search

Dovolená v Norsku

Jak rezervovat rybářské chaty Norsko?

Rodinná dovolená v Norsku nikdy nezevšední

Pokud jste se zamilovali do pohádkové přírody Norska, podívejte se na pestrou nabídku rekreačních domů v Norsku. Ať už prahnete po luxusním ubytování v Hordalandu s vířivkou a saunou anebo romantickém apartmánu v Rogalandu, nikdy nešlápnete vedle. Tento impozantní stát je proslulý svou krajinou, fjordy, severní září, Vikingy i dechberoucími hrady a zámky. 

V teplých dnech roku objevíte kouzlo hustých lesů plných brusinek, hub a borůvek a v zimě se oddáte lyžování a snowboardingu v prestižních resortech. Rybářské chaty v Norsku osloví muže všech generací. Kdo by odolal tomuto lákavému sportu a životním úlovkům? Stačí se podívat do Rogaland a Hordaland! Prozkoumejte největší ledovec pevninské Evropy, Jostedalsbreen. Proplouvejte mezi překrásnými fjordy a toulejte se přírodními rezervacemi. Dobrodružství v přírodě vás nemine! Podívejte do hlavního města Oslo, důlního městečka Roros anebo k přístavní hrázi Bergen.

Dovolená v Norsku

Kam za ubytováním Norska?

Ať už se vydáte na sever, západ, východ či jih, všude na vás čeká čerstvý vzduch a vůně panenské přírody. V Rogaland na vás dýchne tajemná síla historie Vikingů a noblesa jezer Suldalsvatnet, Lundevatnet nebo Tysdalvatnet. V centrálním Norsku si přiblížíte rybaření, pohoří Trollheimem – Dovre Fjell a město Trondheim. Region Hordaland vás zavede téměř do divočiny, hustých lesů, ledovcových fjordů a magických pláží.

Navštivte město Bergen, jehož památky jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Spatříte útes Trollunga tyčící se nad jezerem Ringedalsvatnet. Jižnímu Norsku se přezdívá Norská riviéra. Leží zde město Kristiansand, které bylo založeno v roce 1641 dánským králem Christianem IV. Møre a Romsdal vynikají vysokými horami, pobřežím s fjordy i dlouhými údolími. Největšími dominantami jsou města Ålesund, Molde a Kristiansund. Za zmínku stojí i hory, kde se nacházejí norské chaty s úžasným výhledem na krajinu Buskerud, Hedmark, Oppland a Telemark. Skutečnou perlou je Oslofjord, ale i severní část země či Sogn a Fjordane.

Dovolená v Norsku

Jak na výhody Norsko?

Pořiďte si kartu Oslo-pass a využívejte bezplatně všechny veřejné dopravní prostředky. Dokonce máte volné vstupy do muzeí a pamětihodností, parkování zdarma na veřejných parkovištích a slevy na okružní jízdy kolem Osla. Čekají vás super slevy na půjčení aut či bruslí a přijatelné podmínky na vstup do zábavního parku Tusenfryd.

Ve vybraných restauracích se najíte za pár korun! NOVASOL nabízí slevu 20% na Oslo-pass, což platí při jeho zakoupení v turistických informacích vedle nádraží nebo vedle radnice. Poznejte Oslofjord stylově! Rezervace může proběhnout kdykoliv během roku! Podívejte se na seznam atrakcí v Norsku, kde platí úžasná sleva. Národní park Hallingskarvet, zábavní park Kongeparken, Muzeum Evarda Muncha, Atlantický park Ålesund, budova Eidsvoll, Stavkirke Borgund, centrum divokých lososů, Hansa muzeum Bergen, to jsou vaše jistá výletní místa. NOVASOL ubytovací doklad je váš klíč k parádním slevám a výhodám v Norsku!

Dovolená v Norsku

Proč hraje ubytování v Norsku hlavní roli?

Není nutné získat štěstí na svou stranu. Stačí si rezervovat dovolenou pro dva s 20% slevou. Tato nabídka platí pro dvě osoby, dítě do 4 let a psa zdarma. Bližší informace najdete na webu NOVASOL. Jen si představte, že máte na letní dovolené v Norsku po ruce vlastního koně? Mrkněte se na objekty, které se zabývají jezdectvím, ať už jsou to koně či poníci. Možná by se hodil kurz jízdy na koni pro děti i dospělé.

Vyberte si ubytování v Norsku podle toho, jak je objekt vybaven. Nesmí přeci chybět houpačka, pískoviště, dětská židlička a postýlka. Určitě se bude hodit PlayStation, Bobbycar anebo branky. Milovníci unikátních přírodních divů si nenechají ujít pozorování severní polární záře a půlnočního slunce! Dovolená v Norsku je tak rozmanitá!

Rekreační domy v Norsku

Je cestování do Norska plné zábavy?

