search

Dovolená v More a Romsdal

Horské chaty a chalupy v Norsku

Dovolená v rekreačním domě ve městech Møre a Romsdal

Ubytování v Norsku, v Møre a Romsdal je nejsevernějším ze čtyř regionů ve Fjord-Norsku. Region se dělí na oblasti Sunnmøre, Romsdalen a Nordmøre. Žije tu cca. 245 000 lidí. Dramatická příroda se strmými, vysokými horami na pobřeží a nesčetnými fjordy, které sahají až do vnitrozemí, je typickým rysem krajiny. Ve vnitrozemí, kde najdete vysoké hory a dlouhá údolí, byste měli navštívit Geirangerfjord, který Vám vezme dech, či horskou cestu Trollstigen s jejími úzkými serpentinami a fantastickým výhledem (pro spolucestující).

Dovolená v Norsku

Prázdninové domy a pobyt v Norsku

Největšími městy regionu jsou Ålesund, Molde a Kristiansund na pobřeží. Během dlouhých let se stala důležitými obchodnými centry a dopravními uzly regionu. Møre a Romsdal bývá často nazýván regionem trajektů číslo 1. Je to přirozené - oblast se skládá z nesčetných ostrovů a dokonce jedna třetina obyvatelstva žije na ostrovech. Za posledních 20 let bylo postaveno mnoho mostů a tunelů, které lépe spojují ostrovy s pevninou. Rezervujte si rekreační domy v Norsku!

  • Přesto jezdí mnoho trajektů, které za každého počasí dopravují obyvatele a turisty k destinacím.

Ubytování v Norsku

V letních měsících se posílí četnost trajektů, jejichž kapacita je dostačující: málokdy budete muset čekat ve frontě na trajekt. Většina tratí je krátká (10-30 minut). A je vítanou pauzou z jízdy autem. Rezervujte si rybářské chaty v Norsku! Møre a Romsdal má dlouhou tradici rybářského průmyslu. Odsud se vyváží ryby téměř do všech koutů světa. A to již po staletí. Pokud si dáte v jižní Francii bacalao, je docela pravděpodobné, že tato ryba pochází právě z regionu Møre a Romsdal. Je to rájem pro rybáře, kteří by rádi coby vykouzlili rybu na oběd. Není problémem něco chytit - ať už se jedná o sladkovodní či mořské ryby.

  • NOVASOL Vám může nabídnout rekreační domy po celém regionu. Oblast má co nabídnout i těm nejnáročnějším hostům, garantujeme nezapomenutelné prázdniny.