Rekreační domy v Norsku

Díky těžbě ropy, vysoké úrovni hospodářství a rozvinutému turistickému ruchu je Norsko velice bohatá země. Proto se zde také dobře daří múzám a pestrému společenskému životu obecně. Vyzkoušejte pronájem rekreačního domu v Norsku a poznejte každodenní život jeho obyvatel, jejich zábavu i rozsáhlé kulturní dědictví. Během dovolené v Norsku nezapomeňte ochutnat zdejší kuchyni. Důvodem dlouhého života, jehož se norští občané dožívají, jsou kromě čistého životního prostředí a sportovního životního stylu právě lahodná a zdravá jídla. Jejich základem jsou ryby, plody moře, sýry, tmavé pečivo a zelenina. K tradičním pokrmům se řadí raspeball, smalahove a lutefisk.

Stylové ubytování v Norsku zaujme každého

Nepřehlédnutelná je též norská architektura. Kdo by si nevybavil typické chalupy a chaty v Norsku schoulené v horských údolích či vysázené na zelených loukách. Jednoduché, praktické, ale vždy v přísné harmonii s krajinou. Tak je Norové stavěli v minulosti a stejná elegance i sepětí s přírodou zůstalo také dnešním moderním stavbám, které jsou k vidění v metropoli Oslo nebo ve Stavangeru.

Vydejte se trajektem do Norska za filmovými trháky

Nejvýznačnějšími představiteli norského umění jsou bezesporu spisovatel Henrik Ibsen a hudební skladatel Edvard Grieg. Za nimi stojí dlouhá řada dalších tvůrců jako Johan Svendsen nebo Sigrid Undset. V oblasti populární hudby se prosadilo chlapecké trio A-ha, ale také řada black metalových kapel. V obci Voss se pravidelně koná Ekstremsportveko, největší světová přehlídka extrémních sportů spojená s muzikou. Mezi zajímavosti z Norska patří fakt, že zdejší nádherná příroda již mnohokrát posloužila při realizaci slavných filmů. Na ledovci Hardangejokulen se například točily scény pro Hvězdné války. V norských fjordech a horách vznikly i snímky jako James Bond nebo Zlatý kompas. To jistě stojí za prohlídku. Podívejte se na naší nabídku rekreačních bytů v Norsku.

Dovolená a ubytování v Norsku

Proč je tato severská země tolik úspěšná v mnoha sportech? Vysvětlení je jednoduché: Norové milují svou přírodu a čerstvý vzduch. Skutečně hodně času tráví aktivně venku, sportováním. Zvláště neděle jsou zasvěceny pohybu – běhání, turistice, cyklistice či lyžování. Nelze se divit, že Norové od „svého“ Lillehammeru v podstatě dominují zimní olympiádě. Stejně významná je ženská házená a fotbalový klub Rosenborg Trondheim. Norsko je sice zemí s poměrně vysokými cenami, ale také vysokým životním standardem a relativně malými sociálními rozdíly. Vzhledem k vysokým příjmům z těžby ropy je ekonomika země stabilní neřkuli ve velmi dobré kondici. Zarezervujte si chatu v Norsku a vyrazte na procházku po okolí.

Ubytování v soukromí v Norsku

Norové rádi vyrážejí do přírody a ještě dnes se stále říká, že se snad narodily s lyžemi u nohou a batohem na zádech. Velká část roztroušeného obyvatelstva má opravdu úzký vztah k přírodě a s ní spojeným aktivitám. Neděle je tradiční „turdagen“, kdy se jde prostě ven, ať již pěšky, na lyžích, na kole nebo třeba ve člunu. Počasí patří v rozhovoru k národním tématům číslo 1 a rozebírá se opravdu do těch nejmenších podrobností, především v oblastech, kde se počasí změní několikrát i během jednoho jediného dne. I když slunce nesvítí každý den, platí vždy: neexistuje špatné počasí, pouze jste se špatně oblékli. Proto doporučujeme mít vždy s sebou teplé oblečení při toulkách nádhernou norskou přírodou. Rybářské chaty v Norsku jsou tím pravým pro každého vášnivého rybáře.