Pokud se informujete o svých možnostech dopravy, ubytování a poskytovaných službách u NOVASOL, máte před sebou úžasné zážitky. Pakliže se během vašeho pobytu objeví jakékoliv otázky, uskutečněte spojení se správcem či majitelem rekreačního objektu. Nemůžete je zastihnout?

Kontaktujte servisní kancelář NOVASOL v Oslu na telefonním čísle 0047 2335 6270 anebo napište na e-mail novasol@novasol.no. Máte-li jazykovou bariéru, obraťte se na pražskou pobočku, na telefonním linku +420 222 311 715. Specialisté na ubytování v Norsku jsou vám k dispozici od pondělí do pátku 09:00-20:00. Svěřte našim zkušeným pracovníkům své poznatky ohledně prázdninového pobytu co nejdříve, jen tak najdou odpovídající řešení za pár chvil.

Rekreační domy v Norsku

Co dělat na dovolené v Norsku?

Ti, co mají pocit, že bude dovolená v Norsku nudná, jsou na omylu. Máte před sebou stovky možností zábavy a volnočasových aktivit. Když pomineme radovánky větších měst a lyžařských areálů, ochutnáme toulky divukrásnou přírodou. Zimní lyžování v údolí Morgedal v Telemarku, běžkařské stopy, snowboarding, bobové dráhy a sáňkování zabaví velké i malé výletníky. Norské hory vybízejí k pěší turistice, horolezectví i cyklistice.

Pánové ocení lov a rybaření. Určitě jste ještě neměli na mušce tmavé makrely, pstruhy, úhoře anebo lososa. To vše v maximálním úlovku. Pokud vyrážíte do chat Norska s kočárkem, zaujmou výlety kolem fjordů až k vodopádům. Norové myslí na všechny generace, v létě se nabažíte norské přírody nejvíce. Vyrazíte si na otevřené moře, vyzkoušíte železnici v Bergenu, která vám nabídne výhled na modrý led třpytící se na ledovci Hardangerjøkul. Na své si přijdou i golfisti, protože jsou zde ideální podmínky pro golfové vyžití.

Dovolená v Norsku

Jaké dominanty má dovolená Norsko?

Největší zajímavostí v Norsku jsou západonorské fjordy. Rozprostírají se od Stavangeru až k Andalsnesu. Fjordy jsou doplněny o vodopády, ledovcová jezera či ledovce a jsou obklopeny jehličnatými lesy. Nádhernou podívanou nabízí stará přístavní hráz v Bergenu, která připomíná slávu hanzovních měst ve 14. století. Dřevěný kostel v osadě Urnes najdete v objetí čisté přírody. Kostel byl vystaven v 12. – 13. století.

Turisté míří také do důlního městečka Roros a ke skupině petrografů ve fjordu Alta. Struveho geodetický oblouk patří právem na seznam světového dědictví UNESCO. Za zmínku stojí i souostroví Vega ležící jižně od polárního kruhu. V březnu se konají na Holmenkollenu v Oslu lyžařské slavnosti či jazzový festival ve středisku Voss. V květnu se můžete zúčastnit Mezinárodního festivalu v Bergenu. Srpen patří Mezinárodnímu festivalu komorní hudby ve městě Stavanger. V prosinci je v Oslu udělována Nobelova cena míru.

Rekreační domy v Norsku

Už 8000 př. n. l. byly nalezeny na pobřeží More, Trondelag a na západě země první známky lidstva. 800 – 1000 př. n. l. vládni Vikingové, kteří uskutečňovali svá dobyvatelská tažení. 1200 – 1300 došlo k největšímu rozvoji státu. Vznikaly překrásné stavby a světově známá literatura. V roce 1450 byla uzavřena smlouva s Dánskem. V 1905 bylo Norsko odloučeno od Švédska. Dánský princ Carl se ujal moci nad Norskem pod přízviskem Haakon VII., král norský. 1914 – 1918 probíhala první světová válka, ale Norsko je neutrální. Během druhé světové války byla země obsazena německou armádou. V roce 1970 se daří naftové produkci, která zajišťuje blahobyt celé zemi. Vyrazte na dovolenou do Norska a okuste noblesu tohoto národa.

Dovolená v Norsku

Jsou chalupy Norska poblíž přírodních divů?

Spolehněte se! Norská příroda je nedotčená a možná i nejkrásnější v Evropě. Severská krajina na vás dýchne drsnými horskými oblastmi, spatříte divoké stádo sobů, lišejníky, průzračná jezera, fjordy, ledovce i husté lesy. Celá nádhera je uzamčena do národních parků a přírodních rezervací.

