Dovolená s dětmi v Norsku? Příroda jako na dlani!

Jak na pronájem vily u moře Norsko?

S NOVASOL se podíváte za přírodou, která patří k nejkrásnějším pod sluncem. Všechny generace výletníků omámí společnost fjordů, ledovců, divokých řek, mohutných vodopádů i věčně zelených údolí. Při pohledu na panenskou skandinávskou přírodu pocítíte dobití vnitřní energie. Rozkvetlé louky, pastviny s dobytkem, tajemné lesy opletené báchorkami o čarodějích, bublající potůčky, ale i pustiny nahánějící hrůzu vás přenesou do světa trollů a Vikingů. Dovolená v Norsku, to jsou výlety lodí po malých ostrůvcích, které jsou oblečeny do polární záře. Severské slunce vám na tváři vykouzlí úsměv a postará se o nezapomenutelnou podívanou. Dopřejte si pohyb na čerstvém vzduchu, projeďte se na koni, lyžujte a večer si zajděte na pivo a rybí karbenátek do útulné hospůdky.

Jak na ubytování Norsko?

Vtrhněte do regionu Sogn a Fjordane a nasávejte zdejší vůni. Fjordy, ledovce, horolezectví a turistika vás nezklamou. Severní Norsko vás provede ledovcovými krásami Hordalandu. Určitě vás zaujme jízda na kajaku Hadrangerským fjordem mezi útesy a majáky či kaňon Voss. Rolland ležící na jihozápadě Norska vás zavede na krásné pláže a k jezerům Suldalsvatnet, Lundevatnet nebo Tysdalvatnet. Ochutnáte krevety, navštívíte muzea, projedete se lodí do Lysefjord a okusíte komfort chalupy v Norsku. Oslofjord, to jsou památky, divukrásná příroda, noční rej i síla prastarých tradic. V norských horách si osvěžíte lyžování, snowboarding i jízdu na saních. Buskerud, Hedmark, Telemark a Oppland patří k vašim favoritům. Ledovcová jezera, strmá skaliska, drsná krajina, sobi a vrcholy s výškou 2000 metrů vám nesmí zmizet z dohledu! V jižním cípu země navštívíte Telemark, spatříte unikátní sbírku lidového umění a zarybaříte se v průzračných vodách. Nezapomeňte se vydat k vodopádu Rjukanfossen. Fjordy, rybářský ráj v Otroya, šplhání po skalách a chaty v Norsku, to je region Møre / Romsdal!

Hurá za výhodami Norsko!

Otevřete si knihu splněných snů od NOVASOL a naplánujte si pohádkovou rekreaci v Norsku. Co všechno můžete čekat? Počítejte s chalupami zasazenými do nitra panenské přírody. Setkáte se s ojedinělou faunou a florou, spatříte severní záři a polární slunce a projdete se nejkrásnějšími národními parky po perfektně značených trasách. Dovolená v Norsku je oblíbená díky rybářským chatám, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti vodní plochy, jezera, řeky či moře. Chalupy mají k dispozici velký mrazicí box a místo pro očištění ryb. V mnoha případech nechybí loďka. Rybářské chaty v Norsku splní kritéria nejnáročnějšího rybáře. Vyberte si rekreační objekty umístěné poblíž pobřeží, fjordů, lesů a údolí. Kochejte se panoramatickými výhledy a naučte své děti radosti z pobytu na čerstvém vzduchu.

Jak na levné ubytování Norsko?

Na dovolené v Norsku si pošmáknete díky bonusovým balíčkům od NOVASOL. S dětmi se podíváte, jak funguje Atlantický park Ålesund, jedno z nejznámějších mořských akvárií v severní Evropě. Dočkáte se šálku kávy zdarma pro dospělé a láhve limonády pro děti v komfortní kavárně Breisundet. Vaše kroky povedou do Hansa muzeum Bergen, protože zde získáte díky NOVASOL dvě vstupenky za cenu jedné! Muzeum Evarda Muncha slibuje 20 % slevu ze vstupného.

