search

Dovolená v Nordland

Chladný, avšak poutavý Nordland

Dovolená v Norsku

Úchvatný kraj Nordland rozprostírá svých téměř 40 tisíc kilometrů čtverečních na severu Norska podél pobřeží Norského moře. Region se táhne až za polární kruh a vzhledem k obrovským vzdálenostem patří k nejřídčeji osídleným oblastem v Evropě. Pokochejte se během své dovolené v Norsku zdejší úchvatnou, zcela nezkaženou a téměř divokou přírodou. Nordland je regionem u severního Atlantiku plný pohádkově krásných fjordů, majestátních hor a také zelených, úrodných nížin mezi mořem a horami. Na své si zde při využití prázdninových domů v Norsku přijdou zejména dobrodruzi, milovníci turistiky v dech beroucích kulisách nedotčené divočiny, ale i rybáři, lyžaři a nadšenci do adrenalinového raftingu nebo horolezectví.

Království fjordů a ostrovů

Ubytování v severním Norsku

Fjordy Nordlandu oplývají množstvím ryb a neuvěřitelně panoramatickou krajinou. K nejkrásnějším a turisticky nejoblíbenějším patří Bindalsfjord, Vefsnfjord, Ranfjord, Saltfjord-Skjerstadfjord a Folda. Podél pobřeží kraje je rozeseto na 14 000 ostrovů a ostrůvků, které se rozhodně vyplatí při cestách z rekreačních domů v Norsku prozkoumat. Z pobřežního bohatství Norského království vyniká zejména souostroví Lofoten, proslulé díky svým fantaskním krajinným scenériím. Neméně působivé je také souostroví Vega na jihu Nordlandu, které je zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví Unesco.

Za jemnou krásou Bodo

Metropolí Nordlandu je šarmantní přístavní městečko Bodo. Jedná se o tradiční základnu norského námořnictva uchvacující návštěvníky především pozoruhodnou architekturou a množstvím zajímavých památek. Vyberte si z naší nabídky rekreačních bytů v Norsku a navštivte některý ze zdejších kostelů z druhé poloviny 19. století, regionální muzeum Nordlandsmuseet či rozsáhlou expozici norské aviatiky. Archeologické důkazy svědčí o osídlení Nordlandu, této tradiční rybářské oblasti, již před 10 tisíci lety. Zdejší obdivuhodnou krajinu navíc zaplňuje množství romanticky pitoreskních rybářských vesniček, mezi nimiž najdete naše chaty a chalupy v Norsku k pronájmu. Stačí si jen vybrat!

Dovolená v rekreačním domě v regionu Nordland

Region Nordland má dlouhé pobřeží s více než 14.000 ostrovy a ostrůvky resp. skalisky. Na pobřeží se do nebe tyčí divoké, skalnaté pohoří, v mnoha malých zátokách se nacházejí malebné vesničky. Rekreační domy v Norsku mají svůj nezaměnitelný styl! Krajina je zde ideální, jakoby stvořena pro pěší túry, horolezectví, jízdu na kole, potápění, rybaření, rafting. V zimě můžete běhat na lyžích nebo vyzkoušet zdejší sjezdovky. Díky klidu a absenci velkých měst zde našla nejrůznější zvířata a ptáci perfektní podmínky života. K nim patří orel mořský, velryba, tuleň a vzácné druhy kachen. Po staletí byl region Nordland centrem pobřežního rybářství a kultura, obzvlášť na pobřeží, je s ním úzce spjata.

Horské chaty a chalupy v Norsku

Na samém severu regionu, v drsném Atlantském oceánu, leží souostroví Lofoty a Vesterály. Prázdninové domy v Norsku vám padnou do noty! Na těchto ostrovech, obzvlášť na Lofotech, se nacházejí rekreační domy CK NOVASOL. Možná, že cesta tam bude dlouhá, ani cesta od Trondheimu po E6 asi nebude jedna z nejzajímavějších, ale určitě se to vyplatí. Kdo má dostatek času, měl by zvolit alternativu - cestu po Rv17 podél pobřeží od místa Steinskjer až do Bodø. Tato nádherná pobřežní komunikace je národní turistickou cestou. To mj. znamená, že trasa vede krajinami, které nabízejí unikátní kvalitu přírody, a že budete mít skutečný zážitek z jízdy. Pro tuto trasu byste měli počítat min. s jedním noclehem cestou. Pokud si chcete dopřát něco obzvlášť zajímavého, můžete se ve svém autě vydat na plavbu jednou z lodí hurtigruten. Tyto rychlostní lodě opouštějí denně ve 12.00 hod. Trondheim směrem k Lofotům, kam přijíždějí následující večer; na Vesteråly zase uprostřed noci. Přejezd si musíte rezervovat předem.

  • Vítejte v regionu Nordland - nejdelším regionu Norska!