Jak na pobyty Norsko s NOVASOL?

Norsko je královstvím romantických scenérií přírody. Pokud si myslíte, že je dokonalá svatební cesta někde v teple u moře, jsme na omylu. Dovolená v Norsku nabízí mnohem více. Strmé hory vyčnívající z bouřlivých vln Atlantiku, fjordy zakotvené hluboko do vnitrozemí, třpytící se vodopády, prastaré ledovce, pustina, horské chaloupky a samozřejmě polární záře. Rekreační domy v Norsku nabízejí bezprostřední přístup k turistice a sportu. Cyklistika, rybaření, jízda na raftu, lyžování i horolezectví zabaví malé i velké výletníky. Tato skandinávská země se může pochlubit horskými vrcholy bizardních tvarů, náhorními plošinami, divokými řekami i ledovcovými jezery. Zavítejte do hlavního města Oslo, kde se každoročně uděluje Nobelova cena. Poznejte i noblesu měst Kristiansand, Bergen, Trondheim, Stavager, Narvik či Hamar. Rybářské chaty v Norsku vás zavedou k největším úlovkům vašeho života a zároveň nabídnou exkluzivní pobyt v čisté přírodě.

Což takhle Silvestr Norsko?

Získejte výhody od NOVASOL na svou stranu a objednejte si nádherný rekreační dům v Norsku třeba v Sogn a Fjordane. Od rána do večera se budete kochat ledovci a fjordy, protože se zde nachází nejhlubší fjord Norska, Sognefjord a nejvyšší ledovec země, Jostedalsbreen. Severní Norsko vás uhrane svou nedotčeností. Na jaře zažijete bílé noci, půlnoční slunce a v zimě spatříte polární noc a severní světlo. Rolland vás vezme na návštěvu do města Stavanger. Nabízí se putování kolem hlubokých fjordů, hučících vodopádů a velkých vřesovišť. Oslofjord je tvořen správními místy Østfold, Vestfold, Oslo a Akershus. Pobyty ve městech Møre a Romsdal vás přenesou do pravé severské krajiny. Dramatická skaliska, dlouhá údolí, tunely, mosty a oblíbené cestování trajektem vám nesmí uniknout. Jižní část země vás zavede do Telemarku, Kristiansand, Mandal i Grimstad. Tento kousek je populární především u rodin s malými dětmi. Dovolená v Norsku v Hordaland je zasvěcena rybolovu, procházkám kolem ledovcových masívů a návštěvě města Bergen. V centrálním Norsku spatříte pohoří Trollheimem-Dovre Fjell, magii údolí a fjordů.

Co čekat od pobytů Norsko od NOVASOL?

Věděli jste o tom, že si můžete díky NOVASOL pořídit atraktivní kartu Oslo-pass s 20 % slevou? Těšte se na volné vstupy do muzeí a významných památek. Určitě se hodí i parkování zdarma a sleva na okružní prohlídku městem. Tuto kartu upotřebíte také v zábavním parku Tusenfryd a v mnoha stylových restauracích. Podívejte se do města divokých lososů s 10 % bonusem. Jako hosté NOVASOL máte právo na návštěvu divadelních představení a výstav v budově Eidsvoll, a to s výhodou 25 %! Stavkirke Borgund, dřevěný sloupový kostel, si můžete prohlédnout s 10 % slevou. Atlantický park Ålesund si zamilují především děti. NOVASOL poskytuje šálek kávy zdarma pro dospělého a láhev limonády pro děti v kavárně Breisundet. Dovolená s dětmi v Norsku vám přiroste k srdci.

Co s výhodami Norsko od NOVASOL?