V zábavním parku Kongeparken si zadovádíte jako malé děti. A jaká je výhoda v Norsku od NOVASOL? Čtyři vstupenky za cenu tří! V národním parku Hallingskarvet si užijete 10 % slevy ze vstupného do Geilolia Høydepark a na místní sedačkovou lanovku k božské vyhlídce na celé okolí. Mrkněte se na web NOVASOL a informujte se o skvělých balíčcích více!

Toužíte strávit Silvestr v Norsku?

Pokud jste se zamilovali do dechberoucí krajiny a památek historie této skandinávské země, rezervujte si Silvestr v Norsku s patřičným předstihem! Nejlepší místa mohou být již obsazena. Rádi byste vyzkoušeli, co obnáší letní dovolená v Norsku? Mrkněte na exkluzivní nabídky od NOVASOL. Bojíte se možných komplikací s ubytováním? V každém případě se můžete obrátit na servisní kanceláře, které jsou umístěny ve všech větších zemích Evropy včetně Norska. Beze všeho lze kontaktovat i českou pobočku v Praze, která je dostupná od pondělí do pátku na telefonním čísle +420 222 311 715. Své poznatky a dotazy pište také na e-mail novasol@novasol.cz.

Znáte skvělé horské chaty Norsko?

Sportovní rekreaci v této severské zemi si oblíbí především milovníci cyklistiky. Objeví se před nimi náročná stoupání, ale i romantické výhledy na ledovce a údolí. Budou projíždět tunely, přes mosty až k Severnímu moři. Mnohé trasy jsou velmi nebezpečné, proto je dobré spolehnout se na stránky cykloturistického spolku a kombinovat jízdu na kole s trajektovou či autobusovou přepravou. Lyžování v Norsku je populární jako běžkové i sjezdové. Lyžovat zde můžete snad úplně všude! Nesmíme zapomenout na rafting, který se odehrává na řekách. A konečně rybaření, oblíbené na moři i na jezerech. Zvláštní pravidla chytání se týkají lovu úhořů a lososů! Dejte si pozor i na maličkosti. Horské štíty nabízejí ideální podmínky pro pěší turistiku a horolezectví. Samozřejmě není nouze i o další adrenalinové sporty.

Dovolená Norsko během pár chvil?

Tak jako v každé zemi i v Norsku se slaví významné svátky. Všemu dominují Vánoce, kdy se scházejí rodiny a užívají si společenského i duchovního života. Navštěvují se vánoční koncerty, zpívají se koledy. Na štědrovečerní večeři se podávají jehněčí či vepřová žebírka servírovaná s bramborem, zelím a brusinkami. Na stole nesmí chybět ani vylouhovaná mořská treska. Jako desert slouží rýžová kaše. O Velikonocích se jezdí na lyžařské výpravy. 17. květen, to je svátek plný průvodů, tance a národních krojů. Tento den je jakýmsi neoficiálním dnem dětí. Na svátek svatého Olafa se konají středověké trhy. K oslavám patří lidové tance, pálení vatry a pojídání tradičních pokrmů. Rekreační domy v Norsku jsou posety kolem velkých měst, jako jsou Kristiansand, Trondheim, Bergen, Stavanger, Skien a samozřejmě Oslo. Těšte se tedy na drahokamy architektury na každém kroku!

Proč jsou chaty pro rybáře Norska v kurzu?

Každý Nor vyrostl v domnění, že existují trollové, pohádkové postavičky, které ovládají čarovná kouzla. Nicméně na počkání zabijí každého, kdo jim uškodí. Tyto výjevy se dají přirovnat k Erbenově Kytici. Dovolená v Norsku je pestrá jako malířova paleta. Vždyť první pravěké rytiny pocházejí již z prehistorického období. Runové kameny jsou připomenutím raného středověku. Období Vikingů se nedá z norských dějin nikterak vymazat. V roce 872 došlo k bitvě u Hafrsfjordu a uskutečnilo se sjednocení Norského království. Během středověku byla země velmocí až do doby moru zvaného černá smrt putujícího Evropu. Po ničivém fašistickém období a beznadějném partyzánském odboji, si přišel tento skandinávský stát na své. Narazil na ropu, ohromné bohatství, zajišťující prosperitu.

