Seznamte se s proslulou krajinou městečka  Gålå

Rezervujte si prázdninové chaty v norském okresu Gudbrandsdal a poznejte milou přírodu hrabství Oppland. Pobavte se na sjezdovkách sportovního areálu Gålå, kde si dopřejte aktivní dovolenou v Norsku s wellness službami. Ať je léto nebo zima, v Norsku je o zábavu dokonale postaráno.

Vyrazte do norského střediska pojmenovaného podle horské farmy Gala. Půvabným městem vede známá silnice Peer Gynt Road. Měří asi 60 kilometrů. Horská turistická cesta nese název po postavě z románu Henrika Ibsena. Projíždět se malebnou krajinou přináší požitek a putování či jízda autem rychle ubíhá. Tato cesta je v provozu pouze v létě, jakmile sněží, je uzavřena.

Rezervujte si ubytování v soukromí

Vesnice nacházející se v nadmořské výšce 930 metrů nad mořem je vhodná pro celoroční dovolenou. Běžecké tratě dlouhé 630 kilometrů a 15 alpin svahů v perfektním stavu uspokojí zimní rekreaci. Léto žije raftingem, pěší turistikou, jízdou na kajaku, rybařením, cykloturistikou, rozkvetlými loukami a výhledy na horská jezera.

Poblíž letoviska Gålå se nachází Národní park Jotunheimen neboli Domov Obrů. Daří se zde vysokohorské turistice a rybolovu. Je velký 1 200 kilometrů čtverečných. Vrcholky hor dosahují výšky nad 1900 metrů. Je jich více než 250. Nejvyšší jsou Galdhopiggen 2467 m. n. m. a Glittertind dosahující 2 465 m. n. m. narazíte zde na ledovce, skalní masívy, soby, jeleny, losy, rosomáky a ve vodách na pstruhy.

Naprostý přepych v rekreačních chatách Norska

Vyrazte do Gålå ležícího severně od Lillehammeru. Cesta autem trvá asi hodinu. V letních dnech se pobavíte divadlem pod širým nebem, Peer Gynt. Projděte si i muzeum slavného syrovátkového sýra Gudbrandsdal. Zahalte se do čerstvého vzduchu a vyrazte ze své chaty přímo na sjezdovku!

Ubytování v rekreačních domech Norska je vhodné pro rodinnou rekreaci. Sportovně založení turisté budou upravenými sjezdovkami a trasami přímo uchváceni. Pohodové zimní a letní letovisko slibuje klid, soukromí a opojení z panenské přírody. Pronájmy NOVASOL se zalíbí všem, kteří hledají na své dovolené požitek.

 

Navštivte ledovcové údolí Heidal

Sportovní nadšenci a hledači nesmrtelných zážitků z dovolených by se měli zaměřit na norské městečko a ledovcové údolí tvarem připomínající písmenu U, Heidal. V této přepychové oblasti se nacházejí cenově dostupné rekreační domy v Norsku. Nebojte se rekreace ve skandinávských zemích, poznáte opravdu něco nového a nevyzpytatelného.

Místo ležící na východ od Jotunheimenských hor u jezera Gjende nabízí luxusní možnosti sportovních aktivit, zejména pěší a cykloturistiku. Morénové jezero leží v národním parku Jotunheimen a je dlouhé 18 kilometrů. Prozkoumejte přírodní divy a ponořte se do lesů a hor. Sedněte na kolo anebo zapřáhněte své nohy a vydejte se na cestu.

Vplujte do ubytování v soukromí

Z jezera Gjende odtéká známá řeka Sjoa. Tato ledovcová řeka se řadí k nejpopulárnějším řekám středního Norska. Její peřeje hučí a křišťálová barva vody vybízí ke kanoistice a raftingu. Je zajímavé, jak se z malých potůčků v horách stane mohutný kolos. Právě zde se setkáte s oblíbenými raftingovými trasami.

Populární resort Heidal žije lesnictvím a farmařením. Na farmách najdete roubené domky s nevšedním pojetím břidlicové střechy. Mezi klenoty této architektury ze dřeva patří Heidalský kostelík. Ten byl navržen Brunem Berntsenem. Dnes spatříte jen repliku, původní stavba padla roku 1734 popelem. Její zbytky byly totálně smeteny bleskem.

Bezkonkurenční rekreační chalupy Norska

Ponořte se do kultury zdejší oblasti a obdivujte ruční dřevostavby, malování, ale i tkalcovské umění a výrobu koberců s velmi dávnou tradicí. Ochutnejte pro tuto oblast typický hnědý sýr vyráběný po domácku na farmách. V létě se nechte uchvátit festivalem divadelního umění. Setkáte se s příběhy pro všechny věkové kategorie.

 

Zavítejte do turistického letoviska Mysuseter

Prozkoumejte krásy Norska a nezapomeňte přitom na region Gudbrandsdalen. Najdete v něm tisíce variant poznání, relaxace i sportovních aktivit. Objednejte si rekreační chaty v oblasti Mysuseter a otevřete si bránu do největšího norského národního parku Rondane. Zajistěte si parádní dovolenou v přírodě, která vás nabije novou energií.

Prohlédněte si pronájmy NOVASOL v Norsku i jiných evropských zemích. Určitě se vám dostane těch nejvýhodnějších nabídek. Skandinávské země patří k trendy destinacím. Užijte si rekreaci v klidném prostředí s rodinou a kamarády u tepla krbu.

Úžasné ubytování v soukromí

Horská vesnice nacházející se 13 kilometrů od obce Otta, nabízí klidný odpočinek, ale i sportovní vyžití. Největší prioritou je 2 kilometry vzdálené Leap, které je vstupní branou do známého Národního parku Rondane. Tento norský skvost můžete projít v letních i zimních měsících.

Turisté patřící mezi obdivovatele přírody, si v Mysuseter přijdou na své. Stačí si jen přibalit pevnou obuv a poznání národního parku Rondane může začít. Před očima se vám otevřou magnety velehor, z nichž nejvyšší je Rondslottet měřící 2 178 metrů. Vrcholy nad 2000 metrů nad mořem zde nejsou ničím výjimečným, tak si je užijte!

Uklidněte svoje smysly v chatách Norska

Ověřte si svoji kondičku a podlehněte krásám v chráněné oblasti. Podíváte se na perly přírody z koňského sedla jako kovbojové. Sjedete si na kajaku divokou řeku. Vyšplháte na vrcholy tyčící se poblíž nebe. Zavítejte na divadelní představení pod širým nebem, která jsou v této oblasti samozřejmostí. Krajina spisovatele Henrika Ibsena vám představí jeho díla i pohádkový svět Norska.

Národní park Rondane byl založen roku 1962 a stále má, co nabídnout. Uchylte se do tepla a soukromí rekreačních domů Norska a čerpejte síly z čisté přírody. Pozorujte zvířata v safari a v zimě vyzkoušejte sjezdovky a běžecké tratě. Věřte, že dovolená ve Skandinávii představuje úžasnou volbu rekreace!