search

Pronájem chaty v Alesund

Kouzelné město Ålesund a jeho magnety

Jedno z nejkrásnějších norských měst Ålesund vybízí všechny dálek chtivé turisty k dovolené, která určitě bude stát za to. Město, v němž si můžete pronajmout rekreační dům, se nachází na třech propojených ostrůvcích, obklopených mořem. Možná proto právě tady stojí největší norský přístav zaměřený na zpracování solených a sušených ryb.

Ålesund nabízí mnoho přírodních krás. Z vrchu Aksla o výšce 189 metrů krásně uvidíte celé město s okolím. Během své dovolené v Norsku navštivte také nedaleký ostrov Runde, jenž je známý jako kolonie rozličného ptactva včetně papuchalků nebo racků tříprstých.

Pro svou dovolenou si rezervujte rekreační domy v Ålesundu

Největší pýchou města je secesní architektura, která se tu začala rozvíjet po obrovském požáru v lednu 1904. Zničil velkou část města, místo níž nyní stojí historická čtvrť ve stylu Art Noveau. Na dobu svého pobytu si zamluvte ubytování přímo v Ålesundu. O zábavu tady není nouze.

Během roku se konají rozličné festivaly, mezi jejichž zaměření patří divadlo, literatura nebo gastronomie. Z několika obchodních center si můžete domů přivézt dárky a suvenýry. Až vás přepadne hlad, zajděte si na místní rybí trh ochutnat čerstvou rybu nebo kraba. V řadě restaurací a kaváren si pochutnáte na zdejších kulinářských specialitách.

Východisko vaší severské dovolené? Rekreační chaty v Ålesundu

V místním parku stojí památník Viléma II., jemuž obyvatelé vděčí za pomoc a obnovu po velkém požáru na počátku minulého století. Nedaleko centra se v parku Atlanterhavsparken nachází jedno z největších mořských akvárií v Evropě, které bylo otevřeno norskou královskou rodinou v roce 1998.

Až vás omrzí samotné město, díky trajektům můžete navštívit i jiná místa v Norsku. Patří k nim především okolní fjordy Storfjord, Synnylvsfjord a Geirangerfjord, na něž pravidelně vyplouvá vyhlídková loď hurtigruten. Navštivte také rybářskou vesničku Alnes s majákem a vodopády.