search

Dovolená v Hedmark

Chaty a chalupy v norských horách

Ubytování v Norsku

Hedmark se nachází na severozápadě od Osla podél švédské hranice. Je to oblast, pro kterou jsou typické rozsáhlé lesy. Velkostatkáři, kterým patřili lesy, emigrovali kolem 1800 do Australie a na Nový Zéland, aby vyučovali tamější domorodce lesnímu hospodářství. Hedmark se skládá z mnoha údolí. Østerdalen je největším údolím, které se rozprostírá od Atny na severu po Elverum na jihu. Řeka Glomma, která je díky svým 598 km nejdelší řekou Norska, se táhne celým údolím a je oblíbeným cílem rybářů. Rezervujte si rekreační domy v Norsku!

  • V severní části regionu se nachází jezero Storsjøen a o něco dále na východ jezero Femunden. V létě láká hlavně Femunden ke kanoistice a rybaření.

Dovolená v norsku

Dovolená v rekreačním domě v regionu Hedmark

  • V regionu Hedmark můžete s trochou štěstí vidět čtyři velké šelmy: rysa, medvěda, vlka a rosomáka. Najdete zde i losy, lišky a hranostaje, pokud se budete procházet ve správný čas trpělivě a potichu lesem.
  • V tomto regionu se nachází i největší horolezecké středisko Norska Trysil, které se těší velké obliby nejen u domácích.
  • Největší města Hamar, Elverum a Kongsvinger lákají dobrými nákupními možnostmi.
  • Ať už budete chtít trávit Vaší dovolenou v Norsku jakýmkoliv způsobem - rekreační dům je vždy ideálním východiskem pro Vaše aktivity a výlety.