search

Dovolená v Akershus

Vydejte se za chladivou vůní norského regionu Akershus

Ubytování v Oslofjordu, chaty a chalupy v Norsku

Malebný kraj Akershus se nachází v jihovýchodní části Norského království kolem pobřeží Oslofjordu. Jeho správním centrem je samotné Oslo, ačkoliv fyzicky není součástí jeho území. Přes blízkost velkoměsta oblast oplývá nádhernou, nezkaženou přírodou a množstvím kulturních památek a turistických atrakcí. Rezervujte si prázdninový dům v Norsku a přesvědčte se sami. Akershus jako správní celek vznikl v 16. století a do jeho katastru spadá největší norské, a také nejhlubší evropské jezero Mjosa. Jedná se o velmi oblíbenou turistickou oblast s mnoha možnostmi ubytování v Norsku. Jeho křišťálově čisté vody jsou vyhledávanou rybářskou lokalitou a okolí protínají kilometry turistických stezek a cyklotras jako stvořených k poklidnému sportovnímu vyžití uprostřed skvostné přírody.

Skandinávské skanzeny, zálivy, ostrovy

Region Akershusu nabízí spoustu turistických atrakcí. Pořiďte si chatu v Norsku a zažijete neotřelou prohlídku kobaltových dolů Blaafarveværket v Amot Modum. Navštívit můžete i rozsáhlý skanzen venkovského života Hadeland v Gran nebo dosud funkční sklárnu z roku 1762 ve Vassfaretparku u Fla. V místním muzeu se seznámíte s historií norského sklářství. Díky blízkosti metropole je Akershus jednou z nejhustěji osídlených oblastí míst v zemi. Vyzkoušejte některý z našich rekreačních domů v Norsku a poznejte i velice populární Oslofjord. A vůbec nevadí, že ve skutečnosti to není opravdový fjord, nýbrž stokilometrový záliv, propojující Severní moře s norským hlavním městem.

Na prohlídce Osla

Během dovolené v Oslofjordu rozhodně nevynechejte návštěvu jedné z nejpůsobivějších evropských metropolí. Historie Osla se začala psát již ve vikinských časech a je doslova napěchováno nevídanými pamětihodnostmi. Nespornou dominantou Osla je obrovský hradní komplex Askershus z konce třináctého století. Nesmírně působivým šlechtickým sídlem je i královský zámek Slottet, jenž obklopují fantastické zahrady Dronning. Okázalým příkladem moderní skandinávské architektury je budova opery nebo „červená radnice“, v níž se uděluje Nobelova cena míru.