search

Dovolená v Sjusjøen

Co nabízí dovolená Norsko s NOVASOL?

Chaty v Hedmark, ubytování v Norsku

Letní i zimní radovánky, dostupnost přírodních a historických zajímavostí, skvělé gurmánské speciality, noční život i pohodlí rekreačních domů. Pokud milujete panenskou přírodu, sportovní aktivity a klid, vyrazte do norských hor. Ať už se vydáte do oblastí Buskerud, Hedmark, Oppland i Telemark, vždy na vás zapůsobí impozantní tvář přírody. Jen si představte, jak si odpočinete v útulném srubu, kde praská dříví v krbu. Oppland, to je krajina plná rozmanitosti. Severní část je okouzlující horami a údolími. Určitě si zde pochutnáte na lahodných sýrech z kozího a kravského mléka i místních pokrmech. Za povšimnutí stojí lyžařské oblasti, které jsou v teplých měsících roku jako stvořené pro pěší turistiku, jízdu na kole i na koni a pro adrenalinové sporty. Chalupy Sjusjøen jsou pro vás připraveny kdykoliv během roku, tak neváhejte! Dovolená v Norsku vás zavede do světa nepopsatelných krás přírody.

Kam za pohodlím apartmánů Norska?

Kamkoli si jen budete přát. Nechte se unášet libým tepem přírody, která je tak čistá a průzračná jako nikde jinde na světě. Na první pohled vás zaujmou lyžařské lokality Hafjell, Gala i Kvitfjell i klíčové venkovské resorty v Beitostolen i Mysuseter. Milovníci přírody si omotají kolem prstu národní parky Rondane, Jotunheimen a Dovre. Dokonale zařízené chaty Sjusjøen překonají všechny vaše představy. V zimě si zde přijdou na své lyžaři i snowboardisti stejně tak jako rodiny malými dětmi prahnoucí po pobytu na čerstvém horském vzduchu. Nemusíte se bát nedostatku sněhu od podzimu až do jara. Velkým lákadlem je 350 kilometrů lyžařských tras a stop. Vyřádí se tady malé děti, začínající lyžaři i zkušení sportovci. Romantická dovolená v Norsku se nese v duchu letní pohody. Nesmí chybět procházky přírodními parky kolem řek a potoků, cyklistika, jízda na koni ani kulturní vyžití v Lillehammeru. To vše při hranicích Oppland a Hedmark.

Jaké jsou slevy a dovolená Norsko?

Veškeré bonusy od NOVASOL jsou prima. Jakmile se ocitnete v oslu, nezapomeňte si obstarat Oslo-pass, který vám dovolí bezplatně cestovat všemi veřejnými dopravními prostředky, a navíc máte volný vstup na mnohé atrakce města! Díky NOVASOL získáte i slevu na vstupné do Muzea Evarda Muncha, spatříte tak překrásná malířská díla. To vše s 20% výhodou! Mnohé potěší 20% do Muzea Hedmark a poloostrova dómů. Tato přírodní plocha se zabývá norskými dějinami. Za zmínku stojí skleněná katedrála i pláž v muzejním parku u jezera Mjøsa. Dovolená v Norsku vás zavede do světa skvělých výhod! Zavítejte do chalup Oppland, kde je příroda tak nedotčená a užívejte si každičkého okamžiku. Narazíte na dechberoucí faunu i floru, národní parky i turistické stezky. Zima i léto v Norsku, to je záruka nikdy nekončící zábavy na čerstvém vzduchu v nitru panenské přírody.

Proč je ubytování Norsko tak mimořádné?

