Co víte o rekreačních domech Norsko?

Osmý největší stát Evropy vás přiláká svými přírodními scenériemi, které jsou vyhledávané turisty z celého světa. Státním zřízením je unitární stát a parlamentní monarchie. Norsko sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem. Rovněž k zemi náleží Špicberky a ostrov Jan Mayen. Jakmile okusíte pohodlí chaty v Norsku, spatříte hornatý ráz krajiny a největší horu Galdhøpiggen měřící 2469 metrů. Jen kousek od vrcholu leží ledovce Jostedalsbreen a Jotunheimen. Na mezinárodní silnici spojující Oslo s Bergenem se nachází nejdelší silniční tunel na světě, Laerdalský tunel dlouhý 24, 5 kilometrů. Reliéf této skandinávské země je tvořen ledovci a fjordy. Rozmanité pobřeží je pozvolné a poseté mnoha zálivy a ostrovy. Najdete zde i četná jezera vhodná k raftingu, jako jsou Mjøsa, Røssvatnet či Randsfjorden. Rodinná dovolená v Norsku je spojená s rybařením, cykloturistikou a návštěvou zábavních parků.

Je libo ubytování na sjezdovce Norsko?

Norsko je rozděleno na 19 krajů. Hlavní město je Oslo, které je i samosprávné. Všechny kraje mají svého guvernéra. V centrální části země, Severním a Jižním Trøndelagu, zažijete pravé dobrodružství. Koná se zde Olafův festival, který trvá 11 dnů. V Trondheimu spatříte Nirasovu katedrálu, monumentální svatyni a sídlo arcibiskupa. Hordaland je kolébkou impozantních fjordů a nacházejí se zde chalupy v Norsku. Pobřežní skaliska, rafting na Voss mezi Hardangerfjord a Sognefjord i cyklistika kolem ledovcových jezer mile pobaví. Jižní část země pojímá Východní a Severní Agder. Zavítejte do muzea v Telemarku a podívejte se do Setesdalmuseum. Horská cesta Trollstigen vás uvítá v Møre a Romsdal. Stejně jako města Ålesund, Molde a Kristiansund. Oblast kolem Osla je v létě jako stvořená ke koupání a opalování. V Rogaland vstoupíte do ropného města Stavanger. Sogn a Fjordane se mohou pochlubit nejhlubším fjordem země, Sognefjord, rybařením a impozantními ledovci.

Znáte všechny slevy Norska?

Díky NOVASOL získáte ohromné slevy a výhody v Norsku. Už máte Oslo-pass? Jen tak lze bezplatně využívat veřejné dopravní prostředky. Dokonce si užijete volné vstupy do muzeí a pamětihodností, parkování zdarma na veřejných místech a slevu na prohlídku Osla. Výhody pokračují v zábavním parku Tusenfryd a restauracích. Centrum divokých lososů v Sognefjord upoutá 10 % slevou. Budovu Eidsvoll si prohlédnete s 25 % výhodou. Stavkirke Borgund spatříte díky 10 % slevě na vstupném. V Atlantickém parku Ålesund si vychutnáte zdarma šálek kávy pro dospělého a láhev limonády pro děti. V Hansa muzeu Bergen máte jisté dvě vstupenky za cenu jedné. Do muzea Evarda Muncha si vyjdete s 20 % slevou na vstupném. Zábavní park Kongeparken, to jsou 4 vstupenky za cenu 3! Parádní sleva vás čeká i v národním parku Hallingskarvet. Hory v Norsku vám budou nejzkušenějšími průvodci.

Existují lyžařské chalupy Norsko?

Probuďte v sobě dobrodružného ducha a podívejte za lyžováním, turistikou, jízdou na kole či na koni, horolezectvím i snowboardingem do Norska! Vstoupíte do jedinečné severské krajiny. Rezervujte si rekreační domy v Norsku se zahradním nábytkem PLUS a internetem PLUS. Počítejte s panoramatickými výhledy na fjordy, moře, řeky, údolí i horské masivy! Pro svou rodinu zamluvte nekuřácký pronájem v nitru nedotčené přírody a zkoumejte její barvy po celou dobu rekreace. Podívejte se do blízkých jízdáren anebo si dopřejte nemovitost s houpačkou, pískovištěm a dalšími dětskými atrakcemi. Otevřete si možnosti SPAR programu a dovolené se psem! Informujte se pomocí symbolů s vysvětlivkami, které náleží ke každému prázdninovému objektu.

Jak na bezproblémovou dovolenou v Norsku?

Dovolená Norsko s rybářským prutem v ruce

Pokud se chystáte na zimní či letní pobyt v této zemi, vždy dbejte na teplé oblečení a pevnou obuv pro celou rodinu, protože počasí je zde velmi nevyzpytatelné. Rybářské chaty v Norsku vás mile přivítají svým vybavením a okolní krajinou. Máte strach, že se během vašeho pobytu vyskytnou otázky ohledně prázdninového domu v Norsku? Vaše podněty vyslyší správce anebo majitel nemovitosti. Pakliže nejsou k zastižení, zavolejte do zákaznické centrály v Dánsku na telefon 0045 97 97 57 57 anebo kontaktujte norskou servisní kancelář v Oslu. Spolehněte se na odbornou radu a rychlé vyřešení situace. Servisní kancelář v Norsku je dostupná na telefonní lince 0047 2335 6270.

Co dělat během zimních pobytů v Norsku?

