search

Dovolená v Jižním Trondelag

Horské chaty a chalupy v Norsku

Se svými 15 obyvateli na km² je provincie Sør-Trøndelag stále ještě hustěji osídlená než její severní sousedka Nord-Trøndelag. Hlavní město provincie Trondheim, které je s odstupem největším městem provincie a zároveň i třetím největším městem Norska, je od středověku přirozeným dopravním uzlem, a to jak v rámci celého regionu Trøndelag, tak i mezi jižním a severním Norskem. Už nečekejte ani minutu a objednejte si rekreační domy v Norsku včas!

Dovolená v rekreačním domě  v regionu Jižní Trøndelag

Rekreační domy v Norsku

Toto bývalé sídlo arcibiskupa je díky své výjimečné centrální roli v norských dějinách bohaté na nesčetná zajímavá místa a historicky hodnotná muzea. Nabídku doplňují moderní obchody a útulné kavárny. Za návštěvu stojí Trondheim i díky své poloze u řeky Nidelva, která zde ústí do Trondheimského fjordu. Fantastické zážitky a svěží tep dovolené vám vykouzlí rekreační domy v Norsku! Doporučujeme navštívit i staré malebné hornické městečko Røros (cca. 155 km jižně od Trondheimu), které je součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dovolená v Norsku

Ubytování v Jižním Trondelag

Topografie provincie Sør-Trøndelag je tvořena na západě typickou krajinou pobřeží a fjordů, zatímco kolem Trondheimského fjordu dávají lesní plochy a zemědělsky využívané plochy krajině její ráz. Vzhůru za poznáním i dobrodružstvím do apartmánů v Norsku! Na jihu je horská oblast, která se skládá ze severních oblastí Dovre, náhorní roviny Røro a pohoří Tydal. Nad kopcovitým pobřežím bdí horské hřebeny s výškou 500 m, které dále soupají směrem na jih. K nim patří i Storskrymten, který je díky svým 1.985 m.n.m. největší horou provincie. Jako v sousední provincii Nord-Trøndelag jsou i v regionu Sør-Trøndelag některé z nejlepších lososových řek Norska, jako Orkla, Gaula a Stordalselva, které mají mezi profesionálními rybáři dobré jméno. Pohoří v regionu Sør-Trøndelag zve v létě a na podzim na pěší túry, zatímco Trondheim a Røros nabízejí bohatý a různorodý kulturní program po celý rok.