Jakmile si otevřete knihu báječných prázdninových pronájmů od NOVASOL, ihned pochopíte. Dokonalé podmínky pro lyžování, poznání přírody i lidových zvyků máte jako na stříbrném podnosu i v rekreačních domech Oppland. Je libo apartmán Sjusjøen, který je situován v norském cross-country. V bezprostřední blízkosti se nacházejí sjezdovky, trasy pro běžky, pěší turistiku i možnost jízdy se psím spřežením a na saních. Lillehammer vás osloví kulturním vyžitím a zábavním parkem. S koncepty libovolného dne příjezdu, internetu v domě, krátkou přestávkou a zákazem kouření v pronájmu si budete libovat podle svých představ. A co dovolená v Norsku a děti? Žádný problém. Stačí se jen rozhodnout pro chalupy s houpačkou, pískovištěm, highchair, dětská postýlkou a minimálně dalšími třemi aktivitami, jako jsou super play-stanice, tenis či fotbalová branka. Jste velcí romantici? Hurá do chat s panoramatickým výhledem z terasy na hory, hluboké lesy a vodní toky. Určitě vás osloví i prázdninové domy, které šetří životní prostředí, ať už se jedná o spotřebu energií, topení v krbu, využití solárních panelů. S NOVASOL se budete cítit jako v ráji.

Kde se dozvíte více o dovolené Norsko?

Mrkněte se na internetové stránky NOVASOL, tam najdete všechny odpovědi na své otázky. Pokud vám to nestačí, napište e-mail novasol@novasol.cz. Jakmile se ocitnete na rodinné dovolené v Norsku a vyskytnou se nějaké dotazy k vašemu prázdninovému ubytování, kontaktujte správce anebo majitele rekreačního objektu. Rádi byste konzultovali vaše připomínky přímo s NOVASOL? Kontaktujte servisní kancelář v Oslu na telefonním čísle 0047 2199 9000. Provozní doba je od pondělí do pátku 8:3 – 16:30. Nemůžete se dovolat ani na norské pracoviště? V každém případě vám poradí v servisní kanceláři v Dánsku na telefonu +45 97 97 57 57 přes všední dny 09:00 – 19:00 a v sobotu 14:00 – 20:00!

Jaká zábava čeká v apartmánech Norsko?

Během celého roku se můžete spolehnout na četné volnočasové aktivity, které k parádní relaxaci prostě neodmyslitelně patří. Zdejší oblast je spjata především se sjezdovým lyžováním a skoky na lyžích. Také olympijské stezky pro běžecké lyžování mají velkou popularitu. Zimní měsíce vás pobaví lyžováním, běžkováním, sáňkováním, snowboardingem i jízdou na saních a se psím spřežením. U sjezdovky se zahřejete horkým čajem i čokoládou. Léto vás pohladí na duši díky túrám po přírodě. K dispozici máte mnohé národní stezky a perfektně značené turistické trasy. Nechybí ani jízda na kánoi v horských řekách, cyklistika, lov zvěře, rybaření a koupání. Horské chaty Sjusjøen leží asi 20 kilometrů od Lillehammeru, proto počítejte s pestrým kulturním vyžitím a sportovními zážitky.

Kam za památkami, když se řekne dovolená Norsko?

To je lehké jako facka. I když je rodinná dovolená v Norsku spojena především s lyžováním, snowboardingem a jízdou na saních, potěší i zajímavými historickými klenoty. Jako první každého napadnou Vikingové, kteří zde dozajista pobývali. Nelze opominout Muzeum Maihaugen a Hunderfossen Family Park v Lillehammeru. Každým rokem se v městě konají festivaly norské literatury, blues, jazzu i dětských animovaných filmů s názvem Amandusfestivalen. Skokanský areál Lysgårdsbakken je dějištěm závodů Světového poháru ve skocích na lyžích. Malé děti i dospělí zakončí poznání přírody a sportovní činnosti zábavou ve zmiňovaném rodinném parku Hunderfossen Family Park. Pokud se vydáte do města Gjøvik, uhrane vás sportovní hala vytesaná ve skále, která je vlastně největší na světě. V malých vesničkách pocítíte atmosféru dob dávno minulých, přesto se tu jakoby zastavil čas.

Jak na historii na dovolené Norsko?