Sháníte dovolenou se psem Norsko?

Seznamte se s chalupami určenými pro čtyřnohé členy rodiny na webu NOVASOL. Jen tak se před vámi objeví rodinná dovolená Norsko jako víno. Jaké jsou nejnavštěvovanější přírodní poklady země? Vodopád Vøringfossen v Hordalandu, Kjosfossen u železnice Flåmsbanen, vodopád Låtefossen, Odda a vodopád Steinsdalsfossen se těší obrovské popularitě. Turisté z celé Evropy se vydávají po Cestě Trollů v Møre og Romsdal. Klčovou senzací je Geirangerfjorden v Møre og Romsdal. Za zmínku stojí národní turistická cesta Rondane v Hedmark a Laksforsen v Grane. Určitě vás zláká konec světa - Verdens Ende, Tjøme a maják Lindesnes Fyr v Lindeesnes. Rodiny s malými dětmi navštěvují Královský prak v regionu Rogaland a Atlantský park u Ålesundu. Rybářské domy v Norsku leží také u Geirangerského fjordu i Nærøyfjordu. U ledovce Folgefonna jihovýchodně od Bergenu u přkrásného Hardangerského fjordu je malé letovisko letního lyžování.

Co víte o cestování do Norska?

Cestování do této skandinávské země nepodléhá žádným zvláštním předpisům. Postačí mít u sebe platný cestovní pas či občanský průkaz. Dítě, které cestuje společně s rodičem, musí mít svůj vlastní cestovní doklad. Jaké množství alkoholu a tabáku lze bezcelně převést? 1 l nápoje s 22 % - 60 % alkoholu + 1, 5 l nápoje s 2, 5 - 22 % alkoholu + 2 l piva nebo 1 l nápoje s 22 % - 60 % alkoholu + 3, 5 l piva nebo 3 l nápoje s 2, 5 - 22 % alkoholu + 2 l piva či 5 l piva. 200 ks cigaret nebo 250 g tabáku + 200 ks tabákového papíru. Alkohol a tabák je možné dovážet pouze plnoletými osobami. Alkohol silnější než 22 % patří do rukou osob starších 20 let. Nesmí se dovážet narkotika, jedy, léky neurčené pro vlastní potřebu, zbraně, střeliva, pyrotechnika, exotická zvířata, rostliny, brambory a nápoje s vyšším než 60 % obsahem alkoholu. Dovolená v Norsku, to je také povinnost dodržovat jasné podmínky pobytu!

Jak najít romantickou dovolenou Norsko?

Relaxace v Norsku patří ke skutečným lahůdkám. Na své si zde přijdou sportovci, milovníci přírody, rodiny s dětmi, rybáři i starší generace. Dovolená v Norsku, to je krajina jako z pohádky. Fjordy, ledovce, lesy a zelená údolí, vodopády a horské říčky lemují trasy pěší turistiky. Podívejte se k největšímu fjordu Sognefjord a největšímu ledovci Jostedalsbreen. V norských horách vás zaujme pás Jotunheimen, protože jeho vrcholy dosahují výšky 2000 metrů. Právě v těchto místech lze pozorovat severskou přírodu jako na stříbrném podnosu. Podívejte se do parku se sochami Gustava Vigelanda, protože Vigelandsparken v Oslu je skutečnou třešničkou na dortu. Mrkněte se také ke skokanskému můstku Holmenkollen. Vaši důvěru si získá i horská železnice Flåmsbana. Vaše kroky povedou do sklárny Hadeland Glassver, zábavního parku Tusenfryd anebo do pevnosti Fredriksten festning v Haldenu. Chalupy v Norsku se postarají o nejkrásnější dovolenou.