search

Dovolená v Aust-Agder

Vnitrozemí Aust-Agder ukrývá jezera i sjezdové tratě

Dovolená v Norsku

Úchvatný norský kraj Aust-Agder se rozprostírá v jižní části země a táhne se od proslulého zálivu Skagerrak až k horskému masivu Setesdalsheiene na severu regionu. Jde o oblast se vskutku rozmanitou krajinou a nádhernou přírodou. Rezervujte si některý z našich rekreačních bytů v Norsku a prozkoumejte krajinu, která od pobřeží plného pláží a ostrůvků přechází přes úrodné nížiny a zalesněná údolí až ke skalnaté pahorkatině vysoké 1 500 metrů. Blankytné vody Skagerraku na jihu lemují výstavní pláže a impozantní útesy, mezi nimiž se krčí spousty romanticky pitoreskních rybářských vesniček s ojedinělou atmosférou. I v okolí obcí Tvedestrand, Birkenes, Evje og Hornnes či Risor najdete kvalitní chalupy a chaty v Norsku, které si můžete jednoduše objednat.

Poznejte norská města, jezera, hory

Ubytování ve vnitrozemí jižního Norska, pobyt Norsko

V Aust-Agderu však objevíte i větší města plná historických památek, například Arendal, Lillesand nebo Grimstad. Vydáte-li se podél panoramatického fjordu Kvasefjorden do vnitrozemí, nejprve narazíte na fantastickou krajinu jezer, učiněný ráj dovolené v Norsku plné rybaření, rekreační turistiky a cyklistiky. K nejoblíbenějším lokalitám Aust-Agderu patří jezera Blasjo, Botsvatn, Hartevatnet, Holmavatnet, Ormsavatnet a Reinevatn. Vinou se kolem nich stovky kilometrů nádherných turistických tras. Na severu oblasti vás čeká mohutné pohoří Setesdalsheiene, jehož vrcholky dosahují výšek až 1 500 metrů.

Za parádní lyžovanou do Norska

Mezi skalnatými velikány protéká horská řeka Otra, na níž můžete prožít nezapomenutelné chvíle při adrenalinovém raftingu. Nedotčenou skandinávskou přírodou se zde pokocháte v chráněné krajinné oblasti Setesdal Vesthei – Ryfylkeheiane. Stačí zajistit si některou z našich horských chat v Norsku. Masiv Setesdalsheiene skýtá v zimě vynikající podmínky pro lyžování a též celou řadu ubytovacích kapacit v podobě apartmánů v Norsku. Nejpopulárnější ski areál v oblasti se tyčí nad malebnou horskou vesničkou Hovden. Resort Alpinsenter Hovden vám poskytne 35 kilometrů perfektně upravených sjezdovek, snowpark, oblast pro freestylové lyžování a spoustu zábavného vyžití pro vaše ratolesti.