Stačí se ponořit do prastarých dob Vikingů a jste skoro tam! V 8. století začali Vikingové ovládat mnohé oblasti, v 9. století i Island. Už kolem roku 1000 vkročili patrně jako první evropský národ na území nynější Ameriky. Jakoby tato země pořád bojovala s Dánskem a Švédskem. Během první světové války bylo neutrální, ale druhé světové válce už neuniklo. Nynější monarcha Harald V. je obdivovaným a uctívaným panovníkem, možná i z důvodu vášně pro sport. Co je vlastně typické pro Norsko? Určitě je to vřelý vztah k přírodě a snaha soužití s ní. Tento skandinávský národ miluje zimní sporty, svůj likér Akvarit, uzeného lososa a proslul těžbou ropy. Je pravdou, že Norové nemají v lásce Švédy, ale i zbytečné hádky a vychloubačnost. Dovolená v Norsku symbolizuje bezpečí, klid, soukromí a vstřícnost lidí i přírody.

Jaká příroda na romantické dovolené Norsko?

Magická, nedotčená, čistá. O tom se ihned přesvědčíte i jako hosté apartmánů Sjusjøen. Tato oblast patří k nejatraktivnějším z celé země, a to nejen v zimě. Určitě se vám zalíbí trasy vedené přes Lillehammer, Asta Dalen, Renu a Hamar až do národního parku Rondane. Tato stezka čítá na 2500 kilometrů. Kopcovitá krajina, údolí, hory a hluboké lesy jsou skvělým místem pro sběr sportovních zážitků. Mjøsa, největší norské jezero, dlouhé 117 kilometrů a široké 15 kilometrů vytváří ideální podmínky pro rybaření. Oblíbené jsou jízdy parníkem Skibladner. Jezero se pyšní malými ostrůvky a jedním velkým ostrovem. Kolem rekreační oblasti se rozkládají i další jezera, je jich na 40. Dovolená v Norsku vás uhrane magickou atmosférou močálů, temných lesů, kouzelných jezer, šumicích horských potoků.

Jak se dostat k rybářským chatám Norsko?

Nejlepší variantou je doprava vlastním vozem, protože přináší svobodu i pohodlí. Snad víte, že leží tato země na poloostrově, proto se jen stěží obejdete bez trajektové přepravy. Berte to z té lepší stránky! Alespoň vyzkoušíte něco nového. Určitě pojedete také přes mnohé mosty. Cestování do Norska je trošku náročnější, ale stojí to za to. Největší pohodlí přináší trasa Kiel – Oslo, ale to musíte počítat i s vyššími náklady. Určitě můžete zvolit i cestování vlakem či autobusem. Vlaková doprava je dost drahá a jízdenky je nutno rezervovat předem. Cesta Praha – Oslo trvá autobusem asi 23 hodin, což je náročné. Romantická dovolená Norsko je dostupná díky letecké dopravě. Spojení Praha – Oslo trvá přibližně 2 hodiny. Rekreační domy Sjusjøen se před vámi objeví jako blesk z čistého nebe. Užívejte si chvíle strávené v panenské přírodě!

Proč je rodinná dovolená Norsko plná zábavy?

Na dovolené v Norsku se před vámi objeví nečetné možnosti sportovních a relaxačních aktivit. Ať už vyrazíte do přírody na procházku anebo za kulturními zážitky, vždy budete zcela omámení dokonalostí. Starší generace ocení wellness aktivity, vášniví sportovci zase lyžování na skvěle upravených sjezdovkách a rodiny s malými dětmi pobyt na čerstvém vzduchu. Díky komfortním kabinám Sjusjøen budete jako v bavlnce. Coby kamenem dohodil je aquapark Totenbadet a nádherné jezero Mjøsa. Lillehammer osloví olympijskou atmosférou, skokanskými můstky a skanzenem Maihaugen. Děti se pobaví se zdejší Hunderfossen Family Parku. Sílu přírody načerpáte v přilehlých národních parcích Rondane, Jotunheimen a Dovre. Ať už se rozhodnete pro ubytování Norsko v létě či v zimě, očekávejte ničím nenahraditelné chvíle rodinné pohody.