search

Dovolená v Severním Hordalandu

Chaty a chalupy v Norsku

Ubytování a pobyt v Severním Hordalandu

Bergen leží na pobřeží regionu Fjord-Norsko a bývá často nazýván Bránou k fjordům. Město ovšem není jen dobrým výchozím bodem pro výlety po fjordech, nýbrž má i samo o sobě vlastní příjemnou atmosféru, kterou prostě musíte poznat. Také ubytování v Norsku na venkově vás plně uspokojí. Od 14. století ovlivňovaly rozvoj města hanzovní spolky. Dodnes je zástavba a architektura města Bryggen svědectvím o oné době Hanzeátů. Téměř 400 let se zabývali obchodem s Bergenem a pobřežím Norska.

Ubytování v Norsku

Obchodníci a rybáři sem přijeli na svých zvláštních lodích, tzv. jektech, aby vyměňovali tresku a jiné ryby za mouku, oblečení a jiné zboží. Ačkoli bylo Oslo v onu dobu hlavním městem Norska, byl Bergen živějším, aktivnějším a mezinárodnějším městem Norska. Obyvatelé města Bergen (tzv. bergensere) ještě dnes říkávají eg e'kje fra Norge, eg e fra Bergen! (- nejsem z Norska, jsem z Bergenu). Rezervujte si rekreační domy v Norsku a splňte si pradávný sen! Když Hanzeáti v 18. století opustili region, začal v Bergenu vládnout klid.. Ale i místní obyvatelé jsou známí za svou hlasitost a duchapřítomnost - vždy jsou připraveni Vám vyprávět příběh. Nezáleží na tom, jestli ho chcete slyšet či nikoli. Dobrá nálada a nenucenost komunikace obyvatel města dělají z návštěvy živý a příjemný zážitek pro každého.

Dovolená v rekreačním domě v okolí města Bergen

Bergen je samozřejmě známý i tím, že je to město, kde neustále prší. Naštěstí to není úplně pravda, přesto až pojedete do Bergenu, doporučuje se vzít si s sebou deštník či pláštěnku. Ať už za hezkého počasí nebo za deště - Bergen je vždy plný návštěvníků. Obzvlášť v letních měsících (květen až srpen), když Bergen zve ke každoročním festivalům a v přístavu kotví luxusní lodě, si můžete vychutnat atmosféru severského léta. Rezervujte si rybářské chaty v Norsku! V přístavu, centru města, najdete oblíbený rybí trh se specialitami moře. Rybáři vyvolávají své zboží, zákazníci z různých zemí objednávají téměř stejně hlasitě čerstvě přípravené obložené housky s lososem nebo krabím masem.

V oblasti kolem Bryggenu lákají návštěvníky obchůdky s výrobky řemeslníků, se suvenýry a jiným zbožím. Kromě rybího trhu a Bryggenu je tu i celá řada jiných zajímavých míst jako např. akvárium s tuleni a tučňáky, vyhlídková věž Fløien a dům proslulého hudebního skladatele Edvarda Griega (Troldhaugen). Po dni plném zážitků z Bergenu určitě budete chtít zahnat hlad. I to je dobrodružství - město nabízí obrovský výběr nejrůznějších lahůdek. A pokud budete stále čilí i po dezertu, proč nezkusit noční život Bergenu. Spát můžete i jindy.