Roztodivný Buskerud, oblast jezer, skal a piva

Horské chaty a chalupy v Norsku

Nádherný norský kraj Buskerud se rozprostírá v jihozápadní části země. Jeho západní díl tvoří malebná náhorní plošina se spoustou hustě zalesněných romantických údolí a rozlehlých travnatých pastvin. Na východě se rozkládají úrodné nížiny plné jezer a rybníků, které můžete poznat zásluhou našich prázdninových domů v Norsku. Kromě nádherné přírody tu naleznete pozoruhodná skandinávská města a množství zajímavých turistických atrakcí.

Dovolená a ubytování v Norsku

Dovolená a pobyt v horských oblastech Norska

Nezkaženou severskou přírodu Buskerudu nejlépe poznáte v národních parcích Hallingskarvet a Hardangervidda. První z nich ukrývá geologicky rozmanitou krajinu vytvořenou v době ledové. Zavítejte sem během dovolené v Norsku, jedná se o opravdu nedotčenou divočinu s unikátními ekosystémy a spoustou ojedinělých živočišných druhů, přes níž vede jen minimum stezek.

Tipy na výlety do buskerudské přírody

Hardangervidda je největší národní park v Norsku a uchvátí vás především fantastickými podmínkami pro horolezectví, volné lezení a rybaření v křišťálově čistých jezerech. Objednejte si některou z našich horských chat v Norsku a užijte si tu horskou cyklistiku a mimořádně panoramatickou turistiku. Krajina v Buskerudu je plná poklidných vodních ploch mezi osaměle čnícími skalami, v nichž naleznete stopy osídlení až z doby kamenné. Putování tímto krajem s mnoha rekreačními domy v Norsku naplní každého milovníka přírody nezapomenutelnými zážitky. Vaše ratolesti určitě zabaví hravé přírodní zoo Bjeorneparken s losy a medvědy u obce Fla.

Sportovci i milovníci dějepisu si přijdou na své

Městečko Geilo v údolí Hallingdal nabízí v zimě skvělé lyžování a v létě adrenalinový rafting v peřejích horských řek. K dispozici tu je i jedna z nejpopulárnějších cyklotras v zemi, spektakulární Rallarvegen. V malebném Kongsbergu prozkoumáte tajuplné podzemí, které je součástí muzea norského hornictví. Správním střediskem regionu Buskerud je roztomilé šedesátitisícové město Drammen s dobrou dostupností z našich apartmánů v Norsku. Svojí historií sahá jen do roku 1715, avšak v jeho blízkosti byly objeveny až 7 000 let staré skalní rytiny zvířat. Nalézá se tu nejstarší norský pivovar, architektonicky pozoruhodný AaSs, neméně úchvatná budova neorenesančního divadla z roku 1869 či rozsáhlé muzeum umění a kulturní historie.