search

Dovolená v Overijssel

Rekreační domy v provincii Overijssel, ubytování v Holandsku

Overijssel vás určitě příjemně překvapí, pokud milujete umění a kulturu. A co se týče kulinářství, ani zde nepřijdete zkrátka. Příjemný oběd si naplánujte v přírodní rezervaci De Lutte a večeři si můžete dát v některé z mnoha místních báječných restaurací. Zwolle: Zwolle je jedním z nejkrásnějších měst v provincii Overijssel. Město je proslulé svými historickými fasádami, nádhernými vilami a mohutnou pevností. Příznivá dopravní poloha přímo u moře přispěla k tomu, že zejména ve 14. století se Zwolle stalo důležitým obchodním centrem a ve století 15. bohatým hansovním městem. Výlet do Zwolle určitě patří do programu vaší dovolené v pronajatém rekreačním domě v provincii Overijssel!

Zábavní parky

V Overijssel se můžete samozřejmě těšit také na velké zábavní parky jako např. dobrodružný areál Hellendoorn, zábavní park Slagharen a rodinný park De Waarbeek v Hengelo. V exotickém zooparku Taman Indonesia Kallenkote žijí malí a především vzácní asijští savci i ptáci. V Labyrintu smyslů v Boekelo lze procházet roztodivnými labyrinty a absolvovat jízdu v unikátní antické parní železnici. Vzhůru ven z vašeho rekreačního domu v provincii Overijssel!

Region

Z vašeho rekreačního domu v Holandsku můžete podniknout téměř cokoliv. Overijssel je vděčnou oblastí pro pěší túry i cyklistické vyjížďky. Nezapomeňte na chráněné přírodní rezervace jako např. Twentse Heuvelrug a der Nationalpark De Weerribben. Z přírody poté můžete zamířit rovnou do některého z útulných měst a městeček: Giethoorn, Blokzijl, Deventer a další. A ve vesnicích jako je např. nostalgické Ootmarsum se teprve seznámíte s tou pravou autentickou atmosférou regionu Twente.

Malebný Overijssel, cíl jedinečné poznávací dovolené

Od hraniční řeky IJssel, která jej na západě odděluje od provincie Gelderland, odvozuje svůj název Overijssel, roztomilý region ve středovýchodní části Holandska. Dovolenou v lůnu nádherné přírody kolem Ijssely s možností řady zajímavých výletů zde každý rok tráví velké množství nadšených turistů. Rezervujte si rekreační dům v Holandsku a navštivte jeden z takových atraktivních bodů, národní park De Weerribben-Wieden. Je známý svými kouzelnými rašeliništi, protnutými spoustou značených tras jako stvořených k romantickým procházkám. Oblast je domovem mnoha vzácných zástupců evropské fauny, například vyder, sokolů nebo rybáků, hojně zde rostou masožravé rosnatky.

Zwolle, živoucí učebnice dějepisu

Metropolí kraje je pozoruhodné středověké město Zwolle, díky bohaté historii místo řady zajímavých kulturních památek a architektonicky unikátních budov. Za prohlídku rozhodně stojí například románská bazilika Onze Lieve Vrouwe ten Hemelopneming ze čtrnáctého století. Její věž, zvaná Peperbus, je jednou z nejvyšších v Holandsku. Turisty ve Zwolle během dovolené v Overijsselu okouzluje také část zachovalých, mohutných městských hradeb s pompézní branou Sassenpoort. K prohlídce láká i dominikánský klášter či paleta výstavních měšťanských domů, vybudovaných počátkem 20. století ve stylu Art Nouveau.

Vodní cesty a velkolepá středověká města

Unikátním a mimořádně rozkošným městečkem je Giethoorn, přezdívaný někdy také „Benátky severu“. V jeho centru téměř neexistují cesty, pouze síť vodních kanálů, tolik typických pro dopravu v Holandsku. Vedou mezi všudypřítomnou zelení a domky, jejichž historie mnohdy sahá až do středověku a dostat se k nim lze často pouze loďkou. Pronajmout si ji naštěstí můžete doslova na každém kroku. Opravdovou středověkou atmosféru při dovolené v Nizozemsku, pečlivě zakonzervovanou a udržovanou, nasajete též v opevněné vesnici Ootmarsum, jejíž vznik se datuje do roku 1325. Hrdé město Deventer, založené již v osmém století, je napěchované monumentálními památkami jako gotická katedrála Svatého Mikuláše z roku 1200.