Chladné zimní dny patří sportovním aktivitám ve sněhu, jako jsou běžecké a sjezdové lyžování, skoky na lyžích, snowboarding i bobování. V Kristiansand Dyrepark se nachází ZOO a Tusenfryd Ås zpestří chvíle odpočinku prima zábavou. V Bergen je lanovka Fløibanen a v Halden zase Fredriksten festing. Všechny generace pobaví Hunderfossen Familiepark v Øyer a Blaafarveværket v Modum. Chvíle poznání naplníte v Národní galerii v Oslu. Gamlebyen, historické centrum Fredrikstad a katedrála v Trondheimu vás mile překvapí svou dokonalostí. Vyrazte s dětmi do aquaparku Pirbadet v Trondheimu anebo do akvária Akvariet i Bergen. Velkou výzvou je fenomenální Bø Sommarland a vodní kanály v Telemarkskanalen. Dovolená v Norsku přeje rybaření, pěší turistice, jízdě na kole i horolezectví.

Myslíte na jarní dovolenou v Norsku?

Vykročte za novými zážitky, které se vám otevřou díky drahokamům architektury. V Oslu spatříte Královský palác krále Karla XIV. Dnes je obýván královskou rodinou. V Oslu se rozprostírá hrad a pevnost Akershus. Vaše kroky povedou k radnici, skokanskému můstku Holmenkollen a k řece Akerselva. V Bergen vyzkoušíte nejstrmější nezubačkovou železnici Severní Evropy. Trondheim se pyšní Nidaroským dómem, Arcibiskupským palácem a Uměleckoprůmyslovým muzeem se sbírkami historického nábytku, krojů či šperků. V Kristiansand se projdete centrem města, kterému se říká Kvadraturen podle původního pravoúhlého uspořádání ulic. V Fredrikstad uvidíte opevnění starého města. Rezervujte si rekreační domy Norska a poznejte divy historie i přírody přesvědčivě!

Co říkáte letní dovolené v Norsku?

Na dovolené v Norsku si užijete komfortní podmínky cestovního ruchu. V každém ohledu vás upoutá rybolov, těžba ropy a zemního plynu i jiných nerostných surovin. Pěstuje se zde oves, žito i ječmen a chovají se ovce, kozy, prasata i drůbež. Skandinávská kuchyně není zrovna pestrá. Převažují v ní rybí pokrmy, jehněčí maso, zvěřina, los a sob. Maso se upravuje vařením a pečením. Skutečnou delikatesou je vařené sobí maso s houbami a krémovou omáčkou či vařené losí maso s cibulí a jalovcem. Určitě si pochutnáte na plodech moře, rybích karbenátcích, tataráku z lososa a knedlíčcích. Sladká jídla se podávají v podobě vaflí se zakysanou smetanou a marmelády. Norové milují mraženou pizzu a mexické maso tacos.

Jak poznat díky chatám Norska spanilou přírodu?

Severská příroda je panenská a čistá. Při náročných túrách spatříte fjordy, ledovce v Norsku a také vodopády, které patří k fenomenálním atrakcím země. Vodopád Vøringsfossen, Kjosfossen u železnice Flåmsbanen, Låtefossen v Odda i Tvindefossen ve Voss patří k perlám státu. Dalším významným zdrojem energie jsou fjordy, husté lesy s lišejníky a mechy, průzračná jezera, divoké řeky a ledovce. Sognefjorden, Geirangerfjord, Nærøyfjord, Balestrand a Jøssingfjord, to jsou otisky nezajímavějších tipů. Projížďka železnicí Flåmsbana divokou krajinou země vám dobije vnitřní baterky. Velkou podívanou naservíruje fjord Geiranger, který je dlouhý 16 km. Nesmíte minout tři údolí, Stryn, Loen a Olden. Najdete zde unikátní přírodní krásy. Prázdninové domy Norsko potěší komfortem i blízkostí klíčových aktivit tohoto skandinávského státu.

Jak na nejlepší cestování do Norska?

Největší svobodu cestování do Norska slibuje doprava vlastním automobilem. Počítejte s běžnými silnicemi i plavbou trajektem, která cestu výrazně zkrátí. Trajekty jezdí mezi Německem a dánskými ostrovy. Určitě využijete most mezi Kodaní a švédským Malmö, který je zpoplatněn. Sledujte nabídky jednotlivých společností, ceny se mohou výrazně lišit. Jízda vlakem slibuje absolutní komfort, ale vysokou cenu, což je v porovnání s leteckou dopravou nepřípustné. Lze zkusit rychlíky z ČR přes Berlín do Hamburku, potom směr Kodaň až do Malmö. Vlaky do Skandinávie často praskají ve švech, myslete tedy na místenky. A cesta autobusem? Raději ne. Synonymum rychlosti a skvělé ceny, to je letecká doprava. Z Prahy létají přímé spoje rovnou do Osla!

Kde je levné ubytování Norska?

Zaujal vás ojedinělý způsob života Norů? Zamilovali jste si zdejší fantastickou přírodu v čele s fjordy, ledovci, vodopády, řekami i malebnými údolími? Horské chaty v Norsku vás uchvátí svým vybavením a bezprostředním přístupem k nejpopulárnějším přírodním divům. Lyžujte, okuste rychlost bobové dráhy, sledujte skoky na lyžích a v létě se natáhněte na písečné pláži u Severního moře. V červnu je tato skandinávská země nejkrásnější. Možná se budete divit, že nemají Norové ploty a nezamykají kola ani motocykly. Tady se prostě nekrade! Stopaři zde nejsou vítáni. Řidiči musí být velice opatrní, protože jsou silnice samý tunel a most. Počasí je proměnlivé a nevyzpytatelné, není mít od věci v autě lopatu a rukavice. Lyžařské chaty v Norsku potěší svou magií stejně jako Vikingové a severská mytologie.