Reinheimen i Dovrefjell, Rondane i NP Jotunheimen jsou dechberoucí. Klíčovou atrakcí jsou fjordy, mořské zálivy se slanou vodou, které sahají daleko do vnitrozemí. Ihned za nimi se drží ledovce, které se neustále pohybují. Severně od Bergenu a Sognefjordu je největší ledovec Norska, Jostedalsbreen. Turisté milují zemní pyramidy, KVITSKRIUPRESTINNE u osady Mysuseter v národním parku Rondane. Obdiv si zaslouží i skalní plošina Preikestolen čili Kazatelna nad fjordem Lysefjordem. Skutečným drahokamem je ledovec Briksdal v národním parku Jostedalsbreen. Nároční turisté a sportovci si oblíbí drsné pohoří Jotunheimen.

Rekreační domy v Norsku

Jak na cestování do Norska?

Chystáte se na dovolenou do Oslofjordu vlastním automobilem? Máte před sebou parádní jízdu. Nezapomeňte dbát na přiměřenou rychlost, občas jsou silnice méně přehledné. Na dálnicích se může jet pouze 100 km/hod, na silnicích 60 – 80 km/hod, ve městech a vesnicích 30 – 50 km/hod. V Norsku se mění často počasí, hrozí mlhy, sněhové vánice, prudký déšť i ledovice. Pokud překročíte rychlost, počítejte s vysokými pokutami. Za jízdy se může telefonovat jen pomocí sady Handsfree. Platí povinnost svícení po celý den a použití bezpečnostních pásů. Před jízdou ani během jízdy je konzumace alkoholu vyloučena! Pro průjezdy mosty a tunely je nutné zaplatit mýtné, mějtetedy po ruce norskou měnu v mincích. V zimním období patří k povinné výbavě sněhové řetězy, doporučuje se i lopata, teplé oblečení a rukavice.

Dovolená v Norsku

Co ještě více vědět o romantické dovolené Norsko?

Není možné vyrazit do Norska jen tak bez přípravy, přibalte si odpovídající oblečení a obuv. Putování majestátnou přírodou vám přinese pocit blaha a příliv nové energie. Zaměřte se na pozorování polární záře a půlnočního slunce v Norsku. Věřte, že vás čeká neuvěřitelná podívaná. Vezměte děti do zábavních parků Tusenfryd, Bo Sommarland, Hunderfossen Familiepark, Kongeparken a Lilleputthammer. 

V hlavním městě Oslo se seznámíte s dynamickým tepem života Norů. Navštívíte Vigelandsparken se sochami Gustava Vigelanda, hrad a pevnost Askerhus či skanzen Norsk Folkemuseum. Muzeum Hedmark a poloostrov dómů, hanzovní muzeum v Bergenu, Atlantský park u Ålesundu patří k populárním výletním cílům. Romantická dovolená v Norsku splní všechny vaše představy. Pozorování hvězd, procházky magickou krajinou fjordů a ledovců, ochutnávka pochoutek z ryb a noční rej podle představ nejnáročnějšího turisty.

Dovolená v Norsku

Kde se nacházejí rekreační domy v Norsku?

Rekreační domy NOVASOL najdete především v jižní části Norska, ovšem i v oblastech daleko na severu za polárním kruhem. K nejatraktivnějším polohám domů patří norské fjordy a hory, velkou oblibu si však získaly i domy u hlavního města Osla.

Jaké mají rekreační domy v Norsku vybavení?

Norské rekreační objekty NOVASOL slouží ke standardnímu obývání, nabízejí tedy kompletní zařízení od pohodlných postelí v ložnici přes vybavenou kuchyň až po hygienické zařízení. Interiéry, materiály, nábytek nebo přístroje se pochopitelně liší s ohledem na stáří, plochu, druh a cenovou hladinu domu. Rozdíly má také venkovní vybavení (zahrada, gril, garáž, bazén, dětské hřiště atd.).

Kdy rezervovat dovolenou v rekreačním domě v Norsku?

Přesnou odpověď ovlivňuje roční období, kdy se do Norska, jedné z nejzajímavějších destinací v Evropě, chystáte. Do této skandinávské země se jezdí celoročně – v létě za poznáváním přírody, v zimě za lyžováním, po zbytek roku rybařit. Čím atraktivnější lokalitu a kvalitnější dům si chcete zajistit, tím dříve – až v řádu měsíců – rezervujte.

Jak probíhá předání rekreačního domu v Norsku k užívání?

Ubytovací doklad uvádí, kdy se lze do rekreačního objektu v Norsku nastěhovat a kdy ho opustit. Není-li uvedeno jinak, je doba příjezdu od 16 do 20, odjezdu do 10 hodin. Klíč od objektu předává majitel (pověřená osoba) proti originálu ubytovacího dokladu. Při zpoždění musíte včas kontaktovat majitele, který může požadovat extra poplatek. Přijedete-li dříve, klíč dostanete až v dohodnutou dobu příjezdu. Někdy je nutné kvůli registraci předložit průkaz totožnosti (cestovní pas).