarsko a vévodství Lauenburg. Co si od ubytování v Šlesvicku-Holštýnsku přát víc? Na pestrých výletech můžete prozkoumávat ostrovy, mělčiny nebo zelené plochy mezi moři. Okouzlující pláže a písečné duny, rozjímavé rybářské přístavy, nekonečné pastviny a majestátné statky jsou základem mnohotvárného rekreačního ráje ve Spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Od dánských hranic až za město Lübeck se podél pobřeží Baltského moře v zemi Šlesvicko-Holštýnsko táhne snad nekonečný řetěz malých zátok, příkrých písečných svahů, hlubokých fjordů a osamělých pláží. 

Mezi Kielskou zátokou a Lübeckým zálivem leží ostrov Fehmarn, obilnice Šlesvicko-Holštýnska. Od hradu Glücksburg na severu, kolébky evropských knížecích dynastií s jejích vodním zámkem, až po Travemünde na jihovýchodě se pne oblouk baltských mořských lázní. Mezi Kielskou zátokou a Lübeckým zálivem leží národní park Holštýnského Švýcarska coby krajina z obrázkové knihy.

Ubytování v Německu

Severní moře je západním ohraničením Šlesvicka-Holštýnska. Region bývá spojován s pojmy jako je vítr a vlny, okouzlující svět přílivu a odlivu, mělčina, výlety lodí, vodní sporty a relaxace. Typickým rysem Severního moře a jeho pobřeží jsou zelené pláže a bílý písek, rozmanité krajinné prvky a pobřežní úseky, obklopené hráze, před nimiž se rozprostírá unikátní mělčina se svými ostrovy a Halligen. Hezké vesničky a pěkná městečka zvou na procházky a odpočinek. Naše apartmány v Německu Vás jistě nadchnou. 

Severofríské ostrovy jsou nejseverozápadnější destinací v Německu díky třem slunečným ostrovům Amrum (nejširší písčitá pláž Evropy), Föhr (obzvlášť mírné podnebí vlivem Golfského proudu) a Sylt (největší ostrov Německa), celosvětově unikátním maličkým ostrůvkům Halligen i zeleným ostrovům Pellworm a Nordstrand. Holštýnské Švýcarsko je největším přírodním parkem Šlesvicka-Holštýnska. Na jihu sousedí s hanzovním městem Lübeck, na severu s hlavním městem spolkové země Kiel. Obklopeno pahorkovitou krajinou, rozlehlými lesy a jezery je Holštýnské Švýcarsko se svými téměř 200 jezery destinací s idylickými místy.

Příroda

Od Holandska po Dánsko se táhne jeden z největších přírodních regionů střední Evropy - mořská mělčina. Národní park Šlesvicko-holštýnská mělčina je největším národním parkem na území střední Evropy. Horské chaty v Šlesvicku-Holštýnsku jsou to pravé pro Vaši dovolenou v Německu. Tato mělčina, zóna ležící v oblasti působení přílivu a odlivu, která je při přílivu zalita mořskou vodou a při odlivu zůstane suchá, je celosvětově jedinečná. V jednom jejím kubickém metru je více biomasy než v odpovídajícím množství půdy v deštném pralese. 

Co mnozí považují za řeku, je mořská zátoka nebo podle severského názvosloví fjord. Tedy dlouhý záliv, tzv. Schlei, lemovaný roztomilými vesničkami a venkovskými sídly. Schlei je považován za nejkrásnější region jachtingu na severu Německa! Nejčastěji splavovaný kanál na světě, kanál spojující Severní a Baltské moře, působí přesto idylicky a Vy ho spatříte teprve tehdy, když stojíte na břehu. Kdo se k němu blíží, uvidí obrovské lodě vynořující se jakoby z lesů, plachty coby brázdící po polích a nakonec trajekty, jejichž použití je bezplatné. 70 km vzdálený od pevniny leží Helgoland, skála z barevného pískovce uprostřed Severního moře. Návštěvníky sem láká vzácná flora a fauna, suvenýry, čerstvý humr a bezcelní nákupy.