Ledovcové krásy a další atrakce Hordalandu

Dovolená a pobyt v Norsku

Oblast s nedotčenou divokou přírodou, dobrodružstvím rybolovu a možnostmi vzrušující turistiky, to je Hordaland, území na jihozápadě Norska. Nachází se v centru nejznámějších norských fjordů a pohoří a vy si tady můžete pronajmout velice pěkný rekreační dům v Norsku. Hordaland je ohraničen ledovcovými zálivy Kvinnheradsfjorden a Hardangerfjorden. Oba patří do rezervací Folgefonna a Hardangervidda, největšího a nejjižněji položeného norského národního parku. Během dovolené v Norsku tady za návštěvu stojí Folgefonnský ledovec, nádherné vodopády Husedalen či ledovec Fonna, ráj lyžařů.

Objevte rekreační chaty v přírodě Hordalandu

Hordaland skýtá celou řadu příležitostí k aktivnímu prožití dovolené. Vyhlídkovou lodí a na kajaku se můžete projet Hadrangerským fjordem. Norhordland je turistickou stezkou, vedoucí podél pobřeží mezi útesy a kolem majáků. Vypůjčete si během dovolené v Norsku, v Hordalandu bicykl a na cyklovýletu obdivujte krajinu Sunhordlandu, srdce ledovců a jezer s modravou hladinou. Kaňon Voss je cílem příznivců raftingu a nad jezerem Ringedalsvatnet ve výšce 1 100 metrů trčí kamenný útvar Trolltunga. K poznávání cizích krajů patří samozřejmě nákupy. Oblíbené oděvy z vlny nakoupíte v Oleana AS v Espelandu, norské svetry pořídíte přímo ve výrobně v Hosangeru. Moderní módní trendy seženete v Dalegarden v Dále, italské kuchyňské náčiní v areálu Hoyang Polaris a lososí maso v Hellandu.

Jedinečné ubytování ve stylových apartmánech v Hordalandu

Bergen, přístavní město s pevností Bergenhaus, krásnou architekturou a mořským akváriem, je nazýváno „bránou k fjordům“. Nejsnadnějším způsobem, jak se sem dostat, je využít trajekty v Norsku. Historická část města se pyšní dřevěnými domy, vystavěnými po požáru z roku 1702, a dnes se s dalšími památkami řadí na seznam UNESCO. Kolem Bergenu se jako magická opona zdvihají hory, z nichž za zmínku stojí Fløyen a Ulriken. Ubytujte se v rekreačním domě v Norsku, odkud můžete mapovat život slavného rodáka, skladatele Edvarda Griega. Najdete tady jeho rodný dům, muzeum, pracoviště i hrob. Hanseatic Museum a Schøtstuene dokumentují zdejší bohatou hanzovní historii. Pobřeží ostrova Sotra nabízí zájemcům rybolov, projížďku po kajaku či pozorování vln bijících o útesy Golta. Norskými zajímavostmi jsou podzemní válečný labyrint z roku 1942, lososí farma Øygarden, vojenské námořní muzeum Telavag a horolezecká stěna Goltastraumen.

Dovolená v Norsku

  • Hordaland – nákupy a suvenýry
  • Hoyang Polaris – ve Vaksdal - velký areál s nabídkou různého druhu zboží. Kuchyňské vybavení od italských výrobců.
  • Oleana AS v Espelandu – moderní oděvy z příze a vlny, velmi oblíbené jak v Norsku tak v cizině.
  • Výrobna tradičních norských svetrů v Hosanger.
  • Prodej módní konfekce v Dalegarden v Dale.
  • Prodej lososů a výrobků z tohoto masa v Helland.
  • Otevřete si cestu k pohodové dovolené a objednejte si rekreační domy v Norsku.