Pobyt v Jižním Buskerudu

Chaty a chalupy v Oslofjordu, pobyt v Norsku

Výprava do kraje Jižní Buskerud, pýchy Norska

Ubytování v Norsku

Jižní Buskerud je okrajový region nádherného norského kraje, který se táhne podél západního pobřeží Oslofjordu v centrální části země. Je to oblast úrodných nížin, malebných, zalesněných údolí a modravých jezer. Poznejte jeho jemnou krásu zásluhou našich chalup a chat v Norsku i vy! Jižní Buskerud je tradiční bašta norského rybolovu, na jejímž území se pokocháte okouzlující přírodou i množstvím velkolepých kulturních památek. V regionu se například nalézá i hlavní město kraje, pozoruhodný Drammen. Šedesátitisícová aglomerace byla založena v roce 1715, avšak v okolí se nacházejí pozůstatky osídlení staré až 7 tisíc let, zejména unikátní pravěké skalní kresby.

Pořádná porce norské přírody

Drammenu dominuje architektonicky výjimečná budova nejstaršího norského pivovaru AaSs a prohlédnete si tu též rozsáhlé Muzeum umění a kulturní historie. Vyzkoušejte se však během dovolené v Norsku vydat také hlouběji na sever Buskerudu. Objevíte tam unikátní severskou přírodu největšího národního parku v zemi Hardangervidda. Dech beroucí panoramata křišťálových jezer se skalnatými horami na pozadí vás zajisté přimějí dát se některou z turistických tras či cyklostezek na průzkum tohoto vskutku působivého koutu Norska. Kolem Oslofjordu narazíte i na spousty dalších turistických atrakcí, stačí si jenom zajistit ubytování v Norsku – naštěstí je naše nabídka dostatečně pestrá a cenově přitažlivá.

Atrakce ve velkých městech

Zajímavým exkursem z apartmánu v Norsku například může být návštěva nejstarší, stále funkční sklárny Vassfaretpark ve Fla, která byla otevřena v roce 1762. Působivý je i průzkum podzemí kobaltových dolů Blaafarveværket v Amot Modum a zájemcům o historii norského venkova je zde k dispozici obrovský skanzen Hadeland v Gran. Daleko to z jižního Buskerudu nebudete mít ani do proslulé metropole Norska, výstavního Osla. Zde se citlivě snoubí monumentální historické památky jako gotický hradní komplex Askerhus ze třináctého století či okázalý královský zámek Slottet s ukázkami hypermoderní skandinávské architektury. Reprezentuje ji budova opery nebo slavná „červená radnice“.