Pořádně si jich užijte! Ať už se vydáte směr dovolená v Norsku kdykoliv během roku, čeká na vás pestrá paleta bonusů v podobě balíčků od NOVASOL. Rezervujte si komfortní chalupu v Norsku s krbem a podlahovým vytápěním v horských oblastech, odkud spatříte severní záři a půlnoční slunce. Prostě romantika jako hrom! Milovníci přírody si přijdou na své, seznámí se s unikátní faunou a florou v její nevinnosti. Ve všech 44 národních parcích se shledáte s rozpustilostí přírody. Všechny její drahokamy poznáte po dokonale značených turistických trasách či cyklostezkách. Není možné opominout modrou ikonku s rybou, která označuje rybářské chaty v Norsku v celé své kráse. Jezero, moře či řeka na dosah ruky stejně jako mrazicí boxy, náčiní pro čištění ryb a loďka. Přemýšlíte nad prima dárkem pro svého tatínka, dědečka anebo syna? Investujte do kvality.

Znáte luxusní vily v Norsku?

Zaměřte se na své pohodlí a objednejte si přepychové ubytování v Norsku od NOVASOL. Pokud netoužíte po apartmánu se saunou a vířivkou, zabydlete se v útulné chalupě s krbem. Vybírejte z tisíců prázdninových pronájmů a užívejte si zasloužené chvíle volna jako králové. Vyskytly se během vašeho pobytu nějaké otázky a nemáte po ruce správce ani majitele rekreačního objektu? Zavolejte na telefonní linku 0047 2335 6270 servisní kanceláře Oslo v Norsku. Vysvětlete své problémy zkušeným specialistům, aby se vaše situace co nejdříve vyjasnila. Pokud máte důvěru k české pobočce sídlící v Praze, spojte se s pracovníky NOVASOL na telefonní lince +420 222 329 097. Samozřejmě můžete využít i e-mail novasol@novasol.cz!

Kam na lyže do Norska?

Nejlepší zimní dovolená v Norsku se odehrává za účasti sjezdového a běžeckého lyžování, snowboardingu, bruslení a sáňkování. Za zmínku stojí Hafjell, Nesbyen, Hemsedal, Hovden, Straumgjerde a další stovky oblíbených míst, které jsou posety po celé zemi. Na rybáře čekají životní úlovky. Dopřejte si makrelu, tresku, lososa, pstruha či okouna jako parádní večeři. Oblíbený je rovněž lov zvěře, ke kterému je ovšem nutné povolení či souhlas vlastníka pozemku. Čistou severskou krásu poznáte nejen pěšky, ale i na kole. Rodinná dovolená v Norsku, to je hustá a výborně značená síť cyklostezek. Aktivní rekreace se nese v duchu rybaření, lovu zvěře, pěší turistiky, jízdy na kole, projížděk na koních. Svou popularitu si získal i golf, horolezectví a vyjížďky na otevřené moře. Turisté prahnou spatřit hejna sleďů vracejících se do Tysfjordenu a kosatky v Lofotenu. Odvážlivci si mohou mezi kosatkami zaplavat.

Kde všude najdete rybářské chaty Norsko?

Není možné minout roubené kostely, monumentální stavby Vikingů, farmy založené v dobách středověku či impozantní architekturu různorodých věků. V jejich bezprostřední blízkosti jsou rozprostřeny rybářské chaty v Norsku. V lednu se koná ve městě Tromso týdenní festival na počest vítání slunce. Březen patří lyžařským slavnostem v Oslu a jazzovému festivalu v resortu Voss. Květen náleží Mezinárodnímu festivalu v Bergenu a 23. června probíhají oslavy letního slunovratu. Červenec prozáří jazzové slavnosti v Kongsberg a Molde. Hudební festival Quart Festival lze navštívit v Kristiansand. Mezinárodní slavnost dřevěných lodí se koná ve městě Risor a srpen patří komorní hudbě v Stavanger. Open-Air představení můžete navštívit po celé zemi. Norský filmový festival probíhá v Haugesund a prosinec náleží udělování Nobelovy cenu míru v Oslu.

Jak poznat dokonalost rekreačních domů Norsko?

Nejprve se vydejte po stopách historie a kultury země. Pokud máte chuť tvořit, najdete zde výbornou inspiraci vycházející z divotvorné přírody a bouřlivé minulosti vytepané do památek. Kdo by neznal spisovatele Henrika Ibsena či hudebního skladatele Edvarda Griega? Výtvarné umění patří Evardu Munchovi a sochařství Gustavu Vigelandovi. Zdejší krajina ledovců byla kulisou pro filmové scény Hvězdných válek. Také se zde točil James Bond a Zlatý kompas. V Lillehammeru se konala zimní olympiáda. Určitě si vzpomenete na Roalda Amundsena, prvního dobyvatele jižního pólu. V Oslu je každoročně udělována Nobelova cena míru dle vynálezce Alfreda Nobela. Dovolená v Norsku a gastronomie? Ochutnejte pokrmy z čerstvých i sušených ryb, rybí puding, karbenátky i knedlíčky. Neodoláte sýrům, klobásám, domácímu pečivu a kořeněným jídlům. V Norsku se nekouří v restauracích, barech, kavárnách ani na jiných veřejných prostranstvích.

Kam za rybářskými rekreačními domy Norsko?

Každičký kousek této skandinávské země vás zavede do čisté přírody, hory, vodopády, údolí, jezera, ledovce, fjordy i divoké řeky budou vašimi věrnými společníky. Nedotčenost přírody nejlépe pochopíte při polárním kruhu, ale nádherná zákoutí nabízejí i národní parky Rondane, Briksdal, Jotunheimen, Preikestolen či Kvitskriuprestinne. Objevíte zemní pyramidy, horské štíty, ledovcová jezírka, husté lesy a magii spaní pod širákem. Málokdo by řekl, že si může v této zemi zaplavat v Severním moři. Norská riviéra nabízí písečné pláže a místa ke slunění. Písečné koberce najdete i naproti Torghattenu, ve Flakstad a u Stavengeru se rozprostírá Orrestranden. Chaty pro rybáře v Norsku jsou posety u fjordů, jezer, říček a potoků. Rozmanitost norské přírody dojme k slzám i největšího tvrďáka.

Jak se dostat k chalupám Norska?

Nejoblíbenějším způsobem dopravy je letecké spojení. Vystoupit lze na letišti v Oslu Gardemoen, Sandefjord, Kristiansand, Trondheim, Stavanger, Bergen i Haugesund. Cesta vlakem je příliš náročná a nedoporučuje se. Nejvíce se vám zalíbí trajekty do Norska. Máte před sebou tři příjezdové možnosti. Z Dánska lze zvolit trasy Hirtshals-Oslo, Kristiansand, Stavanger a Bergen, Fredrikshavn-Oslo a Larvik, Hanstholm (Jylland)-Egersund, Stavanger a Haugesund, Kopenhagen-Oslo. Z Německa vás čeká spojení Kiel-Oslo. Stromsatd-Sandefjord či Goteborg-Kristiansand, to jsou varianty ze Švédska. Možná se vám zalíbí i cesta přes Dánsko a Oresundský most přes Švédsko. Jakmile se dopravíte na území Norska, počítejte s hustým pokrytím autobusových linek, mnohými mosty a tunely, které spojují jednotlivá letoviska. Na to jsou Norové odborníci!

Znáte jezera a ledovce v Norsku?

Na prima dovolené s NOVASOL poznáte vše, o čem jste ani nesnili. Cestou necestou narazíte na sloupkové kostelíky rozprostřené po jižním Norsku. V Oslu se zaměřte na Královský zámek a freskami vymalovanou radnici. V Bergen si všimněte pozůstatků hanzovního přístavu Bryggen a staré pevnosti s gotickou halou. Trondheim se pyšní proslulou gotickou katedrálou a zároveň středověkým poutním místem s ostatky svatého Olafa. Vaše kroky povedou do Stavangeru a hornického města Roros. Možná vás inspiruje Cesta trollů, slavná silnice vedoucí kolem Romsdalských stěn vysoko do hor. Odvážlivci si vyzkoušejí úzkou a prudkou silničku Stalheimskleiva vedoucí do Bergenu. Podívejte se k největšímu pevninskému ledovci v Norsku, Jostedalsbreenu. Relaxujte v rybářské chatě v Norsku s vlastním motorovým člunem, zkoumejte panenskou přírodu a podívejte se do Møre a Romsdal ve Vest-Norge. Sbírejte houby, maliny, borůvky a nenechte si uniknout pohled na